Bebek Beslenmesi Devam sütü mü, inek sütü mü?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Arenevin

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
3
2
32
Oğlum 1 yaşına girdi, malesef çok fazla anne sütü almadı (4-5 ay emdi) sonra devam sütüyle beslendi. Artık devam sütü vermeyi kesip, inek sütü mü vermeliyim yoksa devam sütüne devam mı etmeliyim???

meleknurdogan

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2017
1.120
587
32
Oğlum 1 yaşına girdi, malesef çok fazla anne sütü almadı (4-5 ay emdi) sonra devam sütüyle beslendi. Artık devam sütü vermeyi kesip, inek sütü mü vermeliyim yoksa devam sütüne devam mı etmeliyim???
İnek sütüne iki yaşına 4 ay varken başladım sürekli devam.sutu ,mama verdim

dreamy07

B:76.6 G:63,7 H:60.0
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2012
6.268
6.805
Devam sutu

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 955 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :77 Kg. Şimdiki Kilom :64 Kg.

idigna35

evli mutlu çocuklu
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2017
1.028
1.840
İnek sütü vermeyin asla. İneklere çok fazla hormon veriliyor. Bulabilirseniz keçi sütü verin. Bulamazsanız bir süre daha devam sütü verin. Benim tavsiyem ek gıda alımı iyiyse iştahlıysa ben kızıma veriyorum. Büyük muzun yarısı bir kaşık tahin bir kaşık ceviz birazda yoğurt akşamları yatmadan veriyorum. Tahinin kalsiyum oranı sütten kat kat fazlaymış.

Arenevin

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
3
2
32
İnek sütü vermeyin asla. İneklere çok fazla hormon veriliyor. Bulabilirseniz keçi sütü verin. Bulamazsanız bir süre daha devam sütü verin. Benim tavsiyem ek gıda alımı iyiyse iştahlıysa ben kızıma veriyorum. Büyük muzun yarısı bir kaşık tahin bir kaşık ceviz birazda yoğurt akşamları yatmadan veriyorum. Tahinin kalsiyum oranı sütten kat kat fazlaymış.
Çok teşekkür ederim, evet keçi sütü bulma imkanım var, en kısa zamanda başlayacağım

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.366
11.980
2 yasina kadar inek sutu vermemeli cocuklara aslinda inek sutunu sut olarak yetiskinler bile tuketmemeli... 2 yasindan sonra da gunde 400 ml gecmeyecek kadar verilebilir sadece demisti doktorum

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :69.1 Kg. Şimdiki Kilom :58.9 Kg.