Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Devlet okullarında Anaokulu kayıt ve okul süreci.

anaokulu için farklı ilçede "bağış" adı altında para alarak çocuğu kayıt ediyorlar ama ilkokuldan itibaren mahalle tutmuyorsa kayıt almıyorlar.
ben ankarada yaşıyorum. beğendiğim 3-4 tane devlet okulu ile görüştüm kesinlikle kabul edemiyoruz dediler mahalle tutmadığı için. kendi mahallemdeki okullardan da çık bilgim olmadığı için mecburen özele yazdırdık. (tabi çalışan olduğum ve akşam 6dan önce çıkamadığım için en büyük etkenlerden biri de özel okulların o saate kadar çocuk tutmaları)
Yıllık ne kadara tekabul etti acaba ücretiniz yani özelin verdiği eğitime değecek mi o fiyat yani nerdeyse devlette öğretilenler evde bilinçli anne babanın öğrettiği şeyler geldi

Ben bağlı bulunduğum ana okuluna vermek istememiştim. Başka bir mahallede istemiştim. Tabi nüfusta belli oluyor o okula bağlı olmadığımız haliyle oranın müdürü "bağış" adı altında 1000 TL istedi. Adresiniz tutmuyo vs vs. Müdür tam paragozun tekiydi. Sadece anaokulu kaydı için 500 TL yi okeyledi ama ilkokul da burda olamaz demişti.

Sonrası anasiniflarina servis yok dediler, araç o mahalleye gitmez dediler vs vs. Sonuç ay içinde o yollarda oğlum da ben de heba oldum. Ardından da Corona vs.

Ben de oğluma ev de ders verdim. Okuma yazma matematik öğrettim.

Yaşadığınız yer büyük şehir mi bilmiyorum ama adres tutmuyorsa çok para istiyorlar. Aidat falan zaten var. Onlar mühim değil.
Ben ana okulunda adres yok diye biliyorum hatta anaokulu a gittiğin okulun birinci sınıfında kayıt için de adres kaydı gerekmiyor. Diye duymuştum.
Öğretmenler daha ii bilir

İstediginiz semtte akrabaniz oturuyorsa cocugun ikametgahini oraya alin bizim zamanimizda oyle yaparlardi.
Akrabalarin butun cocuklari bizim eve kayitliydi nerdeyse 😁

İstediginiz semtte akrabaniz oturuyorsa cocugun ikametgahini oraya alin bizim zamanimizda oyle yaparlardi.
Akrabalarin butun cocuklari bizim eve kayitliydi nerdeyse 😁
Ah malesef zengin mahalle diye geçiyo ordan anca tanıdıklarım gezmek için geçiyo :)

Anne olarak cevap vereyim
0 9 arası rakamlar
29 a kadar sayma mevsimler günler vs öğretiliyor ama bunların tümü öğretmenin insiyatifinde.
Bizimkilerin gittiği okulda 48 aydan yukarı cocuklar karısık haldeydi. Öğretmen bir yıl azimliydi cok sey öğretti ertesi yıl yine aynı öğretmen inanın cok az sey yaptı.
Yıl oldu Dısarı dan öğretmen geldi dans dersi verdi Hersey okulla ilgili. Daha cok sanat etkinliği yapılıyor zaten yeme içme sayı sayma oyun derken 3 saat doluyor.
Bir de beslenme etütlü okullar var onlar daha uzun saatli aidatı daha fazla.
İlk dediğim okullar istanbukda 250 civarıdır.

Ah malesef zengin mahalle diye geçiyo ordan anca tanıdıklarım gezmek için geçiyo :)
Müdürden rica edin olmadı hesaba bagos yaparsınız anaokulu için 1000 civarı olur
300 500 liralık kırtasiye alınır aylık da 250 civarı aidat olur yine pandufu esofmanı sulugu derken 500 de öyke harcanır en ax

Anne olarak cevap vereyim
0 9 arası rakamlar
29 a kadar sayma mevsimler günler vs öğretiliyor ama bunların tümü öğretmenin insiyatifinde.
Bizimkilerin gittiği okulda 48 aydan yukarı cocuklar karısık haldeydi. Öğretmen bir yıl azimliydi cok sey öğretti ertesi yıl yine aynı öğretmen inanın cok az sey yaptı.
Yıl oldu Dısarı dan öğretmen geldi dans dersi verdi Hersey okulla ilgili. Daha cok sanat etkinliği yapılıyor zaten yeme içme sayı sayma oyun derken 3 saat doluyor.
Bir de beslenme etütlü okullar var onlar daha uzun saatli aidatı daha fazla.
İlk dediğim okullar istanbukda 250 civarıdır.

ya evde zaten maşallah çok şeyi öğreniyor istekli çocuklar kısmi engel olduğum oldu öğrenmesi için ama yani anakolundanda çok şey beklememek lazım o zaman

ya evde zaten maşallah çok şeyi öğreniyor istekli çocuklar kısmi engel olduğum oldu öğrenmesi için ama yani anakolundanda çok şey beklememek lazım o zaman
Öğretmene baglı ama anaokulu devlette okula uyum programı
Özelde okums öğretiliyor.
Cocuk alıyorsa evde okutun bence cünkü 1 e gittiğinde sınıfta okuyan cocuklar olacak

Öğretmene baglı ama anaokulu devlette okula uyum programı
Özelde okums öğretiliyor.
Cocuk alıyorsa evde okutun bence cünkü 1 e gittiğinde sınıfta okuyan cocuklar olacak
biz zamanında böyle şeyler yaşamadık yaaa bu zamanın ebevyni olmak ne zor kimi çok umursuz kimi de çok baskıcı

Merhabalar, kızım 2016 Haziranlı, bu sene Eylül'de inşallah anaokuluna başlayacak fakat ben bulunduğum yerde devlet okulunda anaokuluna gitmesini istiyorum. Farklı ilçede anaokuluna vereceğim kayıt için sorun çıkar mı beni bekleyen süreç kayıtta nelerdir.
Oğlum 2015 doğumlu, geçen sene başka bir mahalledeki anaokuluna verdik o mahalledeki çocuk sayısı az olduğu için sorunsuz kayıt ettiler. Bu sene kendi mahallemize gidiyor. İkisinde de sadece kırtasiye malzemelerini aldık, aidat olarak aylık 90 TL ödeme yapıyoruz, kayıt parası ödemedik

Ben ana okulunda adres yok diye biliyorum hatta anaokulu a gittiğin okulun birinci sınıfında kayıt için de adres kaydı gerekmiyor. Diye duymuştum.
Anaokulu için de kayıt alanı var. Kayıt alanında çocuklar kontenjanı doldurmazsa kayıt alanı dışından öğrenci alıyorlar. Anaokuluna gitsen de 1.sınıf için aynı süreçten geçmek zorundasın. Anaokuluna burada okudum o yüzden 1.sınıfa kesin buradayım diye bir şey yok. Sonraki sene mahalle kalabalık olur kayıt alanı dışı öğrenci alamazsa çocuk kalır.

Bu olayı iki kere yaşadım. İki oğlum var haliyle ikisi de anaokuluna gitti. Yönetmelik ne der bilmiyorum ama okul müdürleri adres tutmuyor cıkkks olmaz diyor. Hatta okul müdiresi arkadaşım var. İyi biliyorum bu olayları. Bizim okulun müdürü parayla alıyordu ama.

Bu olayı iki kere yaşadım. İki oğlum var haliyle ikisi de anaokuluna gitti. Yönetmelik ne der bilmiyorum ama okul müdürleri adres tutmuyor cıkkks olmaz diyor. Hatta okul müdiresi arkadaşım var. İyi biliyorum bu olayları. Bizim okulun müdürü parayla alıyordu ama.
Demek ki ben yanlış biliyoruö

X