Derdim kıl tüy :((

Balemdar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2016
553
154
25
Merhabalar herkese :) 22 yaşındayım hemşireyim nöbetimin son saatinden yazıyorum sizlere. 34 gün sonra ben evleniyorum 🙈 fakat şöyle bir sorunum var kıl tüy. Çok çabuk tüylerim uzuyor, çok kalınlaşmaya ve artmaya meyilliler, kolumu ağdayla alıyorum atıyorum bu cumartesi daha öbür cumartesi gelmeden çıkıyor. Lazere de gittim alexandrite candela 8 seans sadece bacaklarımda işe yaradı o da şimdilik. Şimdi buza yazıldım orjinal sitesinden bakıp sadece kol yüz genital. Ama ben bununla nası baş edicem bilmiyorum. Sadece oralarda olsa neyse göbek sırt oralara bulaşırsam hiç başedemem. Jilet vursam aman yarabbi. Ağda yapsam 3 gün pürüzsüzlük. Ayrıca kıl kökleri kalıyor tüyler kırılıyor gelmiyor ağda bezine.Artık kafayı yiyeceğim. Nişanlım da böyle konularda titizdir ha bu zamana kadar bana bişey demedi hakkını yiyemem ama ben hoşlanmadığını biliyorum. Artık çok yoruldum. Evlenince ağdaya giderim düzenli diyorum ama içine sinmiyor, gerçi polikistik overim varmış diane 35 verdi doktorum tüylenmeye iyi geliyor dedi kullanmaya başlayacağım bu hafta ama polikistik olmadanda benim böyleydi bundan önce kist problemim yoktu babamı kaybettim 1 sene evvel sonra kistim oldu o yüzden biliyorum ben hep kıllıydım yani benimkine tüy denilemez. Napacağım balayım 15 gün sürekli kıl tüy uğraşmak istemiyorum..Bu arada bir not eklemek istiyorum bir kardeşiniz olarak tavsiyem yüzüne lazere gitmeyi düşünenler sakın ha, yüzünüze sakın birşey dokundurmayın benim gibi sakallarınız çıkar. Bütün kadınları çok seviyorum, ama keşke pürüzsüz kadınlardan olabilseydim :KK43:

Bende evlenmeden önce bu kıl tüy işini abartiyordum. Tavsiye olur mu bilmem ama ben Philips lumea ile kurtuldum. Yani evdeyim kendim yapıyorum. Ve artık vaktini bile almıyor. Sırtın ve göbeğin için lazer iyi olabilir ama lazerle olmuyorsa iyi bir kuaföre gidersen 2 ay rahat edersin. 3 günde çıkıyor dediğin kökünden alamadigin için. Kiriyorsun demek ki.

Bende evlenmeden önce bu kıl tüy işini abartiyordum. Tavsiye olur mu bilmem ama ben Philips lumea ile kurtuldum. Yani evdeyim kendim yapıyorum. Ve artık vaktini bile almıyor. Sırtın ve göbeğin için lazer iyi olabilir ama lazerle olmuyorsa iyi bir kuaföre gidersen 2 ay rahat edersin. 3 günde çıkıyor dediğin kökünden alamadigin için. Kiriyorsun demek ki.
Kuaföre de gittim inanın o da kırdı eğer kırmak buysa, ve ben aldığımda inanılmaz pürüzsüz oldu dedim ki tamam kırmadan aldım bu defa ama bir baktım yine çıkmış, bende inface lazer var ev tipi aslında o da iş görüyor ama benim ellerimin üstünde bile aşırı tüy var ya insanın elinde kıl olur mu bazen deliresim geliyor.

