Depremzede öğretmen tayin

Tatszhayat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2020
439
322
28
Merhaba herkese, ben Gaziantepte bir öğretmenim. Öğretmen arkadaşlara soruyorum . Memleketime görevlendirme isteyeceğim . Bu durumun tayin olabileceği söylendi . Acaba ne kadar doğru olur? Görevlendirme olursa kısa süreli, oradaki evimi kapatamam benim için büyük sorun . Bir daha buraya gel düzen kur sonra tekrar git , hiç kalmadığım eve kira öde. Bir yandan görevlendirme istemesem oraya dönmek istemiyorum korkuyorum tekrar depremi yaşarsam diye. Ne yapacağımı şaşırdım
Ve istediğim şehire isteyebiliyor muyum görevlendirmemi ?

Antep’te merkez ilçelerde okulların açılacağını düşünüyorum. Evinizde hasar var mı? Okul bizden hasar bilgisi istedi mesela. Hasarsızsa, yaşadığınız bölgede kayıp azsa/yoksa görevlendirme olur mu bilemiyorum. Ben de psikolojik olarak hiç hazır değilim. Nasıl gideceğim bilmiyorum.

Deprem sonrası yeni yürürlükten çıkacaktır kesinlikle. Türkiyede hangi şehire gitmek istiyorsun malesef her yerde deprem riski var :KK43:

Antep’te merkez ilçelerde okulların açılacağını düşünüyorum. Evinizde hasar var mı? Okul bizden hasar bilgisi istedi mesela. Hasarsızsa, yaşadığınız bölgede kayıp azsa/yoksa görevlendirme olur mu bilemiyorum. Ben de psikolojik olarak hiç hazır değilim. Nasıl gideceğim bilmiyorum.
Evimde hasar yok ancak korkuyorum oralara gitmeye , böyle bir imkan varsa kullanmak istiyorum. Bugün mebbiste açıldı görevlendirmeler ama deprem bölgesi için açıldı , diğeri ne zaman açılır ki acaba ?

Öncelikle cok geçmiş olsun ama deprem olmayan yer yok ki. Yani aynı risk her yerde var hepimiz için her an

Şu an en güvenli yerdesiniz aslında enerjisini boşalttı diyor jeologlar.
Sağlam bir ev arasanız daha sağlıklı olur bence.
Çünkü Naci görür İstanbul, İzmir ve Bingölü esas riskte görüyor. Batıya gitseniz İstanbul depremi riski var Ege tarafına gitseniz İzmir ve Girit yayı depremi var. Türkiye komple sıkıntılı.
Ben Eskişehirdeyim. 55te 6,5 şiddettinde bir deprem olmuş oranın da periyodu geldi diyorlar. Bizde iç Anadolu’da benzer korkudayız.
Kaçacağımız yer yok Türkiye’de.

Tayin demedi bakan görevlendirme olacak dedi . 10 ilden bahsediyoruz oralardan ògretmenler bu kadar kolay gelebilecekse o bölgeye kim gidecek ? Kaç kişi gitmek isteyecek ? Ayrıca görevlendirmeler herkesi kapsamayacakmis hasar olan okullardaki öğretmenlerin kapsamında olacakmış veya psikolojik anlamda çok mağdur olanlara verilecekmiş.

Şu an en güvenli yerdesiniz aslında enerjisini boşalttı diyor jeologlar.
Sağlam bir ev arasanız daha sağlıklı olur bence.
Çünkü Naci görür İstanbul, İzmir ve Bingölü esas riskte görüyor. Batıya gitseniz İstanbul depremi riski var Ege tarafına gitseniz İzmir ve Girit yayı depremi var. Türkiye komple sıkıntılı.
Ben Eskişehirdeyim. 55te 6,5 şiddettinde bir deprem olmuş oranın da periyodu geldi diyorlar. Bizde iç Anadolu’da benzer korkudayız.
Kaçacağımız yer yok Türkiye’de.

Daha biraz önce 5 küsürlük deprem oldu Hatay deniz kıyısında. Hala güvenli değil orası

X