Dertleşelim mi?

Hayatında biri olduğunu öğrendiğinizde biraz kıymete binmiş açıkçası. Olabilir, insan egosu yaralaniyor.. ama emin olun doğru kişi o değildi ve zamanla ona dair bütün hisler uçup gidecek. Ben de zamanında hiç sevilmedigimi değer görmediğimi eşimle tanistigim zaman gercek manada anladım.

Nasıl hissediyorsunuz kendinizi yardım aldıktan sonra?

Büyük ölçüde rahatlamış, henüz bitmedi terapilerim ama inan çok faydası oldu. Kendimi sıfırdan tanımaya başladım diyebilirim, hatta kendimi hiç tanımıyomuşum neyi severim nasıl kendimle vakit geçiririm bunları bilmiyormuşum. Kendi başıma bunları keşfedebilir miydim bilmiyorum doğrusu...
Kaldı ki özellikle şu dönemde ne yazık ki hepimizin profesyonel yardım almaya ihtiyacımız olduğuna inanıyorum..

Duygularımı yaşarken çok yıpratıyorum kendimi. Ayrıldıktan sonra uzun bir süre iyiydim. Hatta düşünmüyordum bile. Ama ne zaman birisi olduğunu öğrendim duygularım tepetaklak oldu. Bastırdım belkide tüm hislerimi bi anda patladım. Sevgiler bitebilir ağızdan çok kolay çıkıyor ama kabullenmesi çok zormuş.
Bu durumu çok kez yaşadım aslında kendimizi önemli gören biziz vazgeçilmeziz sanıyoruz ölen insanlar bile unutluyor yani insan unutmaya programlı bir varlık hiçbi şeyi unutamadığımızı düşünsenize ne kadar kötü elbet birileri tarafından unutulcaz ve unutucaz şuan ilk unutan o olduğu için böylesiniz gayet normal ama sizde unutacaksınız her gün dünden bi tık daha iyi olacak. görmedikçe konuşmadıkça bu süreç daha da hızlanır ama bir anda olmaz süreç yaşayıp göreceksiniz

26 yaşındayım
26 yas k
26 yaşındayım
26 yas icin duygulariniz normal geldi bana.Aski yogun yasayinca ayriligi da daha vurucu oluyor.Size umut olur mu bilmem ama suna emin olun ki her biten iliskinin yerine daha güzeli geliyor 😊 yeni iliskinden söööyle gecmise dogru bir bakiyorsun ve diyorsun ki " oh be iyiki bitmiste ben bu kisiyi tanımışım " bu hep olur sizde de olacak bana güvenin 😊😊

Merhaba,
Herkese iyi pazarlar.
Hemen konuya girmek istiyorum. Yaklaşık 9 ay önce 1 yıllık ilişkimi bitirdim. Sebebi destek görmek istediğim bir zamanda yeterince yanımda olmamasıydı. Farklı şehirlerdeydik ve korona sebebiyle uzun süre görüşemedik. Görüştüğümüzde de eskisi gibi değildik.
İlişkimiz çok güzel başlamıştı ama son 1 ayımızda Çok tartışmıştık uzakkaştık haliyle birbirimizden ve toparlayamadık, görmezden gelindim, ağladım, umursanmadım. Ayrılacak cesareti o dönemde gösteremedim.
Derken daha fazla dayanamadım, ayrıldım.
Ayrıldıktan sonra zaman zaman kısa sohbetlerimiz oldu. 2 kere görüştük, son görüştüğümüzde korona bitince her şeyin eskisi gibi olacağını söyledi (?)
İlişki boyunca çok fazla gelecekten ve evlilikten konuştuk, plan yaptık. Hep aklıma o konuştuklarımız geliyor. Ayrıldıktan sonra kendimi tam toparlayamadım. Bu arada depresyon tedavisi de görüyorum.
Geçen ay hayatında birisi olduğunu öğrendim. Kendimi vazgeçilmiş, unutulmuş, ezik bir insan gibi hissediyorum. Kendi değerimi bilmediğim için hep küçümsüyorum kendimi. Sevgiler bitebilir kabullen artık diyorum ama inandıramıyorum kendimi. Güçsüz, keyifsiz, kendimi hiç bir mutluluğa yakıştıramıyorum son zamanlarda. Yeterince de duygusalım tabiki de.
Üzerinden zaman da geçtiği için hep iyi anıları hatırlıyorum, kendini kötü hissettiğim, değersiz hissettirildiğim zamanlar resmen aklımdan çıkıyor.
Ben artık hayatımdan birisi çıktığında dünyanın sonuymuş gibi hissetmek istemiyorum. Güçlü olmak, kendimi sevmek, kendime güvenmek istiyorum. Ağlamak istemiyorum artık. Dimdik, sapasağlam olmak istiyorum.
Nasıl yapacağım? Mutluluğum kimsenin varlığıyla olmasın artık.
Yapabilen var mı?
Dertleşelim mi biraz?
Sanırım yaşanmışlıklar ,yenilen kazıklar, insanı daha bencil olmaya itiyor bir süre sonra. Hem ikili ilişkilerde hem de sosyal iliişkilerde aynı durum geçerli şu an kimseye eyvallahım yok.Bozulan ilişkilerde bir gram üzüntüm olmuyor.Eskiden aynı sizin gibiydim ama şu anki durumum da hoşuma gitmiyor neden böyle taşa döndüm diye sorguluyorum kendimi zaman zaman.

Geçmiş olsun. Hayatınızda size iyi gelmeyen bir ilişkiden kurtulmuşsunuz. Duygularınız elbette incinebilir. Youtube' de çok güzel enerji olumlama videoları var. Biraz vakit ayırıp izlemenizi tavsiye ederim. Aklınıza yatarsa uygulamaları da var. Bir nevi meditasyon gibi...

Ayrıldığım günü hatırlıyorum. Yaşadığım tek his rahatlamaktı. Üstümden yük kalktı ohh be demiştim. Toksit olmaya başlayan ilişki. Meditasyonları çok seviyorum, youtubeda takip ettiğim bir kaç kişi var. Gerçekten çok iyiler :)
Büyük ölçüde rahatlamış, henüz bitmedi terapilerim ama inan çok faydası oldu. Kendimi sıfırdan tanımaya başladım diyebilirim, hatta kendimi hiç tanımıyomuşum neyi severim nasıl kendimle vakit geçiririm bunları bilmiyormuşum. Kendi başıma bunları keşfedebilir miydim bilmiyorum doğrusu...
Kaldı ki özellikle şu dönemde ne yazık ki hepimizin profesyonel yardım almaya ihtiyacımız olduğuna inanıyorum..
Çok sevindim sizin adınıza, dışarıdan bir gözün görmesi eminim size çok iyi gelmiştir. Yargılamadan, sizi anlayarak, kendinizi kendinize getirerek. Daha iyisi olacağından hiç şüphem yok :)
Bu durumu çok kez yaşadım aslında kendimizi önemli gören biziz vazgeçilmeziz sanıyoruz ölen insanlar bile unutluyor yani insan unutmaya programlı bir varlık hiçbi şeyi unutamadığımızı düşünsenize ne kadar kötü elbet birileri tarafından unutulcaz ve unutucaz şuan ilk unutan o olduğu için böylesiniz gayet normal ama sizde unutacaksınız her gün dünden bi tık daha iyi olacak. görmedikçe konuşmadıkça bu süreç daha da hızlanır ama bir anda olmaz süreç yaşayıp göreceksiniz
Çok şükür karşılaşamayacağımız kadar uzak oturuyoruz ama dünya küçük. Sosyal medyadanda bakmama kararı aldım. Kabul, daha önce de bu kararı aldım ama artık toparlanma vakti geldi.
26 yas k
26 yas icin duygulariniz normal geldi bana.Aski yogun yasayinca ayriligi da daha vurucu oluyor.Size umut olur mu bilmem ama suna emin olun ki her biten iliskinin yerine daha güzeli geliyor 😊 yeni iliskinden söööyle gecmise dogru bir bakiyorsun ve diyorsun ki " oh be iyiki bitmiste ben bu kisiyi tanımışım " bu hep olur sizde de olacak bana güvenin 😊😊
İnşallah dediğiniz gibi olur :) yeni birisi gelmese de güzel günleri bir anı olarak, gönlüm rahat bir şekilde üzülmeden hatırlamak istiyorum. Her şey çok yeni, sıcağı sıcağına oldukça. Zaman beni de iyileştirecek :)

Merhaba,
Herkese iyi pazarlar.
Hemen konuya girmek istiyorum. Yaklaşık 9 ay önce 1 yıllık ilişkimi bitirdim. Sebebi destek görmek istediğim bir zamanda yeterince yanımda olmamasıydı. Farklı şehirlerdeydik ve korona sebebiyle uzun süre görüşemedik. Görüştüğümüzde de eskisi gibi değildik.
İlişkimiz çok güzel başlamıştı ama son 1 ayımızda Çok tartışmıştık uzakkaştık haliyle birbirimizden ve toparlayamadık, görmezden gelindim, ağladım, umursanmadım. Ayrılacak cesareti o dönemde gösteremedim.
Derken daha fazla dayanamadım, ayrıldım.
Ayrıldıktan sonra zaman zaman kısa sohbetlerimiz oldu. 2 kere görüştük, son görüştüğümüzde korona bitince her şeyin eskisi gibi olacağını söyledi (?)
İlişki boyunca çok fazla gelecekten ve evlilikten konuştuk, plan yaptık. Hep aklıma o konuştuklarımız geliyor. Ayrıldıktan sonra kendimi tam toparlayamadım. Bu arada depresyon tedavisi de görüyorum.
Geçen ay hayatında birisi olduğunu öğrendim. Kendimi vazgeçilmiş, unutulmuş, ezik bir insan gibi hissediyorum. Kendi değerimi bilmediğim için hep küçümsüyorum kendimi. Sevgiler bitebilir kabullen artık diyorum ama inandıramıyorum kendimi. Güçsüz, keyifsiz, kendimi hiç bir mutluluğa yakıştıramıyorum son zamanlarda. Yeterince de duygusalım tabiki de.
Üzerinden zaman da geçtiği için hep iyi anıları hatırlıyorum, kendini kötü hissettiğim, değersiz hissettirildiğim zamanlar resmen aklımdan çıkıyor.
Ben artık hayatımdan birisi çıktığında dünyanın sonuymuş gibi hissetmek istemiyorum. Güçlü olmak, kendimi sevmek, kendime güvenmek istiyorum. Ağlamak istemiyorum artık. Dimdik, sapasağlam olmak istiyorum.
Nasıl yapacağım? Mutluluğum kimsenin varlığıyla olmasın artık.
Yapabilen var mı?
Dertleşelim mi biraz?
Senı çok ıyı anlıorum.Bır an once unutmaya calıs.Çünkü unutamayınca takıntı oluyor .

Yine burda buldum kendimi.
2 gün iyiysem 3. Gün zehir oluyor bana. Haftasonu yasağı olması sebebiyle de psikologa gidemiyorum, home office çalışmıyorum.
Online psikologtan destek alan var mı?

X