Ders çalışamama durumum Anksiyete ve Okb yüzünden mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

august100

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2024
502
66
23
Bende 2 sene önce anksiyete ve okb çıktı ve ilaç tedavisi gördüm 7 ay şuan çok şükür daha iyiyim. Ama sorun şu ki ne zaman ders çalışmaya başlasam beynimde binbir türlü şey geziyor dikkat eksikliği de var sanırım dikkat eksikliği ve hiperaktive.( Sürekli dikkatim dağılıyor aklima ufak düşünce gelse masadan kalkıyorum aklımla savaşıyorum okb de eklenince alt ediyorlar beni )Neyse tam her şeyi düzene koyuyorum hayata yeniden atılıyorum arada boşluk olduğunda o günüm aksadığında veya işim çıktığında kısacası bir iki gün aksarsa artık olmayacak yapamayacağım beceremeyeceğim diye düşünmeye başlıyorum ve umutsuzca o masadan kalkıp günlük rutinlere koyuluyorum. Okb yi en çok ders çalışma konusunda yaşıyorum şunu yetiştiremem ya şöyle olursa ya yapamazsam ben kimim ki başarayım Allah bana nasip etmez gibi gibi.... Hep böyleyim hayatta çok büyük kayıplarım oldu aileden özellikle aile kavramından ciddi sıkıntılar yaşadım acaba bunlardan dolayı ozgüvensizliğimi tetiklediği için mi yoksa direkt ilaç tedavisine devam mı etmeliyim hiç basit değil gerçekten çok zor aklınızı susturamıyorsunuz

Merhaba ben de bu sıralar tam olarak böyle şeyler yaşıyorum diyorum ki başıma bir sey gelirse naparım o zaman ders çalışmaminds bi anlamı olmaz gibi düşünceler geliyo aklıma. Derslerim çok yoğun calismazsam sorun olur ama mesela bende sizin gibi oturunca hiç bir şey yapmak istemiyorum 1 saatte bitecek konuyu bazen 2 günde bir bitirdiğim bile oluyor. Ben sürekli başıma bir sey gelecek o yixfrn dersin önemi yok diye düşünüyorum. Sonra o zaman yemek de yememeli ya da uyumamalı hiçbir şey yapmamam gerekir diye düşünüyorum. Ya da herkesin başına her an bir şey gelebilir ama kimse yapması gereken işleri bırakmıyor, ayrıca ne olacağı belli olmaz belki her sey çok guzel olacak sen çalış diyorum. Son olarak da kendi adıma yaptığım dersleri Allâhin rızası için yaptığımı ilerde meslek sahibi olursam kazandıklarımi yardıma ihtiyacı duyan kişileele paylaşmak istediğim için bu meslek için çabaladığımı düşünüyorum böyle düşününce motivasyonum artıyor belki sizde de ise yarayabilir umarım her sey istediginiz gibi olur yaşadıklarınizin inanki aynıları şuan da bende yaşıyorum 🥺

Evet ya aynı bende sen gibiyim başkasının hemen bitirdigi dersleri kpnuları günlerce bitiremiyorum... çaresş ney bunun insan kötü oluyorr

Evet ya aynı bende sen gibiyim başkasının hemen bitirdigi dersleri kpnuları günlerce bitiremiyorum... çaresş ney bunun insan kötü oluyorr
Gerçekten öyle oluyor ben doktorada gittik tedavide oldum ama yine tekrarladı inain çok yorucu oluyor artık çevredekilerde ne var ne olcak dedikçe iyice insan stres oluyor

aslinda beyin mukemmel bir organ,
caniniz yapmaya calistiginiz seyi yapmak istemediginde hemen bir bahane buluveriyor :)
genel olarak evrimi dusundugunuzde de bu baya ise yarayan bir ozellik.

Sizin konunuza gelirsek,
ya boyle caniniz calismak istemiyor ve bahane buluyorsunuz.
ya da okb veyahut dikkat daginikligi gibi bir rahatsizliginiz var.

Ilki ise bir sekilde sevmeye calisin calistiginiz konuyu, yarismaya cevirebilir, grupla calisbailir, ya da ne bileyim baska bir kitap edinebilirsiniz. Nasil keyifli hale gelecekse sizin icin.
ikincisi ise bunun teshisini de tedavisini de doktor yapabilir. Buradan olmaz. Bir danismakta fayda olabilir.

Bende 2 sene önce anksiyete ve okb çıktı ve ilaç tedavisi gördüm 7 ay şuan çok şükür daha iyiyim. Ama sorun şu ki ne zaman ders çalışmaya başlasam beynimde binbir türlü şey geziyor dikkat eksikliği de var sanırım dikkat eksikliği ve hiperaktive.( Sürekli dikkatim dağılıyor aklima ufak düşünce gelse masadan kalkıyorum aklımla savaşıyorum okb de eklenince alt ediyorlar beni )Neyse tam her şeyi düzene koyuyorum hayata yeniden atılıyorum arada boşluk olduğunda o günüm aksadığında veya işim çıktığında kısacası bir iki gün aksarsa artık olmayacak yapamayacağım beceremeyeceğim diye düşünmeye başlıyorum ve umutsuzca o masadan kalkıp günlük rutinlere koyuluyorum. Okb yi en çok ders çalışma konusunda yaşıyorum şunu yetiştiremem ya şöyle olursa ya yapamazsam ben kimim ki başarayım Allah bana nasip etmez gibi gibi.... Hep böyleyim hayatta çok büyük kayıplarım oldu aileden özellikle aile kavramından ciddi sıkıntılar yaşadım acaba bunlardan dolayı ozgüvensizliğimi tetiklediği için mi yoksa direkt ilaç tedavisine devam mı etmeliyim hiç basit değil gerçekten çok zor aklınızı susturamıyorsunuz
Dikkat ve odaklanmayi bir kas gibi düşünün, birden 2 saat odaklanıp çalışmaya kalkarsanız olmaz , arttırarak kendinizi alistirmaniz o kasinizi guclendirmeniz lazim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X