Bir depremzede olarak ..

Benim evim tamamen çöktü , zor çıktım , daha önce de yazmıştım , biraz psikolojimi toparladım .. artk, kuzum için bi yön bulmam lazım. tayin hakkım olduğunda , kendi memleketime tayin istesem , çok mu saçma olur ? Ailem anne babam Burada , şehrin biraz dışında (araba ile 10 dk) mesafede . Kendimize ait babamın arsası var su doğalgaz elektrik var . Prefabrik ev yapıp yerleşmeyi düşünüyorum kendim de öğretmenim arabam ile gidip geleceğim mecburen uzakta olsa okul ,, tabi burada her canım istediğinde hadi avm gidelim vs olmayacak . Şehrin biraz dışı olduğu için haftaşık alışveriş vs gerekecek yoksa yine depremi yaşadığım ilde mi kalmaya devam etmeli , orada bi süre ev yapılana kadar çadır konteynır her neyse kızımla idare mi etmeli .. kızım arkadaşlarından ayrılmasın desem saçma olur cunku herkes dağıldı bina çökünce.. orada çalıştığım okulda da mutsuzdum gerçi yine deprem olan yerde başka okula da gidebilirim il içi ile ama heryer çökmüş şehir siye biley kalmamış..
kafam çok karışık ..
Cok gecmis olsun🙏🙏🙏 allah yardimciniz olsun caniniz sağ sukur kalan hersey duzelir insallah. 😔😔

Yahu depremde enkaz altında kalmış kadına neden terssin mi diyorsunuz?
Yahu kadın hepimize ağzına geleni söylese bile susacağız, tepki vermeyeceğiz, alttan alacagiz , yok artik Yahu, esas siz ne biçim tepki veriyorsunuz?
Tv de izleyip ah vah etmeye benzemiyor dimi gerçekten enkaz altında kalan biriyle karşılaşmak??

Konu sahibi çok geçmiş olsun , gönlünüzden ne geçiyorsa onu yapın, size ne iyi gelecekse onu yapın, Allah yardımcınız olsun , dualarımız sizinle
Ne yaşadığımı bilemezsiniz,bende depremzedeyim ama bu kimseyi tersleyip kırabileceğim anlamına gelmiyor.

Yahu depremde enkaz altında kalmış kadına neden terssin mi diyorsunuz?
Yahu kadın hepimize ağzına geleni söylese bile susacağız, tepki vermeyeceğiz, alttan alacagiz , yok artik Yahu, esas siz ne biçim tepki veriyorsunuz?
Tv de izleyip ah vah etmeye benzemiyor dimi gerçekten enkaz altında kalan biriyle karşılaşmak??

Konu sahibi çok geçmiş olsun , gönlünüzden ne geçiyorsa onu yapın, size ne iyi gelecekse onu yapın, Allah yardımcınız olsun , dualarımız sizinle
Bravo aynen öyle travma yaşamış birine sorulacak en son soru neden terssiniz olur heralde

Benim evim tamamen çöktü , zor çıktım , daha önce de yazmıştım , biraz psikolojimi toparladım .. artk, kuzum için bi yön bulmam lazım. tayin hakkım olduğunda , kendi memleketime tayin istesem , çok mu saçma olur ? Ailem anne babam Burada , şehrin biraz dışında (araba ile 10 dk) mesafede . Kendimize ait babamın arsası var su doğalgaz elektrik var . Prefabrik ev yapıp yerleşmeyi düşünüyorum kendim de öğretmenim arabam ile gidip geleceğim mecburen uzakta olsa okul ,, tabi burada her canım istediğinde hadi avm gidelim vs olmayacak . Şehrin biraz dışı olduğu için haftaşık alışveriş vs gerekecek yoksa yine depremi yaşadığım ilde mi kalmaya devam etmeli , orada bi süre ev yapılana kadar çadır konteynır her neyse kızımla idare mi etmeli .. kızım arkadaşlarından ayrılmasın desem saçma olur cunku herkes dağıldı bina çökünce.. orada çalıştığım okulda da mutsuzdum gerçi yine deprem olan yerde başka okula da gidebilirim il içi ile ama heryer çökmüş şehir siye biley kalmamış..
kafam çok karışık ..

Depremzede çocuklara, özel okullar burs vereceklerini açıkladılar bunu araştırdınız mı? Belki kızınız için iyi bir okula denk gelip, okul için şehir değiştirirseniz iyi olabilir.

Bunu aşamam gideceğim
Depremden etkilenen illerdeki öğretmenlere başka illere geçici görevlendirme açılacak diye bir açıklama geldi. Bir bekleyin, tayin dönemini beklemenize gerek kalmaz. Ailenizle birlikte yaşayabileceğiniz bir okul denk gelir belki. O sırada evi yaptırıp tayin zamanı da tayininizi alabilirsiniz. Çok geçmiş olsun.

Geçmiş olsun C cokmuzor ama ailenin orada prefabrikte kalsan ev hakkini kayıp mı edeceksin?
Eğer ev hakkın kaybolmayacaksa neden çadırlarda sürünesin ki?
Kredi çekip Yaptır prefabrigini, güzelce yasa.
Evin yapılınca da ona geçersin. Gerekirse ikinci el sitelerden Prefabrigi satıp kalan borcunu kapatirsin. Ya da yazlık olarak ,bostan evi olarak kullanirsiniz

X