Merhabalar herkese :) 22 yaşındayım hemşireyim nöbetimin son saatinden yazıyorum sizlere. 34 gün sonra ben evleniyorum 🙈 fakat şöyle bir sorunum var kıl tüy. Çok çabuk tüylerim uzuyor, çok kalınlaşmaya ve artmaya meyilliler, kolumu ağdayla alıyorum atıyorum bu cumartesi daha öbür cumartesi gelmeden çıkıyor. Lazere de gittim alexandrite candela 8 seans sadece bacaklarımda işe yaradı o da şimdilik. Şimdi buza yazıldım orjinal sitesinden bakıp sadece kol yüz genital. Ama ben bununla nası baş edicem bilmiyorum. Sadece oralarda olsa neyse göbek sırt oralara bulaşırsam hiç başedemem. Jilet vursam aman yarabbi. Ağda yapsam 3 gün pürüzsüzlük. Ayrıca kıl kökleri kalıyor tüyler kırılıyor gelmiyor ağda bezine.Artık kafayı yiyeceğim. Nişanlım da böyle konularda titizdir ha bu zamana kadar bana bişey demedi hakkını yiyemem ama ben hoşlanmadığını biliyorum. Artık çok yoruldum. Evlenince ağdaya giderim düzenli diyorum ama içine sinmiyor, gerçi polikistik overim varmış diane 35 verdi doktorum tüylenmeye iyi geliyor dedi kullanmaya başlayacağım bu hafta ama polikistik olmadanda benim böyleydi bundan önce kist problemim yoktu babamı kaybettim 1 sene evvel sonra kistim oldu o yüzden biliyorum ben hep kıllıydım yani benimkine tüy denilemez. Napacağım balayım 15 gün sürekli kıl tüy uğraşmak istemiyorum..Bu arada bir not eklemek istiyorum bir kardeşiniz olarak tavsiyem yüzüne lazere gitmeyi düşünenler sakın ha, yüzünüze sakın birşey dokundurmayın benim gibi sakallarınız çıkar. Bütün kadınları çok seviyorum, ama keşke pürüzsüz kadınlardan olabilseydim :KK43:
Merhaba canım polikistikover saç rengi göz rengi gibi kalıcı bir özellik yani sen kendini bildin bileli kıl tüy olması ondan diye düşünüyorum. Bende pkoluyum ve dediğin bütün sorunları yaşıyorum. Göbek ve belimin alt kısımlarında bile çok sık var ince tüyler. İnceler ama yinede rahatsız ediyor beni. Ve bazı dönemlerde siyahlaşıp kalınlaşmaya başlıyorlar. Valla ben bi çözüm bulamadım ağda yaptığımda her seferinde acıdan bakıyordum hem batık çok oluyor hemde kararma yapıyordu koltuk altı genitalde. Geçen hafta evde yapılan ipl lazer aleti aldım onu denemeye başladım inşallah bir faydasını görürüm. Sana da fikir olsun araştırabilirsin evde lazer

Yüzünüz için tek önerim iğneli epilasyon. Üniversiteye başladıktan sonra gittim ben de, yanaklarıma kadar gelmişti kıllar; siyah renkli ve belli olacak kalınlıkta. Şu an bir tane bile yok, 15 sene oldu yaptıralı. Yüzde tek çözüm bu şu anda.

Tüm vücutta da uygulanabiliyor ama maliyetli olur. Onun yerine şu ev tipi lazer cihazlarından alıp kullanabilirsiniz belki, ağdadan daha uzun süre rahat edersiniz?

acıtıyor mu lumea? memnun musunuz nasıl bir ürün

Sanırım yüze lazer tamamen şans. Ben resmen o sakal gibi sertlikten lazer ile kurtuldum. Şimdi gebeyim mesela gebelikten önce de gidememiştim çok rahatım hala.
Benim de pko var. Aşırı kılım yoktu ama lazer ile genital hariç kurtuldum. Genitali de ben sürekli aldım ondan oldu diye düşünüyorum. Benimki alex ya da buz değildi ama işe yaradı.
Sizin tarifteki kıl yapısı aslında alex için uygun ama demek hormonlardan etki edemiyor.
Bende evde olan epilasyon cihazlarını almayın alex işe yaramadıysa çok zor. Ama belki tatilde odaya çıkıp hızlıca halledilebilir bilmiyorum. Ama o da sanırım belli bir süre kullanınca kıllar incelebiliyor.

Yeni aldığın lazer paketin ne zaman başlıyor? 45 gün çok bir süre değil. Hızlıca başlayıp tatil öncesi 2. Seansa girme şansın olsa belki 15 gün rahatlatır

Ben de tuylenme sorunu yasiyorum, polikistikover nedeniyle. Ayni sekilde agdayla aldigimda 2 gun icinde cikmaya basliyor ve bende bir de kil kokleri yara oluyor. O yuzden yillar once agdayi biraktim. Hep jiletle aldim her yerimi. Mukemmel bir rahatlikmis. Hem puruzsuz oluyor hem canim yanmiyor. Bir de lumea aldim kendime. 1 senedir onu yapiyorum, o sayede seyreldiler de. Yoksa agdadir, epilasyon cihazdir, resmen iskenceydi benim icin.

Hiç acitmiyor. Sadece özel bölgede acıtıyor o da acıtma demez dokunduğunu hissediyorsun. Ben memnunum açık tenli siyah kıllı biriyim ama inanın kıllarını unuttum 1 sene oldu düzenli kullanıyorum.
Keşke bende genital bölgeye kullanabilsem onu rahat edecem 🙈 koltuk altıma kullanıyorum yok denecek kadar bitti. Jilet en iyisi her banyoda bi kaç dakikamı alıyor. Ağda çok vaktimi alıyor çocuklarla yapamıyorum 😀

Bende de pko'nun bütün semptomları olmasına rağmen defalarca kadın doğuma gittiğim halde teşhis olarak konmadı ama ben emin gibiyim. Doğum kontrol hapı etki ediyor tüyleri azaltmaya ki ben uzuuun süredir kullanıyorum belki 4 yıl olmuştur. Öncesinde lazer epilasyona gitmiştim buz lazer Medical Park hastanesinde 6 seans hiç bir değişim yaşamadım diyebilirim. Şuanda tüylerimi traş makinesi ile sıfıra kısaltıp Philips Lumea ile lazer uyguluyorum ve çok memnunum. Lazerde bile olsa direk jilet vurmak çoğaltmaya sebep veriyor bence. Şuan kısaltmayla baya azalma yaşadım ben ama çok hassas bölgeler hariç yüksek derece uyguluyorum herkes dayanamayabilir.

Hiç acitmiyor. Sadece özel bölgede acıtıyor o da acıtma demez dokunduğunu hissediyorsun. Ben memnunum açık tenli siyah kıllı biriyim ama inanın kıllarını unuttum 1 sene oldu düzenli kullanıyorum.
ay ben çok kararsız kaldım da buz lazere mi gitsem lumea mı alsam diye. özel bölgeye yapmak zor olmuyor mu kendi kendinize

ay ben çok kararsız kaldım da buz lazere mi gitsem lumea mı alsam diye. özel bölgeye yapmak zor olmuyor mu kendi kendinize
Evet biraz zor oluyor ama ben yapıyorum. Tanıdığınız birinde varsa veya bazı mağazalardan deneme atışı yapabilirsiniz.

Benimle aynı kaderi paylaşan birinin varlığı içime su serpti 😂😂 3 aylık evliyim 1 ayı kolu kıllı gezdim ahshsjksks yasakta kuoföre gidemedim kendimde alamıyorum bacağımı alayım dedim hazır ağda bandıyla bir kırıldılar jiletle alınmış gibi oldular bende başladım jilete vurmaya 🤪 bikini koltuk altı üst bacaga lazere devam ediyorum ama hormon bozuklugundan hemen önceki haline dönüş sağlıyor .. dert etme eşin anlayışlıysa konuş doktora gittim hormonlarımdan dolayı böyle vs. Diye .

Merhaba canım polikistikover saç rengi göz rengi gibi kalıcı bir özellik yani sen kendini bildin bileli kıl tüy olması ondan diye düşünüyorum. Bende pkoluyum ve dediğin bütün sorunları yaşıyorum. Göbek ve belimin alt kısımlarında bile çok sık var ince tüyler. İnceler ama yinede rahatsız ediyor beni. Ve bazı dönemlerde siyahlaşıp kalınlaşmaya başlıyorlar. Valla ben bi çözüm bulamadım ağda yaptığımda her seferinde acıdan bakıyordum hem batık çok oluyor hemde kararma yapıyordu koltuk altı genitalde. Geçen hafta evde yapılan ipl lazer aleti aldım onu denemeye başladım inşallah bir faydasını görürüm. Sana da fikir olsun araştırabilirsin evde lazer
Canim sonradan pko olmuyor mu yanii bilmedigim için soruyorum

Canım ailenden varsa bu kıllanma genetik de oluyor . Bende gittim hiçbir problemin yok hormonlar da seninki genetik buna tek çözüm lazer denildi doktor ilaç veririm ama bırakınca yine çıkar kesin çözüm değil demişti ilacı kullanmadım bile

Canim sonradan pko olmuyor mu yanii bilmedigim için soruyorum
Canım hayır sonradan olmuyor sende zaten olan bir özellik ama bazı şeyler tetikliyor pkoyu. Kilo vs gibi. Benim doktorum böyle söyledi. Hani az bir kilo alayım bütün dengem şaşıyor reglim aylarca olmuyor. Şimdi de o dönemdeyiz düğünden sonra 1.5 yıl kadar bir sürede 10 kilo almışım baktım denge şaştı birde bebek düşünüyoruz iki aydır klomen tedavisi ile adetim düzenli ama kilo vermek için canımı çıkarıyorum diyebilirim. Bilmiyorum sende ne tetikliyor doktoruna bir konuş bence Hani ne yaparsam pkonun etkilerini silebilirim diye.

Canım hayır sonradan olmuyor sende zaten olan bir özellik ama bazı şeyler tetikliyor pkoyu. Kilo vs gibi. Benim doktorum böyle söyledi. Hani az bir kilo alayım bütün dengem şaşıyor reglim aylarca olmuyor. Şimdi de o dönemdeyiz düğünden sonra 1.5 yıl kadar bir sürede 10 kilo almışım baktım denge şaştı birde bebek düşünüyoruz iki aydır klomen tedavisi ile adetim düzenli ama kilo vermek için canımı çıkarıyorum diyebilirim. Bilmiyorum sende ne tetikliyor doktoruna bir konuş bence Hani ne yaparsam pkonun etkilerini silebilirim diye.
Doktora gittim ben pko yok dedi ama bu ay regl 11 gün gecikti gebelik negatif soğan kürü yapmıştım soğan kürü pko yapar dediler o yüzden korkuyordum ama sizin yazınızı görünce içime biraz su serpildi

Doktora gittim ben pko yok dedi ama bu ay regl 11 gün gecikti gebelik negatif soğan kürü yapmıştım soğan kürü pko yapar dediler o yüzden korkuyordum ama sizin yazınızı görünce içime biraz su serpildi
Sanırım soğan kürü pko yapar mı bilemedim. Ama ben pkolulara soğan kürü iyi geliyor adeti düzene sokuyor diye biliyorum hatta mayıs ayında uyguladım ve gerçekten tam 28 günde regl oldum ve nasıl sevindim anlatamam. Şöyle birşey pko birden fazla yumurtanın büyümeye çalışması demek ama hiç bir yumurta yeterli büyüklüğe ulaşamadım çatlayamıyır çatlama olmayınca da regl olmuyor. Anlatabildim mi bilmiyorum ama bence soğan kürü yumurtayı çatlaması için yeterli büyüklüğe gelmesi için yardımcı oluyor sonrasında da çatlayınca regl 14 gün sonra geliyor. Sana da o yüzden demiş olabilirler yumurtayı besliyor diye

X