Davranış Bozuklukları Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite tedavisi görenler

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Konuyu açtığım da ilaca başlamıştık fakat kızımdaki takıntılar ve öfke nöbetleri artinca dr ilacı kesti yerine takıntı ve öfke nöbetleri için başka ilaç yazdı şimdi bur an
Beni rahatsiz eden de zaten kipr kipir hayat dolu olan cocuklarin resmen duygularini bastirip robot gibi salmamiz yok akademik kariyeri yok sinifa uyumu bla bla. Benim cocugum hayat dolu espirili sohbetci konuskan asiri hareket max seviyede . Normal de ama tabi hrr zmn boyle kural blmedgi ve hareketini durduramadgi icin kullanmk zorunda kaliyoruz boylr.bir cocuk resmen robota donusuyor ne kadar aci cok uzuluyorum ben ilaca on yargi degil birebir yasadigim yan etkiler bn uslu olmasndan rahatsz oluyorm cnku oyle bir cock degl su anlk yapacak birsy henuz bulamadim arastiriyorum
Bizimkinin hareketinde en ufak azalma yok ama durtusellik ve dikkat eksikligine cok iyi gelmisti ilaç, simdi tekrar anlık siniri cikti doktor ilac prozac verdi aman aman ilk kasiktan sonra tovbe ederek biraktik bir daha hic vermeyecegim bir ilac bir ufak kasikla tik yapar mi yapti kesinlikle onu vermeyecegiz ilacini degistirmesini isteyecegiz bir daha gittigimizde eger hala ilave ilaclik durumu oldugunu dusunuyorsa doktor ve biz de evde oyle durum yasarsak.. siz de oluyor mu oyle durumlar?

Ya okuyunca tuhaf oldum biz de ilac kullaniyoruz ve herseyde gözü doluyor üzülüyoruz ve elimizden birşey gelmiyor gerçi bizimkinin ilaçtan once de öyle göz dolması vardir ama arttı ne yapacağız biz böyle ☹️
Aklıma bu hasta
Bizimkinin hareketinde en ufak azalma yok ama durtusellik ve dikkat eksikligine cok iyi gelmisti ilaç, simdi tekrar anlık siniri cikti doktor ilac prozac verdi aman aman ilk kasiktan sonra tovbe ederek biraktik bir daha hic vermeyecegim bir ilac bir ufak kasikla tik yapar mi yapti kesinlikle onu vermeyecegiz ilacini degistirmesini isteyecegiz bir daha gittigimizde eger hala ilave ilaclik durumu oldugunu dusunuyorsa doktor ve biz de evde oyle durum yasarsak.. siz de oluyor mu oyle durumlar?
Dikkat eksikliği ilacı ile beraber mi prozac alıyor.Biz de mecbur prozac başlayınca diğerini durdurdu

Bizim de cok degsti smdi de degisecek tikler basladi

Aklıma bu hasta
Dikkat eksikliği ilacı ile beraber mi prozac alıyor.Biz de mecbur prozac başlayınca diğerini durdurdu
Alacakti almiyor sadece bir kasik verdik bir daha vermeyecegiz.dikkat eksikliği ilacı yetiyordu bi ara ilave sinir arti cekinme artti cok diye ilave vermisti ama dedigim gibi vermiyoruz. Su an gecti o durum tek ilaca devam doktor eger sikintisinda devam gorurse prozac vermeyecegimizi , normal ilacını degistirmesini söyleyeceğiz.. 🙁

Arkadaşlar 2 hafta önce yaşına göre en üst doz dikkat eksikliği ilacına başladık bu sefer fayda gördük gerçekten ilaç çok önemliymiş.Biz duduk doz kullandigimiz icin fayda görememişiz ama gercekten fayda ediyor.Prozoc ta kullaniyor.Oyun terapisine de gidiyor psikologumuz durtusel çocukların %99unda depresyon görülüyor diyor.Su ana kadar cok ciddi yan etki gormedik insallah boyle devam eder.Ilac kullanmakta tereddut edenler icin yazdım.Cok zor bir surec ama ilac olmadan da olmuyor hem cocuk hem ebeveyn yıpranıyor.

Baba tarafının babayı doldurması yüzünden hep aksadı yarim yarim götürdüm. Ama bu sefer okul müdürü benim cocugumda öyleydi tedavi gördü ve şimdi mühendis ihmal etmeyin yoksa çok sorun olur deyince bıraktı. Bir aydır ilaç kullanıyor yinede biraz da olsa faydası var. Kardeşi de çok zorluyor eskisi gibi olmak istiyo o da şımarmak istiyo okul da düzelmeye başlamış ama şiddet devam ediyor onu da inş duzeltiriz
Şuan nasıl bayağı düzeldi mi?

wıscr mı yapıldı,bıze wıscr yapıldı orada ustun zekalı cıkı dehb ıle ılgılı bısey yok hersey ıyı gozukuyor ama sonuc kısmındabıkı dkor arasında fark dıkkat cekıcı sız bılıyormusunuz oranları bende asurı merak edıyorum öög veya dehb mı var kı ,ıkı alanda %34 luk bır skor farkı var
MERHABA HANGİ ŞEHİRDESİNİZ VE DOKTORUNUZDAN MEMNUNSANIZ ADINI VERİR MİSİNİZ?

Selam arkadaşlar 1 yıldır dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğundan takip ettiğimiz kızımıza testler sonunda dikkat eksikliği tanısı konuldu.İlaca başlandı.Sakın ilaç kullanmayın demeyin çünkü öncesinde 5 ay psikoterapi de aldı fakat tekrar başa döndük. Bu konuda tecrübeli anneler ve uzmanlardan deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.İlaç olumlu etki yaptı mı?Ne kadar süre kullandınız?
MERHABA BENİMDE DOKTOR ARAYIŞIM VAR 6 YAŞINDA İLKOKUL 1. SINIFA GİDEN KIZIM İÇİN. İSTANBULDAYIM BEN. DOKTORUNUZDAN MEMNUNMUSUNUZ. İSMİNİ VERMENİZ MUMKUN MU?

Konya dayım şükür çok memnunum.
3 -4 yaş civarı belirtiler neyfi hatirliyomusunuz benim kızım çok hareketli yemek yerken bile oturmuyo ama hamburger dondruma yerken oturuyo 15 dk etkinlik başında oturabiliyo ama devamlı kımıl kımıl ama yine de kalkmiyo. Birisi gelince hepten simariyor başlıyor zıplamaya

3 -4 yaş civarı belirtiler neyfi hatirliyomusunuz benim kızım çok hareketli yemek yerken bile oturmuyo ama hamburger dondruma yerken oturuyo 15 dk etkinlik başında oturabiliyo ama devamlı kımıl kımıl ama yine de kalkmiyo. Birisi gelince hepten simariyor başlıyor zıplamaya
Cok sorunlu bir çocuk değildi zaten dehb in 3 ayrı grubu var kızımda dürtüsellik on planda.

Cok sorunlu bir çocuk değildi zaten dehb in 3 ayrı grubu var kızımda dürtüsellik on planda.
Mesela durtusellikte ne sıkıntılar oluyor benim kızım da da dikkat dağınıklığı daha fazla dürtüsel davrandığı seyrek.. birde hangi Dr koydu bu tanıyı memnun musunuz

Ne güzel size tam bizi anlatmışsınız kreş döneminde o kadar iyiydi ki ama 6 yasindan sonra sorunlar başlıyor.Gercekten küçüklük halini özlüyorum o zaman daha uyumlu daha söz dinlerdi.Gercekten çok yoruyor söz dinlememesi herşeye hayır demesi.Dediginiz gibi iki tarafın mutluluğu için ilaç şart yoksa bazen sabredemiyorum bağırıyorum sonra çok üzülüyorum.Cocugunuz kaç yaşında kaç yıldır kullanıyor
Özel kreşler bence soylemiyolar müşteri kaybetmemek adına ama devlet okuluna gidince basliyo asıl sikintilar. Ogrermenlerde zaten uğraşmak istemiyo zor cocujlarla direk mimliyolar cocuklari

Istanbul da önerebileceğiniz bi doktor var mı bu konuda hanımlar? Yeğenim çıktı ilaca başlayacaklar ne yapsak

5 aydır oyun terapisi görüyordu inşallah bu hafta tekrar terapiye başlayacağız.Bizi asıl rahatsız eden öfke patlamaları inşallah ilaçtan sonra bunlarda biter
Hangi ilaci kullandınız ve simdi durumlar nasıl lutfen bana yaza r.misiniz.

Muayene 500 lira test 300 lira. Söyle oldu biz ilk muayeneye Cuma günü gittik. Kızım genelde ilk gittiği yerlerde dikkat çekmek için galiba normalinde ekstrası hareketler sergiler. Zaten ilk çobukla tek görüştü sonra eşimle beni ayrı aldı. İlk Seans sonunda tipik bir hiperaktivite bozukluğu dedi. Kitapta tanıma baksanız direk bunu görürsünüz ama ben bi test sonucu almak istiyorum tanı koyabilmek içim dedi. Hemen ertesi gün teste girdi Pazartesi De ikinci seansı aldı. Eşim başta muayene ücreti Yüksel olduğu için biraz tepkili gitmişti bizi artık en az 6 seans çağırır falan diye ama 2. Seansın sonunda sizin şimdilik gelmenize gerek yok ilerde konuştuklarımızın dışında bi sıkıntı okursa gelirsiniz dedi. Yani öyle hasta kaygısı yok.
Hatta ablamın 6. Sınıf bi öğrencisi disleksi tedavisi görüyormuş ama iyileşmiyormuş. Bu doktaysa götürmüşler kadın muayeneden sonra demiş ki ne disleksisi bu çocuk okumayı öğrenememiş. Sonra işte bi çizelge hazırlamış. Meğer çocuk gerçekten okuma bilmiyormuş düzgün. Şimdi hiç bi sorunu kalmamış
Bu doktor

Biz de 3 yildir kullaniyoruz maalesef bende vermek istemiyorum ama okulda sorun oluyor. Dedignz gb terapilr hic bir ise yaramiyor. Bir sure sonra ilac da yaramiyr az cok tahmin edebiliyorum hangi ilaclari aldiginizi. Doktorumuz 14 yasina kdr kullanmali dedi. Kuzenim 15 hala kullaniyor. Ayrica yan etkileri gozlemledigim bir kac cocukda asiri endise korku mesela arabadan korkmak carpcak diyr cocuklar resmen mala bagliyor net okulda ogretmen sorun etmese baslamam tatilde vermiyorum. Duygular cok bastiriyor. Cok asiri duygusalher seye agliyorlar. Smdi tiklerimiz basladi norolojiyr gttm sikinti yok her cocuk da olur dedi ilactan kaynaklandigini dusunuyorum. Cok rahatsiz ediyor beni cocuklarin bu kdr sikistirilmasi cok uzgunum imkanik olsa evde okuturum ama olmuyor toplum cok acimasiz. Vermedigim her gun benim icin ve oglum icin kardir. Bagirmalarini aglamalarini rahat birakin istedigi kdr bagirsin aglasin hc mudahale etmeyin icindekini atsin
Normalde gamsiz bir cocuktur istedgn kdr azarla hic umrnda olmaz he der gecer ama ilaci alinca butun gun cocuk bi degisik allah kolaylik versin ck zor
Allahim beni ozetlemissniz resmen.benimki daha 5 yasinda versem bir dert vermesem bir dert ilacı

X