Dış gebelik /metotreksat / laparaskopi

Family26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2019
42
15
32
Merhaba arkadaşlar,

Yaşadığım dış gebelik sürecini size kalem kalem anlatmak için yazıyorum umarım korkularınıza ve nasıl bir yol izleyeceğinize yardımcı olur.
Öncelikle düzenli regl yaşayan biri olarak hamile olduğumı 2 gün gecikmeyle test alarak ögrendim 2.çizgi çok silik çıkmasına ragmen gebelik olacağını okudum ve ertesi gün hcg beta için hastaneye gittim çıkan değer 86ydı yani artık gebeydim. İHenüz çok erken olduğunu düşünerek 1 hafta sonrasına muayene randevusu aldm fakat 1 haftaua kalmadan 4 gün sonra mide ve karın kramplarıyla hastanenin aciline giriş yaptım yapılan muayenede gebeliğin yeni olduğunu değerin yükselmesini beklememiz söylendi geçen yıl açıl miyom ameliyatı olduğım için dış gebeşşik riskininde yüksek olduğı bekirtildi birkaç gün sonraki değerler 386 2112 olarak devam etti ve gittiğim iki ayrı hocadw 2 binin üstünee kesenin görünmesi gerektiğini görünmediği için dış gebelik olduğınu ve ertesi gün gelerek metotreksat igne yapmam gerektiğini söyledi ( eğer beklerseniz iç kanama riski çok yüksek) öncelik benim sağlığım diyerek acıbadem hastanesinşn acilinde 50 mg bir doz yapıldı işin açıkcası igneden sonra hiçbir yan etki veya dış gebeliğe dair hiçbir agrı yaşamadım kanama agrı olmadı 1 hafta sonra değerim hala düşmediğini görerek 2.doz metotreksat yapıldı ve 4 gün sonra muayene tarihi aldım (bu arada özel hastanedede olsanız bu igneyi devlet karşılıyor ücret alınmıyor) 4 gün sonra değerimin yüksek olduğını gördük hala 3500 lerdeydi yani hiç düşmedi artmadıda biraz erken olduğını düşünerek 3 gün dahw bekleyelim dedi doktor, sonuç cumarrtesi güvü kan vermeye diye geldiğim hastanede kanı beklerken sırtımdwn soğık terler boşalarak inanılmaz bir kasık agrısı ve mide bulantısıyla scile yatırıldım Hocam arandı hemen geldiğinde ultrason bakıldı ve iç kanamanın başladığonı gördü birkaç saat içinde ameliyata alındım kapalı bir amelşyat yapıldı göbek ve sağ sol kasıktan girilerek hasarlı sağ tüpümünde alınmasıyla bir operasuon geçirdim eğer sağ tüp alonmazsw yine orda dış gebelik olacağını daha çok zarar vereceğini söyledi . Bugün hastanede 2. Günüm birazdan domtor bey kontrole gelicek merak ettiklerinizi aktrabilirim ..kapalı olmadı agrısız olması anlamına gelmiyo malesefki yine dikiş agrıları gaz sancısı şeklinde bikaç gün sizi yoruyo ama olduğım açık miyom ameliyatına göre bires daha iyi bir süreç.

Bu şekilde 3 yerden minik kesiler var

Eklentiler

• 48D7A644-D9CB-41E9-B8A6-BD38AB8D7B57.jpeg
    48D7A644-D9CB-41E9-B8A6-BD38AB8D7B57.jpeg
    132,8 KB · Görüntüleme: 208
Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun benimde 2 gün gecikmeyle gebelik testi yaptım ve ikinci çizgi silik çıktı doktordan randevu aldım ve 4.gun kanamam başladı 5.gun doktora gittim kanamaya pıhtıli kanlar gelmeye başlamıştı doktor rahim içi kanama yok uterus da hafif lekelenme var dedi test istedi 73 çıktı daha sonra takibe alacağı dedi haftasonu girdi yarın yine gidicem 20 gündür gaz sorunu var oldukça öncesinde kabizlik vardı o düzeldi doktor da bana eğer değer yukselir se takip ederiz yakından düşük çıkarsa düşük yapmış olursun yada dis gebelik dedi sol kaşığım da ağrı var bağırsaklarım da baya haraketli ilk gebeligim di çok korkuyorun

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun benimde 2 gün gecikmeyle gebelik testi yaptım ve ikinci çizgi silik çıktı doktordan randevu aldım ve 4.gun kanamam başladı 5.gun doktora gittim kanamaya pıhtıli kanlar gelmeye başlamıştı doktor rahim içi kanama yok uterus da hafif lekelenme var dedi test istedi 73 çıktı daha sonra takibe alacağı dedi haftasonu girdi yarın yine gidicem 20 gündür gaz sorunu var oldukça öncesinde kabizlik vardı o düzeldi doktor da bana eğer değer yukselir se takip ederiz yakından düşük çıkarsa düşük yapmış olursun yada dis gebelik dedi sol kaşığım da ağrı var bağırsaklarım da baya haraketli ilk gebeligim di çok korkuyorun
Merhaba öncelikle geçmiş olsun,
İnşallah dış gebelik değildir dıl genelik süreci normal kimyasal ve düşükten biraz daha zorlayıcı bir süreç benim dış gebelikte hiç kanamam olmadı taki iç kanama geçirene kadar eger değeriniz sıfırlanırsa zaten kendinden düşüyo demektir dış gebelikse igne veya kanama durumuna göre kapalı ameliyat yapıyolar kendinizi kontrol edin şiddetli agrınız olursa sakın gaz sancısıdr diiyip geçiştirmeyin agrının şiddeti dayanılmaz olabiliyo hemen acile gidin allah şifa versin hepimizin yaşadığı süreçler biraz sogukkanlı olmakta fayda var

Arkadaşlar selam,

Bata göre 5+1 hamileyim

24 Mart Cuma 99
27 Mart Pazartesi 205
29 Mart Çarşamba 242
31 Mart Cuma 385 çıktı.

Doktor yavas ilerliyor dedi. Ama Allahtan umut kesilmez dedi,çarşamba tekrar çağırdı.

Kanama vardı pembe, kırmızı ve kahverengi onun için 10 gün rapor vermişti.
Devam et istirahate dedi. Düşük önleyici iğne, oksapar, progestan dex kullanıyorum.

Diş gebelik mi bunları yaşadınız mı

Arkadaşlar selam,

Bata göre 5+1 hamileyim

24 Mart Cuma 99
27 Mart Pazartesi 205
29 Mart Çarşamba 242
31 Mart Cuma 385 çıktı.

Doktor yavas ilerliyor dedi. Ama Allahtan umut kesilmez dedi,çarşamba tekrar çağırdı.

Kanama vardı pembe, kırmızı ve kahverengi onun için 10 gün rapor vermişti.
Devam et istirahate dedi. Düşük önleyici iğne, oksapar, progestan dex kullanıyorum.

Diş gebelik mi bunları yaşadınız mı
Eksik yazmışım asagida düzeltiyorum ⛔

arkadaşlar
Bata göre 5+1 hamileyim

24 Mart Cuma 99
27 Mart Pazartesi 205
29 Mart Çarşamba 242
31 Mart Cuma 385 çıktı.

1.Doktor yavas ilerliyor dedi. Ama Allahtan umut kesilmez dedi,çarşamba tekrar çağırdı.

2.Doktor diş gebelik dedi

Kanama vardı pembe, kırmızı ve kahverengi onun için 10 gün rapor vermişti.1.doktor

diş gebelik bu mudur nolur yardım edin 😢

arkadaşlar
Bata göre 5+1 hamileyim

24 Mart Cuma 99
27 Mart Pazartesi 205
29 Mart Çarşamba 242
31 Mart Cuma 385 çıktı.

1.Doktor yavas ilerliyor dedi. Ama Allahtan umut kesilmez dedi,çarşamba tekrar çağırdı.

2.Doktor diş gebelik dedi

Kanama vardı pembe, kırmızı ve kahverengi onun için 10 gün rapor vermişti.1.doktor

diş gebelik bu mudur nolur yardım edin 😢
Durumunuz nedir? Benzer bir durumdayım bende dış gebelik şüphem var. Düşük önleyici iğne ve progestan kullanıyorum. Kanamam ve ağrım var

Bilmiyorum ki bende akşam yazdım biri bilip döner belki diye.
Nedir tam sizin durum
Bende beta hcg az artış var, aynı zamanda ağrı ve kanama mevcut. Doktorum düşük önleyici iğne yaptı ve progestan verdi. Şimdi de dış gebelik şüphesi olduğunu söylüyor. Psikolojim altüst oldu. Belirsizlikte mahvediyor.

Bende beta hcg az artış var, aynı zamanda ağrı ve kanama mevcut. Doktorum düşük önleyici iğne yaptı ve progestan verdi. Şimdi de dış gebelik şüphesi olduğunu söylüyor. Psikolojim altüst oldu. Belirsizlikte mahvediyor.
Ayni durumu yaşıyoruz birebir hastaneye ne zaman gideceksiniz beni çarşamba cagirdi

Dış gebelik tanısını tam koyabilmesi için beta değerinin yükseldiği noktadan keseyi görmemesi gerekiyor çünkü normal şartlarda 2-3 aylık sürede kalp atışlarının duyulması gerekiyo artık banada düşük önleyici ilaç verdi ama brnim değerim 2111 lere çıkınca bu değerde kesinşn görünmemesi mğmkün değil dediler akabinde zaten 6 hafta sonra dpmtor keseyi sağ tüpte tespit etti , sizim süreç farklı olabilir aklınızı burdakielri okuyup çok bulamdırmayın normal gebelikte yaşıyo olalirisniz keseyi rahimde gördüğünüz anda artık dış gebelşk olmaz önemli olan rahme yerleşmesi allah hepinize şifa versin en iyi yorumu doktorlar yapar iyi doktorlara görünüm bu sürede yanlış hamle yapılmasın

Dış gebelikte herkesre kanama olmuş ben z7. Haftada sadece iç kanama geçirdim lekelenme. Bile olmadı herkeste süreç farklı gidiyo malesef burdan pskolojik destek veriyoruz ancsk kesin tanı koyulursa yaşadıklarımdan yardımcı olabilirim içinizi ferah tuttun ❤️

Kendinizi yıpratmayın dış gebelik dahi olsa süreç sizin sağlığınız açısında daha önem taşıyor ve %80 igneyle halloluyor dış gebelik durumu , Allah isterse ve bebişlerinizin doğacağı varsa hiçbirşey engel olamaz ama sağlıksız bir bebek ve sizin sağlığınıxu riske atacsk bir durum varsa sizler için en hayırlısı olsun erken tanıda fayda var kızlar iç kanama sanıcısını yaşayan biri olarak söylemeliyim ki hayatımdaki en kötü gündü , iyi doktorlara gidin erken tanı çok önemli doktor ne diyorsa yapın verdiği ilaçları kullanın evde oturup pskolojinizi bozmayın yaşayan çok insan var inanın yalnız değilsiniz .

Kendinizi yıpratmayın dış gebelik dahi olsa süreç sizin sağlığınız açısında daha önem taşıyor ve %80 igneyle halloluyor dış gebelik durumu , Allah isterse ve bebişlerinizin doğacağı varsa hiçbirşey engel olamaz ama sağlıksız bir bebek ve sizin sağlığınıxu riske atacsk bir durum varsa sizler için en hayırlısı olsun erken tanıda fayda var kızlar iç kanama sanıcısını yaşayan biri olarak söylemeliyim ki hayatımdaki en kötü gündü , iyi doktorlara gidin erken tanı çok önemli doktor ne diyorsa yapın verdiği ilaçları kullanın evde oturup pskolojinizi bozmayın yaşayan çok insan var inanın yalnız değilsiniz .
Çok teşekkürler cevabınız için ♥️ Size de geçmiş olsun. Benim asıl kafamı karıştıran ağrı ve kanama. Dediğiniz gibi herkes farklı atlatabiliyor süreci demek ki. Başka bir doktora da görünmekte fayda var sanırım. Hakkımızda hayırlısı 🙏

Kendinizi yıpratmayın dış gebelik dahi olsa süreç sizin sağlığınız açısında daha önem taşıyor ve %80 igneyle halloluyor dış gebelik durumu , Allah isterse ve bebişlerinizin doğacağı varsa hiçbirşey engel olamaz ama sağlıksız bir bebek ve sizin sağlığınıxu riske atacsk bir durum varsa sizler için en hayırlısı olsun erken tanıda fayda var kızlar iç kanama sanıcısını yaşayan biri olarak söylemeliyim ki hayatımdaki en kötü gündü , iyi doktorlara gidin erken tanı çok önemli doktor ne diyorsa yapın verdiği ilaçları kullanın evde oturup pskolojinizi bozmayın yaşayan çok insan var inanın yalnız değilsiniz
Pazartesi gideceğim bende. Haberdar ederim sizi tekrar sizi.
geçmiş olsun sizede

Kendinizi yıpratmayın dış gebelik dahi olsa süreç sizin sağlığınız açısında daha önem taşıyor ve %80 igneyle halloluyor dış gebelik durumu , Allah isterse ve bebişlerinizin doğacağı varsa hiçbirşey engel olamaz ama sağlıksız bir bebek ve sizin sağlığınıxu riske atacsk bir durum varsa sizler için en hayırlısı olsun erken tanıda fayda var kızlar iç kanama sanıcısını yaşayan biri olarak söylemeliyim ki hayatımdaki en kötü gündü , iyi doktorlara gidin erken tanı çok önemli doktor ne diyorsa yapın verdiği ilaçları kullanın evde oturup pskolojinizi bozmayın yaşayan çok insan var inanın yalnız değilsiniz

geçmiş olsun sizede
Teşekkür ederim 💕

Çok teşekkürler cevabınız için ♥️ Size de geçmiş olsun. Benim asıl kafamı karıştıran ağrı ve kanama. Dediğiniz gibi herkes farklı atlatabiliyor süreci demek ki. Başka bir doktora da görünmekte fayda var sanırım. Hakkımızda hayırlısı 🙏
Hiç kafanızı karıştırmayın pazartesi doktorun söyledşklerini bizlerede söylersiniz bildiğimşz bir durum olursa yardımcı oluruz❤️

X