Dert olmayabilir, dert gibimsi, dert değil belki sanatım geldi sancısı şeysi mi bu?

Nasıl güzelll yazılar, heyecanlar bunlar sizin gibi... eskisi gibi giremiyorum siteye malum atölye günlükleri benim de sergi heyecanım.. :) heyecan kısmı bir şekilde hallolur..

-Yeni resimlerimi gördükçe eskileri beğenememe durumu bende de var yalnız değilsiniz :KK70: biz ressamlara özgü sanırım bu.

-Sanırım kişisel sergi açmayı düşünüyorsunuz. Bir konu belirlemeniz gerek. Serginin bir konusu olabilir afişte, davette. Birde konusunun yanında kesinlikle manifestosunu yazmalısınız.

-K O N U

-Manifesto..... bu şekilde konu ve manifesto dikkat edilmesi gereken unsur.

-Eski resimleri tabiki de sergileyin ne kadar çok resim o kadar güzel bir ambiyans..

-Kesinlikle sergide küratör ile konuşun sohbet edin bilgilerinden yararlanın sergiler küratörler etrafında döner.

-Yağlı boya yapmak biraz evet yürek ister zor bir boyadır. Sergi afişi ve davetinin yanında tüyab şeklinde teknik belirtir ama karışık teknikte olabilir elbette.

-Ve kesinlikle her bir resminizin hikayesi olmalı yani manifestosu... künye şeklinde yanına asılacak ve insanlar gezerken okuyacak. Manifesto küçük anlamlı bir yazı. Yazılmasa da eğer serginizi açacak önemli kişiye başında siz anlatacaksınız.

-Sergi biraz uzaktan bakıldığında kolay gelebilir etrafa ama resim yapmaktan çok sergi hazırlıkları yorar. Küratör ve görevliler asarken aşırı dikkat eder geometri simetrisine kadar bir eğrilik durumunda uğraşırlar.

-Tablo resimlerinden başlayıp guaj-sulu-karakaleme kadar dizilebilir. Bunlar için boyutlara göre çerçeve gerekebilir. Eğer tablolarınız var ise diğer teknikleri asmayın derim.

-Ayrıca eğer, vernikleme konusunda fikrimi soracak olursanız saç spreyi sıkın. Aşırı güzel kokuyor ve tablolar parlıyor. Ben saç spreyi kullanıyorum.

Ay dur heyecanlandım. Bana ne oluyorsa mayısa ne var şurda. :KK70:

Değil mi? Bi de yağlı boyayı keşfetmek için süre gerekecek. O halde ikinci sergiye diyelim o zaman, bi sergi hedefi daha geldi ilki başlamadan :KK70:
Evet ya, 2 eski tabloyu resmen yeniden yaptım gibi oldu.
Daha bugün perşembe, cumartesiye kadar (Hocamla görüşene kadar) 2 boş tuval daha alayım da elim kaşınırsa ikisi arasında döneyim bari.
Yeğenim karmaya katıldı metre başı 400tl imiş istanbulda.Iki resim sığıyormuş küçükten Bir tablosunu 750ye satmış geçen.Amator bir de.Buyuk başarı oldu onun için.Ben bile heveslendim.Sadece bir tablo yapabildim iş yoğunluğundan elimi daha atamadım.Kursa bile yazıldım gidemedim.Sana da başarılar dilerim sergi işinde.

Bitmeyen ban yapmışlar, yemesem olmazdı. Tadını pek beğenmedim; kimseye tavsiye etmiyorum :KK70: :p

Teşekkürler güzel dilekleriniz için kızlar. Son durumu yazayım:

Müdürümüz Mune Mune beni ensemden tutup maphıs damlarına atınca, didim ki bu bir işaret; daha da evde durma; evren diyor ki "Yetti gari" :KK70: Ben de görüşmeden kaçtığım yerlerle görüşmenin tarihini net koydum, başladım tek tek sıradan geçmeye. Heyecan yaparım diyordum ya; x Merkezi, x özel kalem, benim ilkokul sınıf arkadaşı çıktı, x müdür amcamların çocukluk arkadaşı çıktı, sekreterya dayımın kankeyto çıktı... Anneme kızarken zaten ben kafadan torpilli bir yere düştüm ki sormayın lksadhjlahdak, heyecan bir yana, kendime, kendi san'atçı isyanıma gülmemek için kendimi zor tuttum. Tarihi Nisan ilk hafta olarak aldık gibi oldu; dernekle ayriyeten görüşülecek... Eser konsept, satış, bağış hepsi konuşuldu. Başhekim-yrd.görüşmesi kaldı, tanıdık doktorlar ile görüştüm, bire bir hastaların kendilerine de bağış olabilir, hastane bazında sıkıştırma kendini dediler, bir bakış daha kazandım.

Yani özetle yoğun bir haftaydı, ban yaradı, sanırım 2 tane (Belki 3 bilemedim şimdi) 60x80 tablo çıkardım; hevesle yapınca çat çat gerisi geliyor... Annemi sorarsanız, sergi işini konuşalım dedi sokuşturdu fikirleri kafama, kendisi geziye kaçtı. Yani, o Gangsta annesi, yapacak bir şey yok :KK70: :KK70: Foto atmışlar bi de, babamla takılıyorlar öyle. Allah'ım anneannemin yüzüne bakmış da, hani bu devire doğmamış annem, yoksa çok fena olurmuş gibime geliyor. Yani sen kızını fiştekle, sonra kocanın koluna gir, gezmelere kaç. Olacak iş mi? Ayrı bi dert konusu olabilir, açabilirdim ama alışıyorum 30 seneden sonra :KK70: Sağ olsun, kv geldi, yardımcı oldu.

Teşekkür ederim tekrardan yorumlayan herkese, kucak dolusu sevgiler. :*

Gangsta teknik nasıldır anlamam ancak bayıldım resimlere..... ilk o 17 yaş resmini görünce ohaa dedim dedim de sonraki resimleri görünce dibim düştü mükemmel .

Bunları sen yaptın ve cesaret gelmedi öyle mi? yazık bunca zaman ortaya cikmadigina diyeceğim ama her şeyin bir zamanı var inanırım.

Çok başarılı ol, harika resimlerinin üzerine kat kat daha Güzellerini yap .

Gangsta teknik nasıldır anlamam ancak bayıldım resimlere..... ilk o 17 yaş resmini görünce ohaa dedim dedim de sonraki resimleri görünce dibim düştü mükemmel .

Bunları sen yaptın ve cesaret gelmedi öyle mi? yazık bunca zaman ortaya cikmadigina diyeceğim ama her şeyin bir zamanı var inanırım.

Çok başarılı ol, harika resimlerinin üzerine kat kat daha Güzellerini yap .

Teşekkür ederim utandım biraz...:KK22:
Benim için hepsi hem hoş hem çirkin... Çok değişik bi his nasıl tarif etsem bilemedim; gösterirken biraz övgü alınca devamlı sereyim dökeyim isterim, öyle tatminsiz ve başarı hisli, keyifli bir şey, bi agresif yönü de var, eleştiriyi bir noktaya kadar, bazı kişilere açık tuttuğun; onun ötesi de küskünlük dolu bir şey. Öyle, sanat işleri biraz deli işi mi desem, bi duygu seli öyle.
Umarım hak eden herkes, hak ettiği yerde olur; fazla iyimser bi temenni oldu ama isterim yani; şöyle milletçe bi ihya olsak, herkes istediği meslekle layığıyla uğraşsa da, yetenekler soldurulup bitirilmese... Hayalperest temenniler işte. Hakkımızda hayırlısı diyelim.

X