Bebek Beslenmesi Devam sütü mü, inek sütü mü?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Arenevin

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
3
2
34
Oğlum 1 yaşına girdi, malesef çok fazla anne sütü almadı (4-5 ay emdi) sonra devam sütüyle beslendi. Artık devam sütü vermeyi kesip, inek sütü mü vermeliyim yoksa devam sütüne devam mı etmeliyim???

Oğlum 1 yaşına girdi, malesef çok fazla anne sütü almadı (4-5 ay emdi) sonra devam sütüyle beslendi. Artık devam sütü vermeyi kesip, inek sütü mü vermeliyim yoksa devam sütüne devam mı etmeliyim???
İnek sütüne iki yaşına 4 ay varken başladım sürekli devam.sutu ,mama verdim

İnek sütü vermeyin asla. İneklere çok fazla hormon veriliyor. Bulabilirseniz keçi sütü verin. Bulamazsanız bir süre daha devam sütü verin. Benim tavsiyem ek gıda alımı iyiyse iştahlıysa ben kızıma veriyorum. Büyük muzun yarısı bir kaşık tahin bir kaşık ceviz birazda yoğurt akşamları yatmadan veriyorum. Tahinin kalsiyum oranı sütten kat kat fazlaymış.

İnek sütü vermeyin asla. İneklere çok fazla hormon veriliyor. Bulabilirseniz keçi sütü verin. Bulamazsanız bir süre daha devam sütü verin. Benim tavsiyem ek gıda alımı iyiyse iştahlıysa ben kızıma veriyorum. Büyük muzun yarısı bir kaşık tahin bir kaşık ceviz birazda yoğurt akşamları yatmadan veriyorum. Tahinin kalsiyum oranı sütten kat kat fazlaymış.
Çok teşekkür ederim, evet keçi sütü bulma imkanım var, en kısa zamanda başlayacağım

2 yasina kadar inek sutu vermemeli cocuklara aslinda inek sutunu sut olarak yetiskinler bile tuketmemeli... 2 yasindan sonra da gunde 400 ml gecmeyecek kadar verilebilir sadece demisti doktorum

X