Denize giderken ne giyilir(yolda) ve çıktıktan sonra ne giyilir?

Setya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2022
31
-74
Arkadaşlar 21 yaşındayım, ailemle gitmisligim var denize fakat ilk defa arkadaşlarımla gideceğim denize giderken bikiniyi giymeden önce ne giymeliyim yolda? Ve çıktıktan sonra ne giymeliyim denizden çıkar çıkmaz ne yapılır bana anlatır mısınız? Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp ben de öğrenmek istiyorum yargilamazsaniz sevinirim çünkü ailemle gittiğimde hep ayagimi suya sokup çıktık hiç yüzmedim. Plaj çantası gerekli mi etek tsort giysem orada ustumu degistirsem olur mu? Ya da çıktıktan sonra mi etek tsort giymeliyim?

Çok transparan degilse bikini üzerine pareo giyebilirsiniz. Öyle gidebilirsiniz.

İp askılı yazlık elbise altina bikini giyebilirsiniz.

Plaj çantası hazirlayin, guneş kremi, gözlük, yedek bikini, havlu, su geçirmez bir çanta(telefon ve paralar için) alabilirsiniz yanınıza.

Elbiseyi çıkarır denize girersiniz. Denizden cikinca ıslak mayo ile durmamak için kuruyu giyin mutlaka. İdrar yolu enfeksiyonu olursunuz yoksa. Islak olani kenara serin hemen kurur zaten.

Güneş kremi sürmeden girmeyin. Sudan çıktıkça yenileyin. Güneş en tepedeyken girmeyin.

Etek tsort giysem ciktiktan sonra da aynilarkni giysem olur mu? İlla elbise şart mı gülerler mi etekle gitsem ciktigimda aynisini giysem?

Birde tekne turuna katilalim diyorlar onda ne yapmam lazım

Çok transparan degilse bikini üzerine pareo giyebilirsiniz. Öyle gidebilirsiniz.

Plaj çantası hazirlayin, guneş kremi, gözlük, yedek bikini, havlu, su geçirmez bir çanta(telefon ve paralar için) alabilirsiniz yanınıza.

Elbiseyi çıkarır denize girersiniz. Denizden cikinca ıslak mayo ile durmamak için kuruyu giyin mutlaka. İdrar yolu enfeksiyonu olursunuz yoksa. Islak olani kenara serin hemen kurur zaten.

Güneş kremi sürmeden girmeyin. Sudan çıktıkça yenileyin. Güneş en tepedeyken girmeyin.
Etek tsort giysem ciktiktan sonra da aynilarkni giysem olur mu? İlla elbise şart mı gülerler mi etekle gitsem ciktigimda aynisini giysem?

Birde tekne turuna katilalim diyorlar onda ne yapmam lazım ve ben yüzme bilmiyorum en kötü yanı bu

Etegin modeline bagli aslinda. Günlük giyilebilir bir etekse olur. Kimse gülmez doğru model oldukça. Çıktığınızda da aynısını giyebilirsiniz. Elbise tek parca oldugu icin rahat olur diye onerdim.

Birde tekne turuna katilalim diyorlar onda ne yapmam lazım ve ben yüzme bilmiyorum en kötü yanı bu
Yüzme bilmiyorsaniz cup diye dalmazsınız. Belki bir makarna ile inersiniz. İlla ki yüzme bilmeyen vardir. O an bile ogrenebilirsiniz. Bisiklet sürer gibi bacaklarınızı ve kollarinizi paralel hareket ettirerek suyun üzerinde durursunuz. Kendinize guvenin.

Bolder Gökkuşağı Desenli Çok Renkli - Iç Göstermeyen Parlak Kumaş - 95*145 Cm Ölçüsünde Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL bikini üstü ile oturup altiniza bunun gibi bir şey bağlayabilirsiniz teknede

Bunlar dışında kot şort, tişört de olur. Ama önemli olan günlük, salaş, bol olması.

Şort, etek, elbise hepsi olur. Çıkınca pareo alırsınız üstünüze ya da belinize birşeyler bağlarsınız . Kasmayın bence

denize giderken bikininin ustune mini bol bi elbisem var onu giyerim ya da pareolar var kimono gibi onlardan giyerim. Bide plaj cantasi alirim yanima icine gunes kremi su havlu vs koyarim

Aslinda plaj insanlarin giyim kusam konusunda en rahat davrandigi yerdir neyle rahat edecekseniz onu giyin kimse neden bunu giymis diye gulmez ama elbise tek parca oldugu icin ve islandiginda kurumasi daha kolay oldugu icin rahat oluyor

Konuyu okuyunca canım deli gibi deniz güneş kum çekti o_O
Konu sahibi çok takıntı yapmayın, elbise de olur etek de. Yukarıda atılan modeller de bayağı iyi bütçeniz varsa pentiden pareo falan da bakabilirsiniz

Arkadaşlar 21 yaşındayım, ailemle gitmisligim var denize fakat ilk defa arkadaşlarımla gideceğim denize giderken bikiniyi giymeden önce ne giymeliyim yolda? Ve çıktıktan sonra ne giymeliyim denizden çıkar çıkmaz ne yapılır bana anlatır mısınız? Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp ben de öğrenmek istiyorum yargilamazsaniz sevinirim çünkü ailemle gittiğimde hep ayagimi suya sokup çıktık hiç yüzmedim. Plaj çantası gerekli mi etek tsort giysem orada ustumu degistirsem olur mu? Ya da çıktıktan sonra mi etek tsort giymeliyim?
Ben ilk Antalya'ya gidişimi hatırlıyorum da arkadaşın yazlığında kalıyorduk konyaaltı sahiline iki üç sokak uzaklıktaydı bikini ile gitmiştik eve :KK70: Cidden kimsenin umurunda değildik tabi bizim gibi küçük şehirlerden gelenler hariç. Birde herkes bikini ile gidip gelince rahattım :KK70: Ama şimdi bu bikini üstü kimonolar var transparan ya da düz beyaz onları giyiyorum bazen. Genellikle altıma şort giyip üstüm bikini ile gidiyorum :) Herhangi bir uzun tişört gömlek bile olur.

Şort giydiğinde çıkartması giymesi hoş görünmüyor. Bu sebeple elbise tercih ediyorum. Çıkınca da hafif transparan plaj elbisesi ya da pareo.

X