Dertliyim dertli

Belki boyle konusmamaliyim bilmiyorum ama düşünsenize çocuğunuzun olduğunu . Bu zihniyette bir baba çocuğu için ne kadar faydalı olabilecek ? ( Kendisi çocuk çocuk dediği için söylüyorum ) Bu adamın nesini sevdiniz ben onu da çok çözemedim .Sanırım uzak mesafe ilişkisi olduğu için taniyamadiniz . Zararın neresinden donulse kardır . Daha genceciksiniz .Eşiniz belki 10 yıl sonra olgunlaşır ama değer mi bence değmez .Hayata bir kez geliyoruz .
Haklısınız artık ciddi ciddi düşünüyorum boşanma konusunu. Korkularım var elbet. Milletin ağzı torba değil özellikle bunların yobaz çevresi kimbilir neler diyecekler arkamdan. Burası küçük bir yer kimbilir hangi kendini bilmez neler neler düşünecek söyleyecek hakkımda. Boşanırsam buralardan uzaklaşır giderim. Annemin yanında dururum. Annem herzaman destekçim zaten. Benim yanımda olmak istemezsen kendi hayatını kendi düzenini kurarsın herzaman arkandayım diyor. Mutsuzum anne demen yeterli diyor sadece son raddeye gelmeyi bekliyorum çünkü inanın boşandıktan sonra pişman olup özleyip keşke diyip günlerce aylarca ağlayıp zırlamak en son istediğim şey bu yüzden ailem kararı bana bırakıyor.

Düşünecek fazla birşeyiniz yokmuş.. Böyle zihniyeti bozuk bir ailenin zihniyeti bozuk oğluyla ömrünüzü çürütmeye değmez..

Çocuk zaten yapmayın bence direk boşanın da "çocuğum olsa beni çocupu almakla tehdit ederler" ya da "çocuğumu almakla tehdit ediliyorum" gibi şeyler külliyen palavra.. Belki birileri okur diye yazıyorum sizin konunuzdan bağımsız kusura bakmayın.. Ama böyle apır sapır adamlardan boşanınca devlet hiçbir anneyi çocuğundan ayırmıyor.. Hatta adam düzgün bile olsa çocuk %90 hep anneye verilir.. Yani böyle tehditlere, boş laflara kimse kanmasın.. Onu söyleyip tehdit eden anca öyle söyler durur sonuç olarak çocuk annede kalır..

Haklısınız artık ciddi ciddi düşünüyorum boşanma konusunu. Korkularım var elbet. Milletin ağzı torba değil özellikle bunların yobaz çevresi kimbilir neler diyecekler arkamdan. Burası küçük bir yer kimbilir hangi kendini bilmez neler neler düşünecek söyleyecek hakkımda. Boşanırsam buralardan uzaklaşır giderim. Annemin yanında dururum. Annem herzaman destekçim zaten. Benim yanımda olmak istemezsen kendi hayatını kendi düzenini kurarsın herzaman arkandayım diyor. Mutsuzum anne demen yeterli diyor sadece son raddeye gelmeyi bekliyorum çünkü inanın boşandıktan sonra pişman olup özleyip keşke diyip günlerce aylarca ağlayıp zırlamak en son istediğim şey bu yüzden ailem kararı bana bırakıyor.
Ne güzel anneniz size destek oluyor burada birçok kadının böyle bir imkanı olamiyor .Sanlisiniz sizin adınıza sevindim :) siz boşandıktan sonra arkanızdan ne derse desinler .Çok mu önemli ? Bence hiçte önemli diil . Önemli olan sizin kendiniz için ne düşündüğünüz ve nasıl bir hayat planladığıniz.

Ne güzel anneniz size destek oluyor burada birçok kadının böyle bir imkanı olamiyor .Sanlisiniz sizin adınıza sevindim :) siz boşandıktan sonra arkanızdan ne derse desinler .Çok mu önemli ? Bence hiçte önemli diil . Önemli olan sizin kendiniz için ne düşündüğünüz ve nasıl bir hayat planladığız.
Çok şükür annem en büyük şansım 🙏🌸 İnanın eve geldiklerinde yüzüme tükürmedikleri kaldı bir tek. Millet konuşurmuş millete laf veriyormuşum daha 1 sene olmadan boşandı derler seni kötülerler vs. Kayınvalidem diyor ki sen oğlumu boşayınca başka adamı koynuna nasıl alacaksın :KK70: kadının aklı fikri burda :KK70: aman aman zaten ikinci evlilik gibi bir düşüncem yok bir kere ağzım yandı büyük konuşmayayım ama ben hayatım boyunca da hiç çocuğum olsun diye yanıp tutuşan bir insan olmadım . Herkes çocuk sahibi olmak zorunda değil. Bu iş biterse kendimi aileme, işime, gücüme, kendimi daha çok geliştirmeye adarım sanırım.

Çok şükür annem en büyük şansım 🙏🌸 İnanın eve geldiklerinde yüzüme tükürmedikleri kaldı bir tek. Millet konuşurmuş millete laf veriyormuşum daha 1 sene olmadan boşandı derler seni kötülerler vs. Kayınvalidem diyor ki sen oğlumu boşayınca başka adamı koynuna nasıl alacaksın :KK70: kadının aklı fikri burda :KK70: aman aman zaten ikinci evlilik gibi bir düşüncem yok bir kere ağzım yandı büyük konuşmayayım ama ben hayatım boyunca da hiç çocuğum olsun diye yanıp tutuşan bir insan olmadım . Herkes çocuk sahibi olmak zorunda değil. Bu iş biterse kendimi aileme, işime, gücüme, kendimi daha çok geliştirmeye adarım sanırım.
Zaten çocuk konusu apayrı bir konu . Yani birini her açıdan beğenirsiniz bu adamdan da bir cocugum olsa mükemmel olur dersiniz o sebeple yapılır 😄 Bosverin kayinvalidenizi yani anlamaya çalışmayin zihniyetini falan . Şimdiden kendinize odaklanmaya başlayın .

İyi akşamlar kızlar. Bu ara artık o kadar bunaldım ki sürekli stres, sıkıntı, sorun.. Annemle veya arkadaşlarımla paylaşmaya bile çekiniyorum artık. Biz eşimle yaklaşık 1 senedir evliyiz kızlar. Evliliğin ilk ayları zordu sonra çok iyi anlaşmaya ideal karı koca olmaya başladık ki bu dönem 5-6 ay sürdü ama şu sıralar yine bi çıkmazdayım. Daha 1 ay önce çok sert bi şekilde tartıştık. Konu şuydu. Ramazan dolayısıyla Ramazan çıkışında benim uyku düzenim bi süre berbattı. Bayramın 1. günü eşim sabahın 4 ünde uyandırdı (daha yeni uykuya dalmıştım) kalk hazırlan babamlara gidiyoruz biz namaza gideceğiz sizde annemle kahvaltı falan hazırlarsınız bayramlaşırız vs. dedi. Seslenmedim kalktım hazırlandık gittik. Kızlar kaynanamla pek muhabbet edemiyorum sıkılıyorum.Dedikodu yapmayı seviyor ben bunalıyorum. Ben konu açıp bişeyler anlattığım zaman sadece dinliyor yorum yapmıyor . Yani öyle bi yapısı var muhabbeti beni sarmıyor. O yüzden eşime dedim ki hayatım gidelim ama beraber kalkalım benim de bayram dolayısıyla arayacağım akrabalarım var en başta annem var benden kilometrelerce uzakta akşama kadar orda durup ne yapacağım hem uykusuzum biraz uyurum eve gelip , tamam dedi.

Neyse gittik herşey tamam eşim işim var diyip kalktı bende kalkmak istedim kayınbabam her zaman ki gibi “ne ara geldin ne ara kalkıyorsun” gibi bişey söyleyip lafını soktu kaynana olsun gidin akşam gelirsiniz tekrar dedi. Geldim eve arayacaklarımı aradım sonra yattım uyudum o gün gidemedik. Ertesi gün eşim sabah uyandı kahvaltı falan ettik iyi herşey hoş sohbet muhabbet sonra dedi ki “akşam annemlere gidelim dün akşam gelin dedi uyuyordun gidemedik zaten” Kızlar biriktirmiştim içimde zaten bu gidip gelmelerin sıklığından müzdariptim artık patladım. Haftada 2-3 kere gidiyorduk en az. Eşim ana kuzusu biri hergün görse doymaz. “ Ya dedim ben bak yine uyuyamadım sabaha kadar zaten antidepresan kullanıyorum kullanma saatim değiştirdim vs benim uyku düzenim bitap bugün gidemem sen çok istiyorsan git gör bayramlar torbaya girmedi bugün olmaz yarın olur yarın olmaz pazar günü olur gideriz” Bunu diyen sen misin? Olay “zaten bi b*ka yaradığın yok” lara falan geldi. Böyle söyleyince aşırı sinirlendim açtım ağzımı yumdum gözümü.

Bu annesine gitti 3-4 gün orda kaldı. 3-4 gün sonra bi baktım toplanıp gelmişler annesi babası kapıyı alacaklı gibi çalıyorlar. Bi taraftan arka arkaya beni arıyorlar mesaj atıyorlar . İnanın korktum açamadım elim ayağım titredi. Zaten yalnızım burda annem babam kardeşim hiç kimsem yok. Sonra mesaj attım eşime “evde değilim dışarda biraz işlerim var akşam gelin” diye. Akşam geldiler kaynanamın suratı beş karış yüzüme bakmıyor. Mutfakta sigara içiyor su içmeye giriyorum mutfaktan kaçıyor. İçerde oturuyor geçip oturuyorum başka odaya kaçıyor. Geldiler sen şöylesin sen böylesin insan kocasına böyle yapar mı yuvayı dişi kuş yapar sen çok geçimsizsin idare etmeyi bilmiyorsun bilmem ne oğullarına laf yok. O günden beridir de görüşmüyorum zaten onlarla.

Neyse kızlar araya biraz zaman girdi benim kız kardeşim falan yanıma geldi derken bunla düzeldik ama aldım karşıma konuştum şikayetçi olduğum hoşlanmadığım herşeyi açıkça dile getirdim konuştuk anlaştık. Şikayet ettiğim şeylerden biri de çocuk sahibi olma konusunda beni zorlamasıydı. Bugün herşey güllük gülistanlıkken yine başladı çocuk istiyorum çocuk istiyorum diye geçiştirmeye çalışıyorum konuyu kapatıyorum hala üsteliyor. Kızlar en son dayanamadım söyledim ya sen değil misin “ çocuğum olursa okutmam, okutmak zaman kaybı vs. Kızım olsa kocası dövse seslenmem “ malesef hem ailesi hem kendisi bu kadar geri kafalı insanlar. Bişeyleri evlendikten sonra öğrendim. Ablası aldatıldı kocasıyla birbirlerine girdiler de gidip kızlarını hırpaladılar sen kocana nasıl küfür ediyorsun bütün apartmanı ayağa kaldırmışsın diye onu orda bırakıp gittiler. Neyse dedim “sen bu kafa yapısında bi insansın ve ben böyle bi adamdan çocuk sahibi olmak istemiyorum beni zorlama. “Böyle söyledikten sonra fırladı söylene söylene kalktı gitti “boşan öyleyse çocuk istemediğin adamla niye berabersin” diye diye. Kavga hararetlendi falan derken bidaha beni bişeyleri zorlarsan özellikle bu çocuk mevzusunda bana boşanmaktan başka çare bırakmayacaksın zaten dedim. Ben sizi çözdüm dedim. Kızlar geçen kavgada sıkıldım bunaldım ben annemlerin yanına gitmek istiyorum dedim annesi “sen gittiğin gün bu evi boşaltırım eşyaları satarım” diyordu. Yarın birgün çocuğum olsa bi çıkmaza girsem çocuğumu almakla tehdit ederler beni, bunu yüzüne söyledim az önce. Bilmiyorum kızlar aşırı yorgunum, kırgınım, kızgınım. Tabiri caizse evlendikten sonra gösterdi bana gerçek yüzünü yoksa şimdiki aklım olsa sanırım evlenmezdim. Kaç gündür soğumuş hissediyordum yanına yaklaşmıyordum kendisi de farkındaydı kıvranıp duruyordu çabalıyordu düzelsin diye tam bişeyler düzeldi derken yine aynı terane. Bi insan hiç mi akıllanmaz.. Gittikçe soğuyorum…Ben ne yapacağım hanımlar?
Düşünüp karar verıceksınız.Çocuk ıstıyor sız ıstemıosunuz.Anlasamıosunuz.Artı eksı tablosu cızın .Boşanmak zor gıbı gorunuo ama kafa rahat oluo ıste

Kayınvalidenin sözüyle haraket ediyor eşin, şehir değiştirmek harika bir çözüm olur.
Yada eşinin kafasına dank edecek bir olay olacak, kendi dicek ki ya benim annem neden böyle diye onun olayı çözmesi lazım. Zaten kimse annesine laf söyletmek ezdirmek istemez bu biz hanımlar içinde böyle ama bu erkek anneleri ne ister anlamış değilim halen. Huzur kaçırmak için birebirler.
Eşine herşeyi tek tek anlatmalısın eğer seviyorsan gerçekten.
Kendini haklı bulduğun yönleri onun sana yaptıklarını, dolduruşa geldiğini vs.
Bir dinler, iki dinler, üç dinler sonra annesini incelemeye alır, evet gerçekten senin anlattığın gibiyse (o yüzden eksiksiz yada fazlasız anlatmalısın, ne çok abart nede azalat) annesine karşı gelmeye senin yanında durmaya başlıcaktır, buda genelde kadınların taktiğidir ve işe yarar.

Kocanız haklı. Çocuk yapacak kadar güvenmediğiniz bir insanla neden berabersiniz hala? Şu şekil bir insan olursan sana çocuk yaparım diye anlaşma yapıp adamı düzelteceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz bence. Değişeceğini sanmıyorum ancak değişmiş gibi yapar.

“boşan öyleyse çocuk istemediğin adamla niye berabersin”

bozuk saat hesabı kırk yılda bir doğru bir laf etmiş.

böyle medeniyet görmemiş dağ ayılarıyla niye ömrünü harcıyorsun ki?

Ee bu zihniyet seni döverde zaten psikolojik şiddet görüyorsun fiziksel bile olur allah korusun. Anası zaten cok fena(evlerden ırak) uzun vadede sinir hastası olursun. Ailende mis gibi arkanda hiç düşünme bence. Cahil insan düzelmez çünkü kendi bildikleri en doğrusu oluyor. En iyisi uzak durmak ruh sağlığn için.

Sakın çocuk olunca düzelir diye düşünme. Çünkü düzelmez. Olanda çocuğa olur. Boşan demek bana düşmez kendi kararını kendi ver. Ama eşin ve ailesi düzelecek yapıda insanlar değil maalesef.

Evet o kadar haklısınız ki muhtemelen kayınvalide sorup duruyor aranız nasıl vs diye. Ben görüşmüyorum ya . “Bi çocuğunuz olsa düzelir” hep onun lafları. “ Kadın erkek eşit değil kadın bir adım geride olacak” kayınvalidenin bir numaralı lafıdır. Geçen gün eltim kayınbaba evde yalnız diye poğaça yapıp göndermiş kayınvalide almış benim gerizekalı eşimi karşısına “ bi gün evde yoktuk gelin kuru kuru bi poğaça yapıp göndermiş o şehir dışına annesinin yanına gittiğinde ben kocasına 1 ay baktım” demiş. Eşim de dolmuş gelmiş bunu bana anlatıyor. Dedim en azından düşünmüş yapmış göndermiş koydaydı çayını mis gibi yeseydi onu yapmayan da var. Eltime düşmanlar zaten kızın aldığı nefes suç. Kaynım eşine çok düşkün asla ezdirmez laf söyletmez ailesine de mesafeliler bu yüzden onu hiç sevmezler. Bunun da aklına girmeye çalışıyorlar aynı olmasın diye.
Elin adamınamı bakmış 😁 vah vah yazık olmuş
Acaba eşinizin ailesinden maddi bir beklentisimi var bu aralar
Onun için yaranmaya çalışıyor olabilir mi
Aklıma bu geldi benimde yada eşiniz çift karakterli bi insan

Elin adamınamı bakmış 😁 vah vah yazık olmuş
Acaba eşinizin ailesinden maddi bir beklentisimi var bu aralar
Onun için yaranmaya çalışıyor olabilir mi
Aklıma bu geldi benimde yada eşiniz çift karakterli bi insan
Evet kaynım da eşim de kendi işlerini kurdular her konuda babaları maddi olarak arkalarında evin kirasını ödeyemese babasına koşar kesinlikle annem de aynı şeyi söylüyor babaya muhtaçlar o yüzden yaranma çabası içindeler diyor çok düşkün olduklarından değil yani. Biz evlenene kadar kaç kere annesiyle babasıyla küstü kapıyı vurup vurup çıkıyordu o evden ama evlenince ana kuzusu kesildi

Evli kalmaya israrliysaniz aile terapisi alin..sahsin böyle bir adamla bende cocuk yapmazdim. Bende zamaninda cocuk istedigim icinde, babasini olmasini istemedigim adamla evli kalmazdim. Aslinda sizin bir karar vermeniz lazim hayatinizin nasil gecmesini istediginizi

Kızlar gelişmeleri haber vereyim. Eve geldi bu dün annesinin beni tanımazlıktan geldiğinden bahsettim. Saçma sapan konuşma dedi annem anlattı bana dedi. Annesi “kafam dalgındı, canım sıkkındı, beynim durdu tanıyamadım” diye anlatmış. Ya dedim tanımayan insan ben 20 adım geriden gelirken gözlerini dikip bakar mı hiç gözünü ayırmadan bal gibi de tanıdı.bir de yanına gelip “napıyorsun anne nasılsın” diyorum yani kim olcak benden başka? İnsan kıyafetlerimden bile tanır. Ben görmezlikten gelip geçip gitseydim bal gibi tanırdı karın böyle böyle yaptı derdi” dedim tavırlarını bu şekilde belli ediyorlar sen uyumaya devam et falan dedim yine tartıştık. Yine annesi melek ben şeytan oldum kısacası. Laf söyletmedi annesini savundu. Ben anlamıyorum kızlar ben mi çok kötü niyetliyim yoksa insanlar mı çok uyanık?

Kızlar gelişmeleri haber vereyim. Eve geldi bu dün annesinin beni tanımazlıktan geldiğinden bahsettim. Saçma sapan konuşma dedi annem anlattı bana dedi. Annesi “kafam dalgındı, canım sıkkındı, beynim durdu tanıyamadım” diye anlatmış. Ya dedim tanımayan insan ben 20 adım geriden gelirken gözlerini dikip bakar mı hiç gözünü ayırmadan bal gibi de tanıdı.bir de yanına gelip “napıyorsun anne nasılsın” diyorum yani kim olcak benden başka? İnsan kıyafetlerimden bile tanır. Ben görmezlikten gelip geçip gitseydim bal gibi tanırdı karın böyle böyle yaptı derdi” dedim tavırlarını bu şekilde belli ediyorlar sen uyumaya devam et falan dedim yine tartıştık. Yine annesi melek ben şeytan oldum kısacası. Laf söyletmedi annesini savundu. Ben anlamıyorum kızlar ben mi çok kötü niyetliyim yoksa insanlar mı çok uyanık?
Bak bu meseleyi eşine soylemen den ziyade kaynanaya söylemen daha iyi olurdu
Smdi eşin orda yoktu nerden bilsin gercektenmi görmedi yoksa oylesinemi. Herşeyi de eşlere anlatmaya gerek yok kaynana soylebilirzin beni farketmedin mi diye.

bu zihniyet değişmiyor maalesef. biz de haftanın birkaç günü onlardaydık, eşim her işlerine koşar, cahilce düşünceleri, laf sokmaları, kocamı doldurmaları... eşim arkamda olmadı. evlenir evlenmez hamile kaldım pişman oldum. çocukla çok daha zor. yol yakınken kurtulup kendinizi geliştirin; işe girin, spora gidin, şehirleri gezin, yabancı dil öğrenin, ehliyet alın, kendinize bakım yapın...

bu zihniyet değişmiyor maalesef. biz de haftanın birkaç günü onlardaydık, eşim her işlerine koşar, cahilce düşünceleri, laf sokmaları, kocamı doldurmaları... eşim arkamda olmadı. evlenir evlenmez hamile kaldım pişman oldum. çocukla çok daha zor. yol yakınken kurtulup kendinizi geliştirin; işe girin, spora gidin, şehirleri gezin, yabancı dil öğrenin, ehliyet alın, kendinize bakım yapın...
Boşandınız mı peki? Eğer boşanmadıysanız eşinizde bi değişiklik oldu mu olumlu yönde? Çocuk olunca düzelir lafı tamamen saçmalık zaten. Çocuk olsaydı elime ayağıma dolanırdı gelde boşan, boşansan ömür boyu bu adama yobaz ailesiyle görüşmeye mahkum olacaktım çocuk için.. Ya bu deveyi güdeceğim ya bu diyardan gideceğim şuan çocuğumun olmaması en büyük şansım . Daha 1 senelik evlilik, bu kadar soğumuş hissetmek, bu kadar yaşanmışlık daha ilerimi hiç düşünemiyorum..

X