Devlet hast. Tüp bebek yaptırabilmek için ?

Kızlar mrb, devlet hastanesinde tüp bebek yaptırabilmek için 3 yıllık evli olmak mı gerekiyor ?
Evli olmaktan çok ne kadar süredir denediğiniz önemli. Öncelikle en az 1 yıldır deniyor olmalısınız. Sonra araştırma süreci başlar. Ve tüp bebekten önce 3 defa aşılama uygulanır. Hiçbirisi tutmaZsa tüp bebeğe geçilir diye biliyorum. Tabi aşılama ile olamayacağı anlaşılırsa bu basamak atlanabilir. Bu arada yaşta önemli bir faktör. Tam olarak emin değilim ama 35 yaş üstünde ilk denemeden itibaren iki embriyo konuluyor. 35 yaş altında ise ilk denemede önce tek embriyo sonra diğer denemelerde iki embriyo konuluyor.

Evli olmaktan çok ne kadar süredir denediğiniz önemli. Öncelikle en az 1 yıldır deniyor olmalısınız. Sonra araştırma süreci başlar. Ve tüp bebekten önce 3 defa aşılama uygulanır. Hiçbirisi tutmaZsa tüp bebeğe geçilir diye biliyorum. Tabi aşılama ile olamayacağı anlaşılırsa bu basamak atlanabilir. Bu arada yaşta önemli bir faktör. Tam olarak emin değilim ama 35 yaş üstünde ilk denemeden itibaren iki embriyo konuluyor. 35 yaş altında ise ilk denemede önce tek embriyo sonra diğer denemelerde iki embriyo konuluyor.
Öyle bi şart yokmu yani? Ben bir buçuk yıllık evliyim yaşım 32 aşılama eşimin sperm sayısı beş milyonun altında oldugu için uygun görülmedi

Öyle bi şart yokmu yani? Ben bir buçuk yıllık evliyim yaşım 32 aşılama eşimin sperm sayısı beş milyonun altında oldugu için uygun görülmedi
Yani 1.5 yıldır korunmuyorsunuz doğru mu? Önemli olan o diye biliyorum. 1 yıl korunma olmaksızın çocuk sahibi olamadığınız zaman infertil sayılırsınız. Ve eş faktörünüz de var. Herhangi bir tedavi uygulandı mı sperm sayısını arttırmak amacıyla? Siz infertilite kliniğine eşinizle birlikte başvurun bence. Randevu sistemi nasıl işliyor bilemiyorum. Belki önce bir kadındoğum hastanesinden kendiniz için randevu alıp oradaki doktora danışırsanız çok daha sağlıklı olur. Bütün testlerinizi götürün. Eşiniz de aynı şekilde aynı hastanede ürolojiden randevu alsın testleri ile birlikte muayene olsun. Zaten doktorlar yönlendireceklerdir sizi. İnternette direk randevu da var infertilite kliniğinde ama tedavi başladıktan sonra oradan alınıyor sanırım randevu emin olamadım.

Şimdi birazcık inceleme yaptım da 3 yıllık evlilik şartı varmış haklısınız. Tüp bebek raporu çıkarmak için gerekiyormuş. Saçma geldi açıkçası. Hem kadın 23-40 yaş arası olacak diyor. Hem 3 sperm tahlili istiyor. En sona yazılmış 3 yıl evlilik şartı. Yanlış yönlendirdim özür dilerim.

Şimdi birazcık inceleme yaptım da 3 yıllık evlilik şartı varmış haklısınız. Tüp bebek raporu çıkarmak için gerekiyormuş. Saçma geldi açıkçası. Hem kadın 23-40 yaş arası olacak diyor. Hem 3 sperm tahlili istiyor. En sona yazılmış 3 yıl evlilik şartı. Yanlış yönlendirdim özür dilerim.
Estagfrllah olurmu ööle şey, yardımcı olmaya çalıştınız çok tesekkür ederim, bi ara üç yıllık evlilik şartı kalktı diye haberler çıkmış ama bilemedim ne kadar doğru, her yerde farklı yazıo umarım yoktur ööle bi şart, bi kaç gün sonra gitcm hasta olmayı bekliyorum gidince öğrncz artık, tekrar çok tesekkür ederim

X