Deryak'ın Diyet Günlüğü

deryaak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2011
951
2
26 yaşında kilolarla boğuşmakla ömrü geçmiş biriyim. bi zayıf bi şişman al ver lerle geçti bu yaşa kadar 3,5 yıllık evliyim artık anne olmak istiyorum ve 81,1 kiloyum en az 15 kilo vermem lazım çünkü pko ve insülin direncim var. yani kilo vermek şart. çok başlayıp bıraktığım oldu geçen sene 70 e kadar düşüp bir kaç ay içinde 80 e ulaştım ve çok hızlı kilo alıyorum. Abartı bişeyde yemiyorum ama tek sorunum dengeli beslenememek sanırım. biyerden sonra sıkılıyorum çünkü düzgün beslenmeye alışmamışız çalışan annenin çocukları biraz böyle oluyor maalesef :KK43: neyse ne yapıp ne edip bunu yenmek zorundayım. ay sonu spor salonuna başlıyorum ay sonuna kadar biraz sporsuz vucudu diyete alıştırmak istiyorum 2 gün oldu azattım yediklerimi 2 günde bile farketti şişliğim indi sanki göbeğim benden önce gidiyor yürürken hamile gibiyim daha hamile kalmadan. neyse belki kararlılığımdan vazgeçmemek için günlük tutmaya karar verdim. en azından hergün ne yediğimi bilirsem kendimi kontrol edebilirmişim gibi geliyor. nasıl kilo verebileceğimi biliyorum vucudumu benden iyi kimse tanıyamaz. tek yapmam gereken bildiklerimi uygulamak oda bana kalıyor. anne olmak istiyorum fedakarlk yapmanın zamanı geldide geçiyor bile... tüm zayıflamak ve sağlığına kavuşmak isteyene kolaylıklar diliyorum...

başlangıç 12.09.2011 81,1 :KK50:

başarılar dilerim canım motivasyonunu sakın yitirme yediklerini mutlaka yaz bizlerde sana tavsiyelerde bulunuruz belki bi yararımız dokunur :21: hep birlikte eminim başarırız :79:

13.09.2011 yediklerim

sabah: 2 dl ekmek
2 dl kaşar ve 4 ince dilim küçük salam

ara: 3 erik

öğlen: 1 kepçe çorba
2 dl ekmek
2 çk semizotu yemeği
3 çk yoğurt

ara :3 erik

ara : 1 bardak ayran

akşam : kuru fasulye yiyeceğim yarın ayrıntılı yazacağım :)

başarılar dilerim canım motivasyonunu sakın yitirme yediklerini mutlaka yaz bizlerde sana tavsiyelerde bulunuruz belki bi yararımız dokunur :21: hep birlikte eminim başarırız :79:

çok teşekkür edeimmm :) hergün yazacağım işallah. tabi herkesin günlüklerini okyacağım yarın sabahtan itibaren deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum. yalnış yaptığım birşeyler var demekki bu noktadayım yine:) herkese sabırlar diliyorum bu yolda... :KK34:

evet kesinlikle okumalısın çünkü herkes o kadar farklı şeyler yapıyo ki aaa burda varmış falan diyosun her günlükte mutlaka sana yarayacak bişeyler bulacaksın :KK1:

bu arada arkadaşlar tatlı krizleri için çok güzel bişey keşvettim ben normalde çok sevdiğim için yiyordum uzun zamandır tatlı krizim kalmadı sayesinde meğer ne çok faydası varmış tesadüfen öğrendim diyet için birere bir yaban mersini kurusu aşağıda faydaları yazıyor bi siteden alıntı yaptım. umarım faydası olur sizlerede tadıda çok güzel vişnenin tatlısı sanki :KK70:

