Dış gebelik /metotreksat / laparaskopi

arkadaşlar
Bata göre 5+1 hamileyim

24 Mart Cuma 99
27 Mart Pazartesi 205
29 Mart Çarşamba 242
31 Mart Cuma 385 çıktı.

1.Doktor yavas ilerliyor dedi. Ama Allahtan umut kesilmez dedi,çarşamba tekrar çağırdı.

2.Doktor diş gebelik dedi

Kanama vardı pembe, kırmızı ve kahverengi onun için 10 gün rapor vermişti.1.doktor
Devam et istirahate dedi. Düşük önleyici iğne, oksapar, progestan dex kullanıyorum.

diş gebelik bu mudur nolur yardım edin 😢
canim.benim meraba allahim.insallahsaglikli bir gebelik olmasi dilegimle.. benimdr basima gelenlere gore yorum yaparsammm benim agustos ayinda ilk gebeligim 108 deger.cikmisti 2 gunde bir kan verdigimde 1 hafta icinde 133 138 142 degerlerini gordum ozelde sonra doktorum seni devlete gondercem dedi ve degerim 140 ciktigi annn gelisimi olmqyan gebelik sagliksiz deyip kendi kendime dusurcregimi soledi ben tam 1 ay kan verdim saglikocaginda ve zir dustu belki kansulandirici ve fitil verseydi tutunabilirdi dusunuyorum sonra ocak ayinda yine hamile kaldim busefer degerlerim cok guzel ilerledi 108 basladik yine 2 gunde 1 degerler 2 katindan fazla cikmisti 252 746 2552 kadar 1 aylik olmustum hersey guzel gidiooduu hata adetime 3 gun vardi ogrendigimdeeee kan sulandirici igneye basladim coraspin iciodummmm vee fitil kullaniodum cok sukur evlatlarimiz tutunmistu ama bu seferde sag tupumun icinde ikiz olduguni ve patlamadigimi ogrendim ic kanamadan gidebilirdim ikizlerim saglikliydi yasiodur doktorum bilr sapitto nasil olur die sonradaaa disgebelikle aldilar 31 ocakda suan bi gebeligim yok anlqttim cunku korkmayin diyeeee allahaaa dua edin ve erken tani hayat kurtarir doktorunuz ne derse yapinn allahim insallaj iyi haberler...

arkadaşlar
Bata göre 5+1 hamileyim

24 Mart Cuma 99
27 Mart Pazartesi 205
29 Mart Çarşamba 242
31 Mart Cuma 385 çıktı.

1.Doktor yavas ilerliyor dedi. Ama Allahtan umut kesilmez dedi,çarşamba tekrar çağırdı.

2.Doktor diş gebelik dedi

Kanama vardı pembe, kırmızı ve kahverengi onun için 10 gün rapor vermişti.1.doktor
Devam et istirahate dedi. Düşük önleyici iğne, oksapar, progestan dex kullanıyorum.

diş gebelik bu mudur nolur yardım edin 😢
Aynı durumu yaşadım 2021 temmuz ayında. İlk öğrendim 48 di 3 gün sonra 163 oldu 2 gün sonra 242 oldu hiç düzenli artmadı dış gebelik dendi. Biz yinede eşimle bekledik 1 hafta değerim düzensiz arttı hep 250 oldu sonra düştü 230 oldu sonra yine 290 oldu kesin dış gebelik dendi. Ve kürtaj oldum önce ama rahimde değilmiş. İğne ile sonlandırıldı tabi önce yükseldi iğneden sonra 600 e çıktı sonra yine düşüşe geçti ve bitti. Tabi değerlerime baktırırken arada kanamalarım oluyordu. Sol tüpüm tıkandı bu dış gebelikten dolayı. Şimdi yine hamileyim aşılama ile kaldım şükür değerlerim güzel arttı. Yarın keseyi görmeye gideceğim ama yine de korku var içimde. Sanırım keseyi görünce geçecek :KK43: Zor süreç sizin içinde üzüldüm ama moral bozmayın.

Merhaba bu kaçıncı gün ben bugün ıldum ve yatırmadılar taburcu etti doktor çıkıncada cok ağrım oldu ve suandada ağrım var gaz ağrısıda var haka gaz çıkarmadım göbek deliğinin olduğu yerde bayağı şiş korkuyorum
Çok geçmiş olsun bende geçen hafta oldum gaz sancısı birkaçgün sürebilir sizinde bandajlarınız bu şekildemi doktor kaç gğn sonra çıkarın dedi ben çıkartamıyorum bandajları canım yanıyor ne yapacağımı şaşırdım

Benim bugün pansuma yaptı haftaya bekliyor çıkartmadı göbek deliğimde ağrıyor hatta biraz kanamış gibi :KK43: gaz sancısı omuzlarıma kadar delirtiyor beni ve eriyen dikiş değilmiş benim bencalıcam dedi

Merhaba bu kaçıncı gün ben bugün ıldum ve yatırmadılar taburcu etti doktor çıkıncada cok ağrım oldu ve suandada ağrım var gaz ağrısıda var haka gaz çıkarmadım göbek deliğinin olduğu yerde bayağı şiş korkuyorum
Ben bandajları 3 gün sonra açtım su geçirmez bant verdi doktor 3 günde onunla duş aldım sonrasında dikişler kendi düşer dedi ama düşme 20 gün sonra gel alıyım dedi ama 20 gün sonra dikişleri kendim aldım koröulacak bişey yok iz hemen iyileşiyo merak etmeitn

Benim bugün pansuma yaptı haftaya bekliyor çıkartmadı göbek deliğimde ağrıyor hatta biraz kanamış gibi :KK43: gaz sancısı omuzlarıma kadar delirtiyor beni ve eriyen dikiş değilmiş benim bencalıcam dedi
Ben kendim aldm hiç panik yapmayın pansuman flnda yapılmadı 3 gün kapalı kaldı sonra çıkar boşuna havasız bırakma dedi tabi ipin nasıl kullanıldığıda önemli gaz sancısı için ilaç yazdırın bence benim 1 ay olucak hala karın agrım var öalesef laporoskonim kötü yanları karnın içini gazla doldurdukları için ben ameliyat cd mi alıp izledim kolay ama içerde zor bir işlem

Çok geçmiş olsun bende geçen hafta oldum gaz sancısı birkaçgün sürebilir sizinde bandajlarınız bu şekildemi doktor kaç gğn sonra çıkarın dedi ben çıkartamıyorum bandajları canım yanıyor ne yapacağımı şaşırdım
Çıkarın bandajları zaten dikişler çok minik 2-3 gün kalması yeterli sadece çıkardıktan bikaç gün sonra su değmesin dedi geçirmeyen bant verdi sonrasında hep kantoron yagı sürdüm ama doğal olanından iyileşmeyi hızlandırdı

Bende yeni laparoskopi oldum bandajlarımı korkudan açamıyorum dikişleriniz alınacakmı yoksa kendimi düşecek çok geçmiş olsun
Merhabalar . Ben de laparoskopi histeroskopi aynı anda olacağım. Ameliyat esnasında sonda taktılar mi acaba. Korkuyorum bende.

Merhabalar , bende laparoskopi ve histereskopi ameliyatı olucam. Korkuyorum .
Sonda takıyorlar mi acaba anesteziden önce mi sonra mi

Ben bandajları 3 gün sonra açtım su geçirmez bant verdi doktor 3 günde onunla duş aldım sonrasında dikişler kendi düşer dedi ama düşme 20 gün sonra gel alıyım dedi ama 20 gün sonra dikişleri kendim aldım koröulacak bişey yok iz hemen iyileşiyo merak etmeitn
Merhabalar, bende olucam laparoskopi ve histereskopi ameliyatı . Sonda takıyorlar mi acaba. Takıyorlar sa anestezi den önce mi sonra mı.
Korkuyorum

Merhaba arkadaşlar,

Yaşadığım dış gebelik sürecini size kalem kalem anlatmak için yazıyorum umarım korkularınıza ve nasıl bir yol izleyeceğinize yardımcı olur.
Öncelikle düzenli regl yaşayan biri olarak hamile olduğumı 2 gün gecikmeyle test alarak ögrendim 2.çizgi çok silik çıkmasına ragmen gebelik olacağını okudum ve ertesi gün hcg beta için hastaneye gittim çıkan değer 86ydı yani artık gebeydim. İHenüz çok erken olduğunu düşünerek 1 hafta sonrasına muayene randevusu aldm fakat 1 haftaua kalmadan 4 gün sonra mide ve karın kramplarıyla hastanenin aciline giriş yaptım yapılan muayenede gebeliğin yeni olduğunu değerin yükselmesini beklememiz söylendi geçen yıl açıl miyom ameliyatı olduğım için dış gebeşşik riskininde yüksek olduğı bekirtildi birkaç gün sonraki değerler 386 2112 olarak devam etti ve gittiğim iki ayrı hocadw 2 binin üstünee kesenin görünmesi gerektiğini görünmediği için dış gebelik olduğınu ve ertesi gün gelerek metotreksat igne yapmam gerektiğini söyledi ( eğer beklerseniz iç kanama riski çok yüksek) öncelik benim sağlığım diyerek acıbadem hastanesinşn acilinde 50 mg bir doz yapıldı işin açıkcası igneden sonra hiçbir yan etki veya dış gebeliğe dair hiçbir agrı yaşamadım kanama agrı olmadı 1 hafta sonra değerim hala düşmediğini görerek 2.doz metotreksat yapıldı ve 4 gün sonra muayene tarihi aldım (bu arada özel hastanedede olsanız bu igneyi devlet karşılıyor ücret alınmıyor) 4 gün sonra değerimin yüksek olduğını gördük hala 3500 lerdeydi yani hiç düşmedi artmadıda biraz erken olduğını düşünerek 3 gün dahw bekleyelim dedi doktor, sonuç cumarrtesi güvü kan vermeye diye geldiğim hastanede kanı beklerken sırtımdwn soğık terler boşalarak inanılmaz bir kasık agrısı ve mide bulantısıyla scile yatırıldım Hocam arandı hemen geldiğinde ultrason bakıldı ve iç kanamanın başladığonı gördü birkaç saat içinde ameliyata alındım kapalı bir amelşyat yapıldı göbek ve sağ sol kasıktan girilerek hasarlı sağ tüpümünde alınmasıyla bir operasuon geçirdim eğer sağ tüp alonmazsw yine orda dış gebelik olacağını daha çok zarar vereceğini söyledi . Bugün hastanede 2. Günüm birazdan domtor bey kontrole gelicek merak ettiklerinizi aktrabilirim ..kapalı olmadı agrısız olması anlamına gelmiyo malesefki yine dikiş agrıları gaz sancısı şeklinde bikaç gün sizi yoruyo ama olduğım açık miyom ameliyatına göre bires daha iyi bir süreç.
Çok geçmiş olsun, üzüldüm. Gebelik döllenmesinin yanlış yerde olmasına ayrı üzüldüm, bebek düşmeyince size olan eziyete üzüldüm.. Allah gönlünüzden geçeni nasip etsin ve şifa versin🌸

Ameliyat sonrası mi çıktınız hastaneden

X