Dert olmayabilir, dert gibimsi, dert değil belki sanatım geldi sancısı şeysi mi bu?

Sanatın ucundan kıyısından azıcık da olsa geçmiş bir insan olarak yorum yapayım dedim. Lisans mimarlık, yüksek lisans sanat ve tasarım diye kısa tanıtımdan sonra başlıyorum:kahve:

1)Bu heyecan olayına çözüm bulan biraz bana da taktik versin. Geçen yıl itü'de iç mimarlık sempozyumunda bildiri sundum. Katılım tüm yüksek lisans ve doktora öğrencileri içindi. Elbette ki oradaki bölüm başkanı dekan vs de vardı. Sunumu hatırlamıyorum ama genel olarak aldığım yorumlar konuya hakim olduğumu ve konu üzerinde çalıştığımı fark ettirmiş, heyecanlı gibi görünmüyordun dediler. Bir de herkes fen bilimleri alanında sadece ben sosyal bilimlerdeyim. Ellerim titriyordu! Aynı şey tez savunmasında da sadece 3 hoca karşısında yaşadım :olamaz: Stresten ne yapacağımı şaşırdım, şimdi ne yapacaklar canımı mı alacaklar diye sakinleştirmeye çalışıyorum kendimi. Ama iş görüşmelerinde kaybedecek neyim var ki kafasıyla gittiğim işi işi alıp çıkıyorum :KK48:

2)Yüksek lisansta desen dersi alırken hocamız (ressam kendisi de) dönem sonlarında yaptığımız bütün çalışmaları isterdi. Tarih sırasına göre baktığımda inanamadım, bunları ben çizdiysem bunlar benim değil diye! Bu gayet normal bir durum bence. Bir yerde bitmesi gerek ama. Hatta aklıma geldi şimdi bir ressamın gelişimi tadında konsept olamaz mı yani, kafada deli sorular... El alışkanlığıyla da ilgisi olduğunu düşünüyorum bunun, çizdikçe el de yatkınlaşıyor.

3)Yazın verdiğim kiloların hepsini aldım resmen, bir süredir çalışmıyorum evdeyim. Şiştikçe şiştim. Kendimi durdurmaya çalışıyorum su filan içerek.

4)Önemli olan bir konsept, bir kompozisyon belirlemek değil mi? Atıyorum şehir hayatı konseptinde yağlı boya da akrilik de kara kalem de karışık teknik de aynı konunun farklı şekillerde ele alınması değil mi? İster sadece akrilik olsun ister karışık. Ne çektirdiler be bize şu konsept yüzünden hem lisansta hem yüksek lisansta :kızgın: neyse sapmıyorum konudan:KK45:

5)Açıkcası bu konuda çok bir fikrim yok ama sergi için bir görüşmeye giderseniz onlar daha net bilgi verirler diye düşünüyorum. Bir galeri bile farklı sergiler için farklı düzenler tercih edebiliyor çünkü gördüğüm kadarıyla.

Bir de reklam konusu için, bizim hem desen hocamız hem de sanat tarihi hocamız sergi bilgilerini verirdi yüksek lisansta. Sanatta yeterlilik öğrencilerine de aynı şekilde, bir de grafik tasarım son sınıflara. Bu da aklınızda olsun:KK52:

Umarım her şey yolunda gider:KK200:

Umarım ya, teşekkür ederim yorumun için. Grafiker çocukluk arkadaşım vardı ben ona da bi danışayım çok iyi fikir. İşte yol. Yordam bilmek lazım,dibimde arkadaşım var, ona sormak aklıma gelmiyor şaka gibi, iyi hatırlattınız vallahi. :)))

O heyecan işte "Amaan ucunda ölüm mü var, hepimiz insanız, onlar da tuvalete giden canlılar" filan şeklinde bastırdığım bir şey olamadı hala bir türlü. Normal şartlar altında çok sakin kalırım, hatta şaşırırlar bile ama bu konuda kendimde aşamadığım çok nokta var. 30 yılın birikimi olsa gerek, konularım genelde 3 noktada döner:

1)Resim resim yapacağım yaptım yapamıyorum, sanatım geldi ah geliyor, gelmedi.

