Dış Gebelik Hakkında Bilgisi Olan Bakabilir mi?

Benim de ilk dozdan sonra (540) 4 gun kan verdigimde 1800 oldu. Ikinci doz iğne yapdilar, 3 get n sonra yine degerime bakacak doktor. Düşmə le ihtimali varmi :KK43:( o kadar yorucu ki bu süre. Uyku bana haram🤦
düşeceğini tahmin ediyorum.inşallah düşer canım.çok yorucu üzücü ve yıpratıcı bir süreç.sağlıkla iyi haberler alırsın inşallah

Kızlar benimki dış gebelik değilmiş, daha sonra topic takip edenler için bilgi olsun diye yazıyorum. Umarım herkes en kısa sürede sağlıklı evlatlarını kucaklarına alır

Merhaba çok geçmiş olsun. Öncelikle stres yapmak için çok erken. Umarım dış gebelik değildir adetiniz gecikince tekrar gidip kan verin ve ultrason ile baksınlar daha net görülür.vajinal ultrasan ile mi bakıldı?

ben adetten 9 gün sonra gittim bhcg değeri 357 idi. Kese göremedim haftaya gel dedi.
bir hafta sonra tekrar gittim ve değerim az yükselmiş 495 olmuş ve sol tüpte dış gebelik:KK43:

vajinal ultrason ile bakmıştı hemen görüldü zaten.
şu anda ilaçla tedavi alıyorum hastanedeyim. Başlarda olduğu için ilaçla düşecek sanırım.
umarım sizinki sağlıklı şekilde olur ☺️
Dış gebeliğin tespiti zor aslında 2 güne kan verilmesi gerek birden yükselen değer ardından düşer geri. Çıkar falan bende geçirdim. Ne yazikki iğneyle sonlandirildi igne acılı biraz rabbim. Kimseye yaşatmasın... Geçmiş olsun size de iyi düşünün iyi. Olsun

Bu kadar erken sürede tüpte 8mm olacak kadar büyümez ne kese ne bebek.zaten rahmindede olsa gözükmez adetin 1 hafta geçince belli olur beta değerin gününe göre normal takip et kan değerlerinin artışını suan dıs gebelik demek imkansız ben dıs gebelik geçirdim düzenli beta artısıyla hemde 7 haftalık olana kdr büyümüş kalbi bile atıyordu tüpümde yani herkeste feklı gelişir bu dıs gebelik belirtileri ve sonucları.sen buna şartlama kendini takip et inşlh gzl sonuc alırsın
Batanız düzenli artmasına rağmen heöirmşsnz.. Benimde düzenli iki katına çıkıyor Altan muaynede kese görmedi kontrole çağırdı büyük ihtimal dış gebelik dedi... Benim değerler 381 sonra 1000 sonrası 3979 bu değerle vainal göremeyince şüphelendi

Batanız düzenli artmasına rağmen heöirmşsnz.. Benimde düzenli iki katına çıkıyor Altan muaynede kese görmedi kontrole çağırdı büyük ihtimal dış gebelik dedi... Benim değerler 381 sonra 1000 sonrası 3979 bu değerle vainal göremeyince şüphelendi
evet düzenli arttı.hiç bir ağrım ve kanamam yoktu.ve dış gebelikti.5900lü bir şey oldu halen gözükmüyordu.iğne vuruldu.düşmedi.bir hafta sonra yine iğne vuruldu. düşmedi. halem kalbi atıyordu inatla :KK43: ve en sonunda iç kanama geçirdim.yani olabiliyor malesef. bebek sağlamsa tüp tıkalıysa bebekte direnebiliyor.beta düzenli artmasına rağmen olabiliyor.Allahtan dileğim sizinki normal gebelik çıksın ve bugün görün inşallah

X