Dileklerin kabulü için tesirli Esma ül Hüsna

M Morlale8 cnm benim oncelikle çok çaba sarf ediyorsun Allah razı olsun senden Rabbim gönlüne göre versin inşallah 🥰🤲bu defa katılamayacağım cnm okumalarım çok kendi tesbihlerini geliştiremiyorum bubdefa

Dilek duası edileceği zaman kişi öncelikle kelimeyi tevhid (La İlahe İllallah Muhammedün Resulullah)okur. Ardından Peygamber efendimize salavat (Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed) getirilir.

Kelimeyi tevhit ve salavattan sonra aşağıdaki 7 adet esma sırayla okunur. Aşağıdaki 7 Esma 21 defa okunur.

1-El-Melik

Var olan her şeyin sahibinin Allah olduğunu gösteren esmadır.

2-El-Vehhab

Kullarına her türlü nimeti veren ve verirken kullarından hiçbir şey esirgemeyen demektir.

3-El-Basit

Kullarını zor durumlardan kurtararak onlara rahat bir yaşam bahşeden demektir.

4-El-Azim

Gücü ve kudreti karşısında her şeyin küçük kaldığı Allah’ın ne kadar büyük olduğunu gösteren esmadır.

5-El-Batın

Gizleneni de bilen ve her şeyden haberi olan varlık demektir.

6-En-Nafi

Menfaat veren şeyleri yaratan ve bunları kullarının istifadesine sunanın Allah olduğunu buyuran esmadır.

7-El-Mucib

Duaları kabul eden ve kulun dileklerine cevap veren en büyük gücün Allah olduğunu gösteren ifadedir.

Bu 7 esmanın toplam 21 defa okunmasından sonra duanın niyet kısmına geçilir. Duanın niyet kısmında herkes her ne diliyorsa onu ifade eder. Size niyet ve duanız için önereceğim dua aşağıda yazılmıştır.
Tamam başlayalım canım

B
Bw
ben de katılmak isterim, nefesim kuvvetlidir :) her gün birinin niyeti için mi okuyoruz bir de, uygulama kısmını anlayamadım tam
Bana bir oku yolla oracıktan ...:KK51::oops: katılmak çok isterim ama arada unuturum birinin hakkına girerim diye korkuyorum bazen hiç ugramadigim da oluyor kk ya . Kendime okudum 21 adet çok teşekkür ederim dileklerim için zikir çekiyordum iyi geldi :KK200: inşallah çok istediğim bir eğitimim ile alakalı konu var inşallah kabul olur hayırlı güzel sonuçlar alırım :KK36:

Bana bir oku yolla oracıktan ...:KK51::oops: katılmak çok isterim ama arada unuturum birinin hakkına girerim diye korkuyorum bazen hiç ugramadigim da oluyor kk ya . Kendime okudum 21 adet çok teşekkür ederim dileklerim için zikir çekiyordum iyi geldi :KK200: inşallah çok istediğim bir eğitimim ile alakalı konu var inşallah kabul olur hayırlı güzel sonuçlar alırım
:KK36:
okurum tabi rabbim gönlüne göre versin 😘

Dilek duası başlamadan önce

Kelimeyi tevhid (la ilahe illallah muhammedün Resulullah)

Peygamber efendimize salavat ( Allahümme Salli ala seyidine Muhammedin ve ala ali seyyidine Muhammed

Kelimeyi tevhid salâvattan sonra aşağıdaki 7 Esma sırayla okunur 7 Esma ayrı ayrı 21 defa okunur

Nefes0858 Nefes0858 ( FERDA ) NİYETİNE

1-El-Melik 21 defa

Var olan her şeyin sahibinin Allah olduğunu gösteren esmadır.

2-El-Vehhab 21 defa

Kullarına her türlü nimeti veren ve verirken kullarından hiçbir şey esirgemeyen demektir.

3-El-Basit 21 defa

Kullarını zor durumlardan kurtararak onlara rahat bir yaşam bahşeden demektir.

4-El-Azim 21 defa

Gücü ve kudreti karşısında her şeyin küçük kaldığı Allah’ın ne kadar büyük olduğunu gösteren esmadır.

5-El-Batın 21 defa

Gizleneni de bilen ve her şeyden haberi olan varlık demektir.

6-En-Nafi 21 defa

Menfaat veren şeyleri yaratan ve bunları kullarının istifadesine sunanın Allah olduğunu buyuran esmadır.

7-El-Mucib 21 defa

Duaları kabul eden ve kulun dileklerine cevap veren en büyük gücün Allah olduğunu gösteren ifadedir.

Nefes0858 Nefes0858 duası
Ey Allah’ım bizi çeşitli rızıklarla rızıklandıran sensin. Bize nefesimizi bahşeden ve hüküm günü hakkımızda hüküm veren de hiç şüphesiz ki sensin. Senin rızan için yaşıyor ve senin rızan için ibadet ediyoruz. Kuluna senden daha yakın bir varlık yoktur. Sen azim olansın, sen kadir olansın (Rabbim Ferda kulunun gönlündekini hayırlısı ile kabul eyle tedavi aşamasında herşey yolunda gitsin kaliteli yumurtaları oluşsun hayırlısı ile transferi olup ilk denemede pozitifi görsün inşallah annelik duygusunu evlat kokusunu tez vakitte ferda kulunada nasip eyle Allahım( sana el açmış bu kulunu geri çevirme ya Rabbim. Bu aciz kulunun duasını kabul et ya Rabbim. Sen şüphesiz ki dualara icabet edensin. Dua etmek bizden, takdir etmek ise senin şanındandır Allah’ım. Duamı kabul eyle ve benimle beraber bütün İslam aleminden rahmetini esirgeme, ya Rabbim.” amin el Fatiha salâvat 🤲

Nefes0858 Nefes0858 ( FERDA )

KelebekkB KelebekkB

Umut_2019 Umut_2019

M Morlale8

mavikelebek34 mavikelebek34

Life light Life light

Larka Larka

begonvil1985 begonvil1985

minikkkkkkk minikkkkkkk

Pembeyuvam Pembeyuvam

goah goah

@Ada-anne