2)Anneme uyuz oldum, yetti gari, görüşmeyeceğim bi süre (Dayanamadı görüştü)

3)Eşim ve odunsu bitkilerin ortak özellikleri.

Böyle genelde... Ama kara sevda gibi bi şey resim işte bende. Tam aklımdakini yapamadığım için bazen, teknik şart dedim, başladım geçen sene. Bu seneki hocamız farklı ve geçen seneki hocamıza nazaran daha itici kuvvette.
Yorumunuz çok faydalı oldu, görüşmeye gitmeden önce, orada, konudan alakasız sıfır bilgi biri gibi kalmak da istemediğim için böyle önden konuşup kendimi de irdelemek istedim.

Ne güzelsin :KK200:
Konu hakkında bir fikrim yok .
Ama amcamin kızı ressam .
Sokak sergileri falan var .
Istersen sizi sanalda da olsa gorusturebilirim .
Deli dolu rengarenk bir tiptir ..

Ooooo, en sevdiğim yazar gelmiş, alırım bi' dal.
Cevap verebileceğim tek soru birinci soru, diğerleri hakkında ne bilgim ne de tecrübem var.
"Ya olmazsa" diye başladığım bir girişim yolunda nerelere geldiğime ben bile inanamadım. "Ya olmazsa"dan çok "olmazsa ne olur" dediğimi hatırladım en çok. Rezil olurum, hayallerim suya düşer, depresyona girerim. Rezil olmak? E zaten rezil bir durumdaydım ben, amacım da bundan kurtulmaktı. En fazla rezilliğim devam ederdi. Hayallerim suya düşsündü zaten, gerçek olmadıktan sonra. Brad Pitt'le evlilik hayali kurmaktan ne farkı vardı, gerçekleştirmek için adım atmadığım sürece? Depresyonsa depresyon, ki ilk denemelerimde başarısız olduğum zamanlarda, düşünüyorum da, hiç depresyona falan girmemiştim. Daha da hırslanmıştım.
Hiçbir zaman trink diye olmuyor bir şeyler, hep bu sancılı süreçler yaşanıyor ama "nasıl da direndim ve başardım" cümlesini kurabilmek kadar haz veren hiçbir şey yok inan. Elindeki çalı süpürgesini yavaşça yere bırak ve tuvalet terliklerinin üzerinde sapasağlam dur GangstaWalk, arkandayız. :KK200:

Est. teşekkür ederim.
Ya ben de pek sallamam. Daha doğrusu kontrol ederim rahat bi şekilde, ucunda ölüm yok ya, en olmadı bir iki gülerler yollarlar filan yani öyle düşünen bi tipim genel itibariyle. Ama işte yumuşak karnım mı denir, ne denir müsamere çocuğuna bağladım resmen. Sanki 23 nisanda stadyumda şiir okuyacağım filan öyle bi haller. Ama geçer diyorum. Nefes tekniği filan bakayım olmazsa.

Keşke kk daki her dert boyle olsa :KK66: cani gönülden başarılar diliyorum sana.
Teşekkür ederim.

Ben denk gelmedim o zaman.
Bir ara bulmaya calisayim.
Hepsinde ortak bir şey varsa evet konunuz hazır bence de. Şöyle afilli bir de isim olursa tamamdır. İlginç evet yaptıkça yapasim geliyor resmi ve açılıyor el. Ama çok vakit ayiramiyorum. Az ama öz ilerlesem de olur. Yeter ki ilerleyim.

Kara kalem küp küre müre başladık biz bu sene. Geçen seneki hoca noktadan başlatmıştı, karbon kağıtları ile filan. Youtubeda karakalem videoları var bir sürü. Hani hiç vakit kalmazsa, oradan izlediğini deneyebilirsin en azından. Kendini erteleme arkadaşım. Ben 30 sene erteledim de noldu? Manyak olduk çıktık :)

Ne güzelsin :KK200:
Konu hakkında bir fikrim yok .
Ama amcamin kızı ressam .
Sokak sergileri falan var .
Istersen sizi sanalda da olsa gorusturebilirim .
Deli dolu rengarenk bir tiptir ..

Karşılıklı sevgi pıtırcığı olabilerez, sen de güzelsin, inşallah o karamsarlık da geçecek daha da güzel olacak. :KK36:
Sokak sergisi nasıl olur ki? Bizim memlekette ellemeyen kalmaz, yazık günah ya, renkli resim bırakmışım filan, akşama bi bakmışım siyah olmuşlar :KK70:. Grafiti gibi duvarlara boyalar yaptıkları türden ressamlardan mı yoksa?

Denk gelirsek olabilir Witch.
Benim çok sevdiğim bi ressam teyzem vardı, şehir değiştirmek durumunda kaldı bir süre, kızının yanına geçti. O olaydı yanımda çok daha sakin olurdum diye düşünüyorum. Şimdi her şey karışık geliyor.

Kara kalem küp küre müre başladık biz bu sene. Geçen seneki hoca noktadan başlatmıştı, karbon kağıtları ile filan. Youtubeda karakalem videoları var bir sürü. Hani hiç vakit kalmazsa, oradan izlediğini deneyebilirsin en azından. Kendini erteleme arkadaşım. Ben 30 sene erteledim de noldu? Manyak olduk çıktık :)
Başladım başladım. :) Çok şükür. Benim öteleme sebebim de bir nevi aile. Bitki ressamlogi kursuna başladım. Birkaç hafta oldu. Haftaya elma cizecegiz. Kibrit kutusundan terfi ettim.:KK53:
Evet arada o videoları açıp yapmaya çalışıyorum. Farklı teknikleri öğreniyorum iyi oluyor.
Aynı zamanda peşimden iki küçük ressam da geliyor.:KK36:
Yolunuz açık olsun sizin de. :KK68::KK200:

Umarım ya, teşekkür ederim yorumun için. Grafiker çocukluk arkadaşım vardı ben ona da bi danışayım çok iyi fikir. İşte yol. Yordam bilmek lazım,dibimde arkadaşım var, ona sormak aklıma gelmiyor şaka gibi, iyi hatırlattınız vallahi. :)))

O heyecan işte "Amaan ucunda ölüm mü var, hepimiz insanız, onlar da tuvalete giden canlılar" filan şeklinde bastırdığım bir şey olamadı hala bir türlü. Normal şartlar altında çok sakin kalırım, hatta şaşırırlar bile ama bu konuda kendimde aşamadığım çok nokta var. 30 yılın birikimi olsa gerek, konularım genelde 3 noktada döner:

1)Resim resim yapacağım yaptım yapamıyorum, sanatım geldi ah geliyor, gelmedi.

2)Anneme uyuz oldum, yetti gari, görüşmeyeceğim bi süre (Dayanamadı görüştü)

3)Eşim ve odunsu bitkilerin ortak özellikleri.

Böyle genelde... Ama kara sevda gibi bi şey resim işte bende. Tam aklımdakini yapamadığım için bazen, teknik şart dedim, başladım geçen sene. Bu seneki hocamız farklı ve geçen seneki hocamıza nazaran daha itici kuvvette.
Yorumunuz çok faydalı oldu, görüşmeye gitmeden önce, orada, konudan alakasız sıfır bilgi biri gibi kalmak da istemediğim için böyle önden konuşup kendimi de irdelemek istedim.

Faydalı olabildiysem ne mutlu :KK52:
Beyin fırtınasıyla bir fikirden bin fikir doğuyor işte.. Daha da yapabiliriz bence, çok sevdim ben konuyu :KK76:
Bir de özel üniversitelerdeki hocalar daha fazla yardımcı olabilir bu konuda. Hem teknik bilgi, sergi bilgisi gibi soru-cevap olarak, hem de sergi duyurmayla alakalı olarak. Benim kendim ve çevremden gördüğüm bir kıyaslama sonucu edindiğim küçük bir tecrübedir bu da.
Bir arkadaş yazmış ya keşke her dert böyle olsa diye, inanılmaz haklı bence de. Ne güzel gerilmeden, buluttan nem kapmadan, yardımcı olabilmek için yorumlar yazılıyor, iyi dilekler sunuluyor!

senin adına çok sevindim.hem resme yeniden başlamana,hem annenle ilişkilerini düzeltmene.

ressam arkadaşlar demişsin,ressam sayılmam ama nacizane resimle uğraşan biri olarak birşeyler söylemek isterim.

kişisel sergi mi açacaksın?en başta bir konu belirlesen.mesela ,resimlerimin hepsinde kız var diyorsun,kız çocuklarla
ilgili bir konsept olsa,çocukluktan gelişen kadın hastalıklarına atıfta bulunsan,meme kanseri gibi ya da rahim ağzı kanseri gibi.
satış yapacak mısın?gelirinin bir kısmını bu derneklere bağışlasan.
kış mevsimi sergi,müze gezmek için idealdir,ben gezerim yani.mart,nisan aylarını düşünebilirsin.
konsept tek olacaksa,çeşitli tekniklerde denemelerini sergileyebilirsin.mesela akrilik,yağlıboya,guaj karma olabilir.ama hem konu karma hem de teknik karma olmamalı.
yani natürmort,manzara,portre gibi karışık tekniklerde olacaksa,sadece akrilik ya da yağlıboya olmalı gibi.

ben bu sene suluboya yapıyorum.en baştan suluboyayla başladık ve bu sene sadece suluboya yapacagız.iyi oldu,ben de kibrit kutusu ve geometrik şekillerden sıkılmıştım.

sergi yaparsan,gelmek isterim.istanbuldaysan,haber verir misin?

Yağlıboya bir başka onu da denemelisin.Sergiye koyacaksan tual daha sık görünür.Ve ben olsam en güzellerini koyarım.Zaten kişisel açmayacaksın herhalde.Toplu sergi mi?

Bilgim yok fakat başarılar dilemek istedim. Ne güzel sonunda istediğiniz şeyle ilgilenebilmişsiniz, ben de zorla gönderildiğim bir bölümü okudum ve yapmıyorum fakat herhangi bir işe girip maddi güvencemi sağlamadan da önümü göremeyeceğim, inşallah ben de bir gün başarabilirim...

Kızlar yine pc başında değilim, müsait olunca cevaplamaya çalışacağım, güzel fikirler, moraller gelmiş, çok teşekkür ederim. Yanıtsız koyamamaya çalışacağım, bugün müsait olabilirsem umarım.

Adamın tableti ödünç aldım şimdi yazabilirim, kahvaltıyı da kilitledim :KK70:

senin adına çok sevindim.hem resme yeniden başlamana,hem annenle ilişkilerini düzeltmene.

ressam arkadaşlar demişsin,ressam sayılmam ama nacizane resimle uğraşan biri olarak birşeyler söylemek isterim.

kişisel sergi mi açacaksın?en başta bir konu belirlesen.mesela ,resimlerimin hepsinde kız var diyorsun,kız çocuklarla
ilgili bir konsept olsa,çocukluktan gelişen kadın hastalıklarına atıfta bulunsan,meme kanseri gibi ya da rahim ağzı kanseri gibi.
satış yapacak mısın?gelirinin bir kısmını bu derneklere bağışlasan.
kış mevsimi sergi,müze gezmek için idealdir,ben gezerim yani.mart,nisan aylarını düşünebilirsin.
konsept tek olacaksa,çeşitli tekniklerde denemelerini sergileyebilirsin.mesela akrilik,yağlıboya,guaj karma olabilir.ama hem konu karma hem de teknik karma olmamalı.
yani natürmort,manzara,portre gibi karışık tekniklerde olacaksa,sadece akrilik ya da yağlıboya olmalı gibi.

ben bu sene suluboya yapıyorum.en baştan suluboyayla başladık ve bu sene sadece suluboya yapacagız.iyi oldu,ben de kibrit kutusu ve geometrik şekillerden sıkılmıştım.

sergi yaparsan,gelmek isterim.istanbuldaysan,haber verir misin?

Yap tabi yorum hunter ne demek,sen de resimle sanatla uğraşan birisin.
Sergi Antalya ve ilçeleri ile başlar gibime geliyor. Tutarsa istanbula da gelirim, artık her yer yakın.
(Bu arada imla hatalarım için kusura bakmayın. Bu tablete alışkın değilim)

Konu olarak psikolojik rahatsızlıklardan birine dikkat çekebilir ve hastaneye gelirin yarısını içim ferah bağışlayabilirim. Sergiyi baba-kız açalım dedıktı. Babamın tarzı motıf, çini vb. Benimki figürlü soyut. Güzel olur gibime geliyor bu harman. Hayırlısı.

Selam hanımlar, nasılsınız; nasıl gidiyor hayat?
Ne hoş sonbahar, sanki içime içime işleyip "İkinci baharın geliyor" diyor dökülen yapraklar.
Şuralara şiirler filan yazasım var; içimdeki şaire iki tokat atıp "Sus kız KKya beni rezil mi edecen hea?" diye azarlar kayasım var...

Hanımlar; bunun bir dert olup olmadığından emin olmamakla birlikte, dert değilse de artık banlanma pahasına açtım. Öncelikle belirtmek isterim ki sorun akli dengemde değil, yani tamamen değil. :KK53:
Bu konu, önceki konunun devamı niteliğinde olmasa da, daha iyi anlaşılması için, bir önceki konumu okuyabilirsiniz.
https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/onumde-kalan-tek-engel-ben.1096040/

Şimdi konuya gelebilirim:
Kızlar, ben çok heyecanlıyım; çok... Senelerdir saçma salak şeylerle geriye ittiğim şeye, bu sene ilk kez ömrümde bu kadar yakınım. Daha eski konularımdan bilenler bilir, babamı bekleyip dururdum "Dünya gözüyle bi gör yaptıklarının takdir edildiğini" diyerek. Çok da öfkeliydim o sıra... O konuyu da ekleyeyim; bazı arkadaşlara fazla entel geldiğim için linç yemiştim ama olsun. Belirteyim yine de "Boynumda fularla gezmiyorum, bildiğiniz ayağında tuvalet terliği, çalı süpürgesiyle balkon yıkayan bi tipim yani"
https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/o-gemi-gelecek-mi-ismail-abi.1023232/

Ben ömrümde bu kadar ne zaman heyecanlandım diye düşünüyorum:
1)Oğlumun doğumu
2)Düğün günü ilk dansa kalktığımda

3. de bu sanırım...
Tablolar kat kat çoğaldı, üstelik ben jet hızında takıldıkça babama da bi haller oldu. Adam "Tual filan alalım ben de başlayayım sana yetişeyim" filan demeye başladı. Sanırım babam kendine beni rakip görüyor, baktı atı alan Üsküdarı geçiyor, şimdi kıyın kıyın başladı o da çiziyor-boyuyor. Buraya kadar her şey hoş. Dert kısmına gelecek olursam, şöyle ana başlıkları var:

1)Aşırı heyecanlıyım; hala görüşmeye gitmedim. "Ya olmazsa" diye küçük bir tarafım dürtüyor ki içimdeki kung fu bilen Polyanna tarafım, o tarafı bastırıyor; olumsuz düşünmüyorum ama olumlu düşünmenin verdiği yetkiyle, heyecanlardan heyecan beğeniyorum... Aramızdaki oyuncu, sanatçı, iş kadınları, yeni gelinlere sesleniyorum; o kahveyi sunarken ellerinizin titremesini nasıl önlediniz, sahneye çıkmadan hangi tekniği uyguladınız da heyecanınızı ekarte ettiniz, slaytınızı koca bir masa etrafındaki patronlara açıklarken nasıl sakindiniz? Heyecanı ne geçirir? Sakinleştirici neyim alıp yarı sarhoş gibi olmak istemiyorum. Teknik verebilir misiniz?

2)Resimlerim baya birikti, evde onları bir dolaba üst üste koyuyorum; mat vernik sıkacağım üstlerine henüz yapmadım (Belki rötuşlarım filan diye); sanki eski resimlerim güzel değil gibi, yenileri geldikçe. Ressam hanımlar, bu duygu normaldir değil mi? Yani eski resimleri beğenmeme hali? Bunu haftasonu hocama da soracağım ve fakat burada sizlere de sormak, üzerine konuşmak istedim. Eski resimlerime dokunmayı acilen bırakmam lazım.

3)Verdiğim kiloları delicesine geri aldım... En son 63 kiloyu görmüştüm ki üni. zamanında bu kilodaydım 174 boya... Şimdi oldum mu 68-69 yeniden? :olamaz: Heyecan acayip iştah yapıyor bende. Onu da yiyim bunu da yiyim, getir yiyim, du getirme ben alır yerim filan derken dolabı indirmişim. 5 kiloyu bir insan evladı 8-10 günde nasıl alır ya, bu nasıl mümkündür? Suratım filan bazlama kıvamına geldi. Bana iştah kapatan bi şeyler söyleyin gözünüzü sevim.

4)Sürekli akrilik-guaj çalıştım. Ressam hanımlara sorum yine; kağıda çalıştıklarımı sizce sergiye koymalı mıyım? Tuvalde akrilik çalıştıklarım mı olmalı? Yağlı boyaya geçip öyle mi sergi işini netleştirsem? Yağlı boya çalışmalar daha ciddi mi gelir insanlara? Soramadım da, hani anladınız ümit ediyorum; bi yağlı boya olsun mu illa?

5)En ideal resim sayısı kaçtır bi de? Bunları haftasonu hocama da sorabilirim ama sizinle biraz konuşmak şu heyecanı da atmak istiyorum üzerimden. Sergi nasıl olabilir? Düzen olarak nasıl olmalı, zaman olarak hangi zaman seçilmeli? Seneye kışı mı bekleyeyim hani yağmurda yaşta insanlar kapalı mekanları daha çok tercih ederler ya, daha çok mu rağbet görür? Yoksa tam tersi midir? Broşür bastırmak gerekir bi de değil mi? Reklam bilgisi verebilecek hanımları da beklerim konuma... İzlenecek yolları madde madde yazar mısınız bana?
Ben de haftasonu hocama bir daha sorar üzerine daha akılcıl tartışabilirim.

Okuyan gözlerinizden öperim, okumayanların da canı sağ olsun.
:KK200:
Selam az biraz resimle uğraşan birisi olarak şunu net söyleyebilirim eskiden yaptıkların gerçekten hep daha kusurlu geliyor:)) ikinci olarak yağlı boyaya geçmek sergi başlamak üzereyken pek mantıklı gelmedi açıkçası

Sen komedyen ol noluuyy abbaaaa.
Cok guldum ya supersin, anlatim seklin perfectt

Ben ailenin tersi pis stand upçısı olarak geziyorum yetiyor valla :) Teşekkür ederim iltifatın için. Hele şu sergiden bi geçelim kısmetse de. :)

Yağlıboya bir başka onu da denemelisin.Sergiye koyacaksan tual daha sık görünür.Ve ben olsam en güzellerini koyarım.Zaten kişisel açmayacaksın herhalde.Toplu sergi mi?

Görüşmek lazım, sormak lazım karmaya mı dahil olacagım, babamla ayrı açabilir miyim,salonlar dolu mu vs vs... Fol var, yumurta var. Bir araya getirme kısmının son düzlükleri...

Bilgim yok fakat başarılar dilemek istedim. Ne güzel sonunda istediğiniz şeyle ilgilenebilmişsiniz, ben de zorla gönderildiğim bir bölümü okudum ve yapmıyorum fakat herhangi bir işe girip maddi güvencemi sağlamadan da önümü göremeyeceğim, inşallah ben de bir gün başarabilirim...
İnşallah Vind... Benimki biraz kumar gibi oldu, maddiyatı çocuğa kadar düşündüm, kendimden bir miktar kıstım. Sanırım bir başka konuda dile getirmiştim, kendi seçtiğim yol için, sadece kendimden kıstım, 3 elbise alıyorsam artık 1 alıyorum çünkü o sergiyi ben istiyorum,ben maddi olarak sabredeceğim diye. Kötü değil durumumuz ama elbette ben çalışır eve para getirirken ve boyalara deli para harcamazkenki gibi değil.

Selam az biraz resimle uğraşan birisi olarak şunu net söyleyebilirim eskiden yaptıkların gerçekten hep daha kusurlu geliyor:)) ikinci olarak yağlı boyaya geçmek sergi başlamak üzereyken pek mantıklı gelmedi açıkçası

Değil mi? Bi de yağlı boyayı keşfetmek için süre gerekecek. O halde ikinci sergiye diyelim o zaman, bi sergi hedefi daha geldi ilki başlamadan :KK70:
Evet ya, 2 eski tabloyu resmen yeniden yaptım gibi oldu.
Daha bugün perşembe, cumartesiye kadar (Hocamla görüşene kadar) 2 boş tuval daha alayım da elim kaşınırsa ikisi arasında döneyim bari.

Yaa cok heyecanlı. Hepsini koymalisin sanki kagittakileri konsepte uygun mantar olur ahsap olur cam olur fon uzerinde sergileyebilirsin.
Tebrikler basarilar sevgiler

Yaa cok heyecanlı. Hepsini koymalisin sanki kagittakileri konsepte uygun mantar olur ahsap olur cam olur fon uzerinde sergileyebilirsin.
Tebrikler basarilar sevgiler

Kağıtları da koyayım diye karar verdim, onlar da emek neticede; en azından millet, ucunu bırakmayıp devam ettirince gelişildiğini görmüş olur, belki onların da yapası gelebilir evet.
Teşekkür ederim ^_^

S sn0wdr0p , konuyu buldum; sayfa sayfa resim eklemişiz:
https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/resim-yapanlar-bir-bakabilir-mi.1085321/page-4

Visenyaa Visenyaa ,müsait bir zamanında sizin de fikirlerinizi almak isterim hocam.
Evet gordum şimdi. Kisiliginizi baya yansitmissiniz çünkü çok özel çizimler. Sıradışı hepsi. Benim küçük ressam da sizin kafadan. Kendi kendine değişik animasyon tarzı karakterler oluşturur. Absurd resimleri var. Birisi şu konuda şunu çiz derse cizmez sıkılır. Kafasında varsa çizer yoksa cizmez.

Yeni nesil hikaye kitaplarında çizim yapabilirsiniz bence. Özellikle 8 yaş sonrası yani benimkinin okuduğu kitap tarzlarına göre resimlerle birlikte süper hayalperest bir kitap olurdu diye düşünüyorum. Ben bu tarz değilim. Ressam Bob amcamızin teyze versiyonu çıkacak gibi benden. Dur bakalım bekliyorum. Şuan kendimi uzaktan izlemedeyim...

Gangsta,
dert olmayan sanatım geldi sancını "ban"la kestim ama konunda yer alan tüm maddeler tavsiye almak üzerine, heyecanı yenme teknikleri, iştahını kapatacak öneriler, sergin için tavsiyeler.
Heyacanlısın farkındayım ve umarım senin için herşey güzel olur lakin bu tip konuları ya taşıdığım bölüme veya ilişkiler duygular bölümüne açman daha iyi olacak.

He bu arada fular ve entellektüellik???
Fular güzel bir aksesuardır ama ben 70'ler kuşağındanım, fular hele de Ropdöşambır'la kombin yapılmışsa kafamda beliren tek görüntü
IMG_3328.JPG

Hayalimdeki imajını fularla kombinleme Gansta :)

X