Yaprak ve kuru meyvelerinden yapılan çay ishal giderici özellik taşımaktadır.
Yaban mersini çayının bayanlarda özel günlerin etkisini azalttığı ve düzene sokmaktadır.
Yaban mersini çayının idrar yolu enfeksiyonlarında antibiyotik etkisi göstermektedir.
Kansere karşı vücudu koruyan enzimleri aktive etmektedir.
Anti kanserojen ve antioksidan özelliğe sahiptir.
Yağlı bileşiklerin vücuttan atılmasını sağlar.
Taze olarak yenildiğinde kanı temizler.
Besleyici olmasına rağmen kalori ve sodyum içeriği düşüktür.
Kan şekerini düşürür
Bağırsak metabolizmasını düzenleyen lifli özelliği vardır.
Kan kolesterolünü düşürür.
Pektin içeriği yüksektir.
Kalp krizi riskini azaltır.
Gece görüş kabiliyetini artırır.
HIV VİRÜSÜNÜN tekrarlanmasını azaltır.
Damar elastikliği ve gözlerin geçirgenliğini artırır
Vücutta biyoaktif madde olarak kullanılan polifenoller, aktokyaninler, flavanoller ve tanenlerce zengindir.
Kansere karşı savaşan ELLAGIC-ASİT içeriği oldukça yüksektir.
Diyetlerin sağlıklı ve çok değerli bir parçasıdır.
Göz yorgunluğunu giderir, miyopluk ve şeker hastalığından kaynaklanan görme bozukluklarını engeller. Kamaşma, kılcal damar çatlaması ve gece körlüğünü ortadan kaldırır.
Kabızlık, bulantı, mide kramplarını ve ülseri önler.
Damar sertliği oluşumunu engeller.
Varis ve basur’u (hemoroit) iyileştirir.
Sakinleştirici özelliği vardır.
Ağız içi yaralarını iyileştirir.
İltihaplar için dezenfektan özelliği taşır potasyum içeriği son derece yüksektir

Dün akşam kuru fasulye yiyecektim ama planlar son anda değişti çeyrek ekmekten az sandviç yedim ve akşam geç yediğim için ara öğün yapmadım.

bugün sabah:
2 dl evde yapılmış biber salçası sürülmüş 2 dl kepekli ekmek
4 zeytin 1 domates 1 kk peynir
3 adet çiğ yeşil biber

şimdide yeşil çayımı yudumluyorum yeşil çayın içine kabuk tarçın atıp öyle demliyorum çok güzel oluyor..
:97:

vay vay vay ne çok yararı varmış yaban mersininin ama bi defa yedim pek beğenmedim ben açıkçası :18:

Dün akşam kuru fasulye yiyecektim ama planlar son anda değişti çeyrek ekmekten az sandviç yedim ve akşam geç yediğim için ara öğün yapmadım.

bugün sabah:
2 dl evde yapılmış biber salçası sürülmüş 2 dl kepekli ekmek
4 zeytin 1 domates 1 kk peynir
3 adet çiğ yeşil biber

şimdide yeşil çayımı yudumluyorum yeşil çayın içine kabuk tarçın atıp öyle demliyorum çok güzel oluyor..
:97:

azıcık sandviçin bi zararı olmaz canım :KK1: kahvaltı çok iyi ayyy tarçını çok severim bende denicem onu aktarlardan mı bulurum kabuk tarçını ?

ben çok seviyorum ekşiyle tatlı karışımı bişey :KK70: bende sonradan öğrendim faydalarını :82:

azıcık sandviçin bi zararı olmaz canım :KK1: kahvaltı çok iyi ayyy tarçını çok severim bende denicem onu aktarlardan mı bulurum kabuk tarçını ?

aktarlarda stılıyor canım istediğin kadar veriyorlar gramla hemde çok ucuz bişey 2 tllik alıyom baya bi gidiyo bende çok seviyom tarçını oda şekeri dengeleyen bi bitki sıcak sütle kaynat kabuk tarçını çok lezzetli oluyor. yada elma kabuğunu kaynat içine kabuk tarçın at hazır bitki çaylar halt etmiş nasıl güzel oluyor anlatamam. taze elmanın kabuğuyla yap ama :KK70:

kilo vermeye karar verdiğin için tebrik ederim, karar vermek, planlamak yarısıymış. ben de dün başladım günlüğüme, bol sağlıklı ve dengeli beselenmeler, sporlarla zayıflamalar dilerim :KK71:

bugünkü menümü toparlayım

sabah: 2 dl salçalı ekmek ev salçası
1 kk peynir
4 zeytin
3 biber
yeşilçay

ara: 7-8 tane üzüm

öğlen: 5çk nohut yemeği
1 bardak ayran
2 dl ekmek

ara: 3 küçük parça karpuz

ara: 5-6 yaban mersini