Dış gebelik mi düşük mü anlaşılmayan bişey lütfen yardım edinnnn 😢

Dün yaptığım testte çok şükür 39 çıktı değerim iğne olmadan düşmesini beklicez dendi ama ben bu düşüklüğün sebebini soğan kürü yaptım ve %5 ligolden 6 damla kullanmaya başladım ona bağlıyorum aksi halde bu sürenin uzun süreceğini tahmin ediyorum daha öncesinde düşük yaptım ama beta takibi yapmadığım İçin bu kadar büyütmedim doktor dış gebelik değildir diyemeyiz her şeyi düşünmek zorundayız ağrı ateş olursa hemen bekleme 30 da sabit kalırsa iğne yapıcaz dedi bu arada Bakırköy şadi konuk hastanesine devam ediyorum acilde son muane olduğum 4 doktor mükemmel ilgilendi özel gibi Allah razı olsun rabbim iyilerle karsılastırsın doktorun ne kadar önemli olduğunu bu geçirdiğim olaylarla iyi anladım çapaya gittiğimde 4 stajyer doktor inceledi inanın 1 hafta af edersiniz sezaryen olmuş gibi büyük abdestim gazım bile ağrı içinde oldu o kadarki canımı yaktılar çocuk hevesimi kırdılar suan tek istediğim önce psikolojim ve su yaşadıklarımı unutmak aksi halde bi gebelik daha bu pskoji ile zor geçecek aman ne oldu ne bitti DİE 9 ay geçmez gelişmeleri yazıcam Allah hepinizden Allah razı olsun ❣️
Dış gebelik olmamasına çok sevindim.
Kimyasal düşük mu dediler ne dediler?

Dış gebelik tedavisi uzun sürüyor.
Değeriniz düşmüş artık sürecin sonunda gibisiniz.

Tekrardan geçmiş olsun.

Dün yaptığım testte çok şükür 39 çıktı değerim iğne olmadan düşmesini beklicez dendi ama ben bu düşüklüğün sebebini soğan kürü yaptım ve %5 ligolden 6 damla kullanmaya başladım ona bağlıyorum aksi halde bu sürenin uzun süreceğini tahmin ediyorum daha öncesinde düşük yaptım ama beta takibi yapmadığım İçin bu kadar büyütmedim doktor dış gebelik değildir diyemeyiz her şeyi düşünmek zorundayız ağrı ateş olursa hemen bekleme 30 da sabit kalırsa iğne yapıcaz dedi bu arada Bakırköy şadi konuk hastanesine devam ediyorum acilde son muane olduğum 4 doktor mükemmel ilgilendi özel gibi Allah razı olsun rabbim iyilerle karsılastırsın doktorun ne kadar önemli olduğunu bu geçirdiğim olaylarla iyi anladım çapaya gittiğimde 4 stajyer doktor inceledi inanın 1 hafta af edersiniz sezaryen olmuş gibi büyük abdestim gazım bile ağrı içinde oldu o kadarki canımı yaktılar çocuk hevesimi kırdılar suan tek istediğim önce psikolojim ve su yaşadıklarımı unutmak aksi halde bi gebelik daha bu pskoji ile zor geçecek aman ne oldu ne bitti DİE 9 ay geçmez gelişmeleri yazıcam Allah hepinizden Allah razı olsun ❣️
Çok geçmiş olsun. Ben de 16değerdeyim şu an.
Böyle zamanlarda insan gerçekten sakin kalamıyor. Dr da çok önem arz ediyor. Hem bilgisi önemli hem de bizleri sakin tutması önemli.
Dr unuzu bulmuş olmanıza sevindim. Allah yardımcınız olsun
Arada haberdar edin bizi de.

Çok geçmiş olsun. Ben de 16değerdeyim şu an.
Böyle zamanlarda insan gerçekten sakin kalamıyor. Dr da çok önem arz ediyor. Hem bilgisi önemli hem de bizleri sakin tutması önemli.
Dr unuzu bulmuş olmanıza sevindim. Allah yardımcınız olsun
Arada haberdar edin bizi de.
Size de geçmiş olsun.
Dış gebelik şüpheniz mi var?

Size tavsiyem uzmanlığı dış gebelik olan bir doktora gidin. Bir de dış gebelikte kendi kendine değer düşmez ya da vücut kendiliğinden atmaz. Yeri tespit edilir. İğne olursunuz beta takip edilir düşmezse operasyon gerekir.
Kimyasal gebelikte kendi kendine düşebilir. Yine takip edilir.
Bazı doktorlar riskli olduğu için ya da dış gebelikle uğraşmak istemedikleri için araştırma ya da kadın doğum hastanelerine yolluyor.

Size tavsiyem uzmanlığı dış gebelik olan bir doktora gidin. Bir de dış gebelikte kendi kendine değer düşmez ya da vücut kendiliğinden atmaz. Yeri tespit edilir. İğne olursunuz beta takip edilir düşmezse operasyon gerekir.
Kimyasal gebelikte kendi kendine düşebilir. Yine takip edilir.
Bazı doktorlar riskli olduğu için ya da dış gebelