Dış Gebelik Mi ? Düşük beta hcg

mercuryven

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2023
9
2
36
Merhaba doktorun dış gebelikten şüphelendiği bir durum yaşıyorum :/ Fikirlerinizi merak ediyorum. Daha önce hiç yaşamadığım için detaylı şekilde yazıcam.
Son adet 21 Eylül
Son birliktelik 7 Ekim
25 Ekim hcg 300 ( yani 4h+6 da vajinal muayenede doğal olarak görünmemişti)
27 ekim hcg 550 (5+1 )
Ve yarın tekrar test vericem.
Sağ tarafımda ara sıra ağrı giriyor ama dayanılmayacak derecede değil başka da belirti yok.

Geç döllenme diye belki kendimi rahatlatırdım ama ne kadar geç döllenebilir ki diyorum yanlış da düşünüyor olabilirim kafam çok karışık
Deneyimi olanlar yazabilir mi :KK43:

Son düzenleme:
Merhaba doktorun dış gebelikten şüphelendiği bir durum yaşıyorum :/ Fikirlerinizi merak ediyorum. Daha önce hiç yaşamadığım için detaylı şekilde yazıcam.
Son adet 21 Eylül
Son birliktelik 7 Ekim ( bu önemli aslında biraz da bu yüzden fikrinize ihtiyacım var çünkü herkes geç döllenme diyecek)
25 Ekim hcg 304 ( yani 4h+6 da vajinal muayenede doğal olarak görünmemişti)
27 ekim hcg 550 (5+1 )
Sağ tarafımda ara sıra ağrı giriyor ama dayanılmayacak derecede değil başka da belirti yok.

Geç döllenme diye belki kendimi rahatlatırdım ama zaten son birliktelik 7 ekim olduğu için ne kadar nasıl geç döllenebilir ki diyorum kendime zira zaten sperm en fazla 3 gün canlı kalmıyor mu :s yanlış da düşünüyor olabilirim kafam çok karışık
48 saatte en az %60 artış bekleniyor sizin değer de bunun altında değil. Neye göre dış gebelik dedi doktorunuz anlamadım. %50 artışla bile sağlıklı doğum yapan insanlar var.

Merhaba tekrar
Geç döllenme de olabilir dış gebelik de olabilir dedi tabi kesin konuşmadı değerleri takip etmek istedi nihayetinde ama korkuyorum da sonuçta ihtimal dahilinde :/
geç döllenme son birliktelik tarihinden dolayı olamazmış gibi bi kuşku var içimde sonuçta geç yumurtlama olmuş olsa da 7 ekim son ilişki tarihi bu da beni korkutuyo :/
Bi de muayenede sağ yumurtalıktan olmuş demişti ve hep sağ tarafım ağrıyo :/
Buna üzülürken bir de tsh değerimin 25 ekimde yaptırdığım testte tam üst sınırda olması kafamı karıştırdı. Belirsizlik beklemek çok zor..
48 saatte en az %60 artış bekleniyor sizin değer de bunun altında değil. Neye göre dış gebelik dedi doktorunuz anlamadım. %50 artışla bile sağlıklı doğum yapan insanlar var.

Son düzenleme:
Merhaba tekrar
Geç döllenme de olabilir dış gebelik de olabilir dedi tabi kesin konuşmadı değerleri takip etmek istedi nihayetinde ama korkuyorum da sonuçta ihtimal dahilinde :/
geç döllenme son birliktelik tarihinden dolayı olamazmış gibi bi kuşku var içimde sonuçta geç yumurtlama olmuş olsa da 7 ekim son ilişki tarihi bu da beni korkutuyo :/
Bi de muayenede sağ yumurtalıktan olmuş demişti ve hep sağ tarafım ağrıyo :/
Buna üzülürken bir de tsh değerimin 25 ekimde yaptırdığım testte tam üst sınırda olması kafamı karıştırdı. Belirsizlik beklemek çok zor..
O belirsizlik ve beklemeyi benden iyi kimse bilemez valla. Benimki tüp bebek ve değerlerim çok düşüktü. 6 kere falan kan verdim. 2 günde bir. Çok zordu gerçekten. Ama sizin değeriniz kötü değil. Doktorlar tüm ihtimalleri sıralıyor maalesef. İnşallah yarın güzel sonuç alırsınız 🙏🙏

Teşekkür ederim cevapladığınız için
İnşallah değildir dış gebelik falan 🙏 hayırlısı diyorum yarın yazarım buraya bakalım
Peki sizin geçti mi sıkıntılı günleriniz yoluna girdi mi her şey …. :/
O belirsizlik ve beklemeyi benden iyi kimse bilemez valla. Benimki tüp bebek ve değerlerim çok düşüktü. 6 kere falan kan verdim. 2 günde bir. Çok zordu gerçekten. Ama sizin değeriniz kötü değil. Doktorlar tüm ihtimalleri sıralıyor maalesef. İnşallah yarın güzel sonuç alırsınız 🙏🙏

Teşekkür ederim cevapladığınız için
İnşallah değildir dış gebelik falan 🙏 hayırlısı diyorum yarın yazarım buraya bakalım
Peki sizin geçti mi sıkıntılı günleriniz yoluna girdi mi her şey …. :/
Çok şükür doğum yaptım. Oğlum neredeyse 6 aylık olacak 🙏🙏

Oy maşallah Allah sağlık versin, analı babalı büyütsün inşallah 🙏

Test sonucum çıktı ,

25 Ekim hcg 304
27 Ekim hcg 550
29 Ekim hcg 874

:/ artış yüzdesi düşük.. dış gebelikten iyice şüphe etmeye başladım umudum kalmadı hatta
Düşüğe razıyım dış gebelik olmasın ama düşük belirtisi de yok
Sağ tarafında hafif sancı var sadece
Çok şükür doğum yaptım. Oğlum neredeyse 6 aylık olacak 🙏🙏

Oy maşallah Allah sağlık versin, analı babalı büyütsün inşallah 🙏

Test sonucum çıktı ,

25 Ekim hcg 304
27 Ekim hcg 550
29 Ekim hcg 874

:/ artış yüzdesi düşük.. dış gebelikten iyice şüphe etmeye başladım umudum kalmadı hatta
Düşüğe razıyım dış gebelik olmasın ama düşük belirtisi de yok
Sağ tarafında hafif sancı var sadece
Teşekkür ederim 🙏🙏
%59 civarı artmış. Yavaş ilerliyor olabilir. Tekrar ne zaman kan vereceksiniz.

Yarın çağırdı doktor sağlıklı gebelik olma ihtimali düşük demiş.
Yarın tekrar gidicem vajinal ultrasonda görünecek kadar yükselir mi bilemiyorum
Dış gebelik olmasın da düşük olsun diye dua edecek kıvama geldim
Teşekkür ederim 🙏🙏
%59 civarı artmış. Yavaş ilerliyor olabilir. Tekrar ne zaman kan vereceksiniz.

Son adet 21 Eylül
Son birliktelik 7 Ekim ( bu önemli aslında biraz da bu yüzden fikrinize ihtiyacım var çünkü herkes geç döllenme diyecek)
25 Ekim hcg 304 ( yani 4h+6 da vajinal muayenede doğal olarak görünmemişti)
27 ekim hcg 550 (5+1 )

Geç döllenme diye belki kendimi rahatlatırdım ama zaten son birliktelik 7 ekim olduğu için ne kadar nasıl geç döllenebilir ki diyorum kendime zira zaten sperm en fazla 3 gün canlı kalmıyor mu :s yanlış da düşünüyor olabilirim kafam çok karışık
Merhaba benim doktorumda bu şekilde dış gebelikten şüphelenmişti ama bunlar dış gebelik belirtileri değil daha sonra doktorumu değiştirdim zaten boş gebelik çıktı benimki. Aynı sizin beta değerleriniz gibi yükseliyordu benimkide. Artış oluyor ama iki katına yükselmesi gerekiyormuş. Zaten bir süre sonra ultrasonda belli oluyor kese gözüktü ama içinde oluşum yoktu. O ağrı bendede vardı o normal demişti. Dış gebelik ağrısı durulamayacak derecede oluyormuş yani sonraki doktorum dış gebelik olsaydı acillik olurdun dayanamazdın demişti

Yarın çağırdı doktor sağlıklı gebelik olma ihtimali düşük demiş.
Yarın tekrar gidicem vajinal ultrasonda görünecek kadar yükselir mi bilemiyorum
Dış gebelik olmasın da düşük olsun diye dua edecek kıvama geldim
Merhaba sizin durumunuz ne aşamada? Bende aynı durumu yaşıyorum.

X