Davranış Bozuklukları Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite tedavisi görenler

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Lütfen okuyanlar bana cevap yazarsa sevinirim. Kızım 4 yaşında çocuklarınız 4 yaşındayken konuşmaları nasıldı. Yaşıtları kadar olmasa da derdini anlatiyor. Ama bazen o kadar saçmalıyor ki mesela bugün düştü yanıma gelip düştüm kolum agridi dicegine anne düştüm ben çok kocaman yalancı kediyim düştüm dedi mesela. Kızım düzgün konuş deyince de ben büyüdüm ya ondan düştüm dedi. Böyle bi çok şey dikkatini veremediği için galiba konuşmasında bu tür sıkıntılar oluyo dusunmeden aklına geleni konuştuğu için sizinkiler bu yaşlarda nasıl di konuşmaları? Dikkat dağınıklığı her alanda mi kendini gösterir konuşması dinlemede güçlük çektiği için mi bu tür konuşmalar yapiyor

Lütfen okuyanlar bana cevap yazarsa sevinirim. Kızım 4 yaşında çocuklarınız 4 yaşındayken konuşmaları nasıldı. Yaşıtları kadar olmasa da derdini anlatiyor. Ama bazen o kadar saçmalıyor ki mesela bugün düştü yanıma gelip düştüm kolum agridi dicegine anne düştüm ben çok kocaman yalancı kediyim düştüm dedi mesela. Kızım düzgün konuş deyince de ben büyüdüm ya ondan düştüm dedi. Böyle bi çok şey dikkatini veremediği için galiba konuşmasında bu tür sıkıntılar oluyo dusunmeden aklına geleni konuştuğu için sizinkiler bu yaşlarda nasıl di konuşmaları? Dikkat dağınıklığı her alanda mi kendini gösterir konuşması dinlemede güçlük çektiği için mi bu tür konuşmalar yapiyor
Sorunuzu yeni gördüm kızımın 1 yaşından itibaren konuşması gayet iyiydi

Sorunuzu yeni gördüm kızımın 1 yaşından itibaren konuşması gayet iyiydi
Teşekkür ederim hiperaktivite de bazi çocuklarda odaklanma problemi fazla olunca geç konuşma sorunu cikabiliyormus bizde de genetik geç konuşma şu an konuşuyor herşeyi sık sık hayale dalma bu belirtiler arasında olunca konuşma da böyle tuhaf hayali içerikleri olabiliyor

Teşekkür ederim hiperaktivite de bazi çocuklarda odaklanma problemi fazla olunca geç konuşma sorunu cikabiliyormus bizde de genetik geç konuşma şu an konuşuyor herşeyi sık sık hayale dalma bu belirtiler arasında olunca konuşma da böyle tuhaf hayali içerikleri olabiliyor
Eğer bu sizi rahatsız ediyorsa bir uzmana gidin içiniz rahatlar

Size bı soru sormak istiyorum süper map diye şurup var dikkat için kullandınız mı ondan
Bu surubu ben de merak ediyorum.Oglum durtusel ve dikkat daginikligi var.Ilac faydasi goremedik daha kotu oldu 2 ilac degistirdik ama olmadi.

Bu surubu ben de merak ediyorum.Oglum durtusel ve dikkat daginikligi var.Ilac faydasi goremedik daha kotu oldu 2 ilac degistirdik ama olmadi.
Aslında ben bı tane bitirdik baya oldu o zaman yasi daha da küçüktu farkı anlayamadim 3 yaşındaydı çünkü suruptan mi yoksa kendisi mi gelişim gösterdi bilemiyorum Kivii17 Kivii17 daha tecrübeli belki kullanmıştır. Kivii17 Kivii17 siz hangi ilacı kullaniyosunuz doktorun verdigi

Aslında ben bı tane bitirdik baya oldu o zaman yasi daha da küçüktu farkı anlayamadim 3 yaşındaydı çünkü suruptan mi yoksa kendisi mi gelişim gösterdi bilemiyorum Kivii17 Kivii17 daha tecrübeli belki kullanmıştır. Kivii17 Kivii17 siz hangi ilacı kullaniyosunuz doktorun verdigi
Peki surup guvenilir mi yani icerigini bilmiyorum

D desperate1 de sormuş ben o ilacı ilk sizden duydum.Ki biz özel olsun fakülte olsun bir çok dr a gittik hiç birinden bunu duymadık biz şuan medikinet kullanıyoruz.Dedigim gibi biz dışardan uzman psikologdan yardımda alıyorduk herkes ilaçta karar kıldı.Lutfen annelik hislerinize güvenin ve bir sorun varsa psikiyatriste gidin.Ben suphelendigimde okul rehberleriğiyle de öğretmeniyle de görüşmüştüm hayır demişlerdi sonra psikologa gittik o da yok dedi.Ama 6 ay sonra depresyon ile birlikte orataya çıktı meğer o dönemde kendi icin de yaşamış.O yuzden bu Konu da ara ara yazıyorum uzmana gitmeyi ihmal etmeyin diye.Tabii doğru uzmana gitmekte gerekir.

Merhaba eski bir postta yazınızı gördüm 13 yaşında olan oğlumda benzer problemler var ve çok sıkıntılı süreçler yaşıyoruz mümkünse sizinle konuşabilirmiyiz lütfen bir anne olarak zor günler geçiriyorum 😔

Merhaba eski bir postta yazınızı gördüm 13 yaşında olan oğlumda benzer problemler var ve çok sıkıntılı süreçler yaşıyoruz mümkünse sizinle konuşabilirmiyiz lütfen bir anne olarak zor günler geçiriyorum 😔
Merhaba yeni gördüm yazınızı tabii ki bu zor süreci ancak geçirenler daha iyi anlar

Büyük oğlumda var ve başa çıkamıyoruz. Şimdide şiddet eğilimi ve aşırı panik başladı. Bende milletin lafiyla hareket ettim bu haldeyiz. Tedavinizi aksatmayın. Gelecekte çok sorun olur. Gorumcemin kızı görümcem yüzünden tedavi olamadı kiz 19 yasinda baktı ki olmuyor kendini gitti ve tedavi oluyor. Birak uyuşsun hic umursama geleceğini düşün.
Merhaba oğlunuz şimdi ne durumda acaba benim çocuğuma da dhep teşhisi konuşdu biz işin içinden çıkamıyoruz

Ay sakın ilaç kullanmayın çocuğu uyuşturuyor sakın .. ben de duydum bunları. Bizim çocukta bize göre uzun olan sıkıntılı süreçler geçirdik hiç ilaç kullanmadik. Tabi bir sürü testler doktorlar vs. En son profdan özel muayeneye gittim verirse kullanacağız dedik kabullendik.. doktor mg.i düşük bir ilaç verdi ve hemen etki etti okuldaki tüm şikayetler sıfırlandi inanılmaz bir sey ve kesinlikle çocuğu uyusturmadi en ufak bir azalması yok hareketliliginde... Bilmiyorum herkeste böyle iyi etki yapıyor mu ama ilacı yazacak kişinin gerçekten ehil olması lazım çok çok dikkat edin. Ki daha önce gittiğimiz doktor çocuğa verilmeyecek bu ilac yazmıştı biz kullanmadık. Dediğim gibi ehil doktorsa ve ilaç kullanması lazım diyorsa hiç çekinmeyin.biz boşuna cekinmisiz hem çocuğa hem kendimize eziyet etmişiz.bir de bu ilaçları 6 aydan önce kesmiyorlar genelde bilginiz olsun
Merhaba çocuğunuz kaç yaşında acaba. Hangi ilacı kullanıyorsunuz. Oğlum 10 yaşında. 5.sınıf.
Anaokulu ve ilkokulu hep başarısız yaramaz etiketiyle öyle böyle bitirdik. İlaç kullanımına hep uzak durdum. Zaten psikoloğ ve psikiyatristler herhangi bir teşhis koyamıyor. Birebir görüşmelerde uyumlu herseye cevap veriyor. Arkadaşlarına zarar vermesi yok. Derslerde çok konuşup sınıf düzenini bozuyormuş. Sınıfta kalabalık ortamlarda uyumsuz. 2.sinifa giderken durtusellik problemi olduğunu söylediler. (Okulun yönlendirdiği uzman) seanslarla çözeriz ilaca gerek yok dediler. Pandemi başladı o ara. Biz seanslara gidemedik zaten uzaktan eğitimle devam edildi. Şimdi okul yine bir psikiyatri görsün dedi. Gittik. Anksiyete bozukluğu dendi. İlaç verdi hemde 2 şurup. Akşam farklı sabah farklı. Artık okuldaki şikayetlerden bıktım ve kullanıyorum. İçim hiç rahat değil.

X