(¯`¸·´¯)Dikkat(¯`·¸´¯)

Yeliz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2007
3.027
4
43
Bu hafta başında eşime bir tavşan getirmişler.iki tane üni.öğrencisi pazardan almışlar tavşanı nasıl yapmışlarsa tavşancığın iki arka ayağını kapıya sıkıştırmışlar ve ikiside kırılmış o kadar kötüki kemikler dışarıda.eve götürdüm baktım iyileşmeye başladı ve biraz ayaklarının üstüne basmaya başladı taki az önceye kadar tavşancık öldü kanama yapmış ayakları.ya rica ediyorum bakamayacağınız hayvanları sahiplenmeyin.neler geliyor hergün çok üzülüyorum buna yürekmi dayanır.

ah canım nasıl uzuldum.kıyamam.evet asırı hayvan sever bırı olarak bende cok kızıyorum bakmayacaksan nıye alıyorsun.cocugun oldugunda sıkıntıya dusuncede sokagamı atacaksın yanı.sana bagımlı muhtac bır hayvan yazık yaaaa

Evet küçük burnu artık hareket etmiyor moralim bozuk ben tavşanımı istiyorum.
senağlama

YELIZ cok uzuldumm :çok üzgünüm:ve ayni zamanda cok da sinirlendim...boyle bunun gibi bir cok insan var..alip alip bakamiyorlar veya bakmak istemiyorlar..oyuncakmis gibi..bende sana katiliyorum YELIZcim arkadaslar hayvan almadan iyice tartin dusunun cunku sonucta bu da bir candir..cok yazik cok..cok uzuldum :çok üzgünüm:

yahu bir kere sevmeyen hayvan filan almasın.o hayvanada yazık.neden sevmeyen diyorum çünkü seven zaten hayvanı saldım çayıra mevlam kayıra diye evde öyle bırakmaz hele ki bir tavşan.onu takip edeceksin ya sürekli.umarım biraz sert değildir dediklerim ama hayvanlar konusunda asla taviz vermedim kendimden aşırı bir tutkuyla bağlıyım onlara.yazık o hayvana ya.İNSANDAN VAZGEÇERİM AMA BİR HAYVANDAN ASLA!

bugün yine üzücü bir olayla karşılaştık.akşam 17.30 da eşimin yanına kliniğe gittim birlikte alış-verişe gidecektik.tam kapıdan çıkıyordukki bir bayan kucağında sarıp sarmaladığı kedisiyle geldi.kediciğe motosikletli iki çocuk çarpıp kaçmış.görenler öyle söylemiş.bu olay sabah 8'de olmuş.komşuları kadına akşam haber vermişler.kedinin karın bölgesindeki organlar dışarı çıkmış.ama saatler geçmesine rağmen ölmemiş kedicik.sürüne sürüne sokağa kadar gelmişte onca insandan bir taneside şu kediciğe bir bakalım ne olmuş dememiş.apar topar ameliyat etti eşim.ilaç verdi.kedicik sanki ağlıyordu geldiğinde.dikişler attı yarayı güzelce kapattı.ilaçta verdi.inşaallah ölmez.

insanlara ne oluyor böyle anlamıyorum.daha bitmedi.kedinin sahibi köyde oturuyor.kediyi sarıp yola çıkmış araba bulmak için ama ne mümkün kimse durmamış.sonunda bir araba durmuş.yaşlı bir amca ne o kızım demiş.oda kedimi veterinere götürmem lazım yolunuzun üstüyse bırakırmısınız demiş.adam arkadan minibüs geliyor sen en iyisi ona bin demiş.kadın minübüs yavaş gider kedim yolda ölür deyince adam -ehh napalım yani- deyip son hız uzaklaşmış oradan.sonuç olarak minibüsle geldiler.

birde işin başka bir tarafı var.sahibi kediyi öyle bir sarmışki hiç bir yeri görünmüyordu.yol kenarında durduğunda arabayla geçenler onun bir kedi değilde bebek olabileceğinidemi düşünmediler.sakın yanlış anlamayın kedi önemsiz demek istemiyorum.ama demekki orada sarılı olan insanda olsa bizim insanımız insani duygularını yitirmiş.geçen gün bir arkadaşımız bir konuyla ilgili bu dünyadan taşınmak istiyorum yazmıştı.bende katılıyorum.eğer gidecek bir yer varsa bende gelmek istiyorum.

canım çok üzüldüm..bende cok karşıyım,sokaklarda cins köpekler bile dolaşıyor.madem bakamıcaksan ne diye alırsınız..yazık değil mi!evim hayvan barınağı gibi,içim dayanmıyor ne bulsam topluyorum..biraz duyarlı olsalar keşke...bir hayvanı alıp bir hafta bile beslesen,inanın insandan daha cok bağlanır sahibine..daha cok sahip çıkar ve sever...sokağa atıldığı an hissettıkleri bir hayvandan daha ötedir..

Çok üzüldüm o kediciğe:çok üzgünüm:Umarım sağlığına kavuşur. Bu kadar duyarsız olduk işte. Kedinin organları dışarda demişsiniz kimse görmedimi ya neden görmezden geliniyor neden biraz olsa hayvan sevgisi şu insanlara işlemiyor:çok üzgünüm:Ve dediğiniz doğru o sarılı olan bebekte olsa almazlardı bukadar vicdansız olduk maalesef:çok üzgünüm:

evet canım bu kadar vicdansız ve kör olduk.sabah 8 de görmüş kediyi komşular sahibini tanıdıkları halde hiç biri haber vermemiş,yardım etmemiş.
açıkta kalan organlar kurumaya başlamıştı.eşim serumla yıkadı.şimdilik haber gelmedi.inşaallah birşey olmaz.

Biz 1 ay önce bir muhabbet ku$u aldik.Aldigimizda 40 günlüktü.Ona o kadar baglandikki,vallahi i$e gidince bile onu özlüyorum,Cocuklarda öyle.Eve girer girmez hemen ko$turup onu kafesinden cikarip seviyoruz.Ona bi$ey olur diye ödüm patliyor vallahi.Cocuklar biraz sert sevseler yada tutsalar hemen müdahale ediyorum,dayanamiyorum.Bebegim sanki benim.

bugün yine üzücü bir olayla karşılaştık.akşam 17.30 da eşimin yanına kliniğe gittim birlikte alış-verişe gidecektik.tam kapıdan çıkıyordukki bir bayan kucağında sarıp sarmaladığı kedisiyle geldi.kediciğe motosikletli iki çocuk çarpıp kaçmış.görenler öyle söylemiş.bu olay sabah 8'de olmuş.komşuları kadına akşam haber vermişler.kedinin karın bölgesindeki organlar dışarı çıkmış.ama saatler geçmesine rağmen ölmemiş kedicik.sürüne sürüne sokağa kadar gelmişte onca insandan bir taneside şu kediciğe bir bakalım ne olmuş dememiş.apar topar ameliyat etti eşim.ilaç verdi.kedicik sanki ağlıyordu geldiğinde.dikişler attı yarayı güzelce kapattı.ilaçta verdi.inşaallah ölmez.

insanlara ne oluyor böyle anlamıyorum.daha bitmedi.kedinin sahibi köyde oturuyor.kediyi sarıp yola çıkmış araba bulmak için ama ne mümkün kimse durmamış.sonunda bir araba durmuş.yaşlı bir amca ne o kızım demiş.oda kedimi veterinere götürmem lazım yolunuzun üstüyse bırakırmısınız demiş.adam arkadan minibüs geliyor sen en iyisi ona bin demiş.kadın minübüs yavaş gider kedim yolda ölür deyince adam -ehh napalım yani- deyip son hız uzaklaşmış oradan.sonuç olarak minibüsle geldiler.

birde işin başka bir tarafı var.sahibi kediyi öyle bir sarmışki hiç bir yeri görünmüyordu.yol kenarında durduğunda arabayla geçenler onun bir kedi değilde bebek olabileceğinidemi düşünmediler.sakın yanlış anlamayın kedi önemsiz demek istemiyorum.ama demekki orada sarılı olan insanda olsa bizim insanımız insani duygularını yitirmiş.geçen gün bir arkadaşımız bir konuyla ilgili bu dünyadan taşınmak istiyorum yazmıştı.bende katılıyorum.eğer gidecek bir yer varsa bende gelmek istiyorum.

cok haklısın canım,ama insanlar yol kenarında yatan yaralı insanları bıle görmezden gelip çiğneyip geçebiliyorlar..of..

Benim de oturduğum binanın çaprazın da bir sibirya kurdu var felçli duysanız inlemelerini yüreğiniz kaldırmaz.Bir sabah gördüm hemen gittim hangi katın sahibinin diye...dedim bu hayvan inliyor sahibi nerede neden kimse bakmıyor dr. götürün falan dedim. Hayvan cins diye almışlar fakat 4,5 aylıkken felç geçirmiş belden aşşasını sürükleyerek geziniyor bahçede hatta yemek falan da yemiyormuş fazla zaten ne beklenir ki hayvan rahatsız ... dr.uyutalım demiş kabul etmemiş sahibi ama sanki böyle iyi mi oluyor, hayvanı şimdi kış geldi diye kömürlüğe koymuşlar ara da dışkılarını atıyorlar kürekle görüyorum ve çok üzülüyorum en azından acı çekmesin diye uyutmalılar ya öfff:çok üzgünüm:

bende bu dünyadan taşınmak istiyorum:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm: insanlar çok vicdansız çok insafsızlar yaa..zaten o yüzden hayvanları daha çok seviyorum ben...canım yaa kedicik iyileşir inşallah yazık yaa çektikleri bu çile insanların elinden..bizim ülkemizde insan insanı sevmiyorki hayvanı sevsin..7 yıl yurtdışında yaşadım sokaklarda birtane sahipsiz hayvan görmedim adamlar japon balığını bile ameliyat ediyorlar..bizim inanımız malesef çok vicdansız:a015:

evet arkadaşlar 3 gün içinde yemek yemeye başlamazsa arayın dedi eşim kediciğin sahibine.henüz arayan olmadı.şimdilik iyi galiba.
mesajlarıyla destek veren bütün arkadaşlara teşekkür eidyorum.gelişmeleri yazıcam size.

offf ya duydukça okudukça böyle şeyleri içimden bi parça kopuyor sanki ....
Başka bir topiktede yazmıştım daha önce insanlar bi garipleşti vijdan insanlık kalmamış bi çok kimsede...
Herkes teker teker ''ben'' olmuş .''Biz'' olamadığımız için aramızdaki sevgi denen olguyu köreltip yok etmişiz.Sevgiyi tükettiğimiz için çözümsüz sorunları çağırmışız dünyamıza.Herşeye ve herkese öfkeyle bakmaya başlamışız.Buna hayvanlar da dahil..Bu öfke parçalamış içimzdeki aydınlık yüreklerimizi.Ve o parçalanan yerlerden sızmış karanlıklar yüreğimizin derinliklerine...ne insanları nede hayvanları sevmez olmuş toplumm...
:eek:klava::eek:klava:

bugünde aramadılar galiba kedicik iyileşiyor.

Ayy yelizcigimmm sana nasıl denk gelirm diye düşünüyodum umarım okursun bunu...

benim yeni dogan bebekler varya bu gün 10 günlük oldular..bi tanesinin gözleri açıldı 8. günde normalmi kendini yalamaya bile başladı bu gün hatta beni görünce tıslıyor bile...ama hala digerlerinde bişi yok...8 günde göz açılması normalmi acaba eşine sorabilirmisin....
a.s.

canım şuan eşim yok geldiği zaman yazıcam buraya arada bak olurmu.

X