Depremzedeyim, Ahlaksız bir kiracıyla başım belada

Babamın kiracıları iki arkadaş zaten emsallerinin çeyreğine oturdukları evi berbat ettiler. Çıkmaya da niyetleri yoktu da lojman çıktı da çıktılar sonunda. Çıkarken faturalarını da bıraktılar. Oyda buraya geleceklerinde garip babam yazık gelip ugrasmasinlar bir de fatura işleri ile diye düşündüğünden vermemişti üstlerine. Babam çalıştıkları yere şikayete gitmeye karar verdi. Bunlar babamı kapıda karşılayıp "sen nerden kanitlayacaksin ki o evde oturduğumuzu" diye dalga geçmişler. Sonuç ne mi oldu? Babam ödedi faturaları. Boyalı temiz verdiği evi yeniden boyadı. Verdikleri kiranın hiçbir anlamı kalmayıncaya kadar da tadilat etti evi. Hiç de bir şey olmadı. Yine şükür de lojman çıktı da çıktı gittiler. Yoksa çıkmıyorlardı da.
Anlatmak istedim sadece. Ben de şu an kiracıyım lakin adamın binbir emekle yaptığı evi öyle hunharca kullanmaya da ederinin kat be kat altında kira vermeye de hakkım yok. Sonuçta benim babam da ev sahibim de emekli ve ancak kira ile birlikte geçiniyorlar. Evlenecek çocukları var. Keşke devletimiz kiracının hakkını da ev sahibinin hakkını da eşit derecede gözetse. Allah yardımcın olsun kardeşim.

İlk sene yapılmıştı. Çok teşekkür ederim.
İlk sene yapılan yenilenmesini taktirde otomotikman yenilenmiş sayılır
Öncelikle tavsiyem tahliye davası açmanız geriye dönükte kira almadiginizi ispat ederseniz onlarida alabilirsiniz ayrıca kendiniz oturacaksaniz direk çıkartma hakkınada sahipsiniz
Avukatla görüşüp direk eyleme gecin

Kira tespit davası açıp, ödemedikleri kiralar için de ihtarname göndermeniz lazım sözle iş yapmayın lütfen bir avukata danışın adınıza işleri o yürütsün. Biz ev aldık kiracı çıkacağım dedi (yasal süresinde ihtarname çekmiştik Allah'tan) sonra tabi yan çizdi yok boşaltmam bilmem ne... Avukata verdik, sözleşme bitiminde hemen dava açıldı, yaklaşık bir ay sonra kiracı evi apar topar boşalttı.

Kira sozlemeniz yoksa polise gidip eve girjl evimi isgal etmizler diyeceksin .kira sozlesmesi olmadivi icin polis zoruyla cikarilacak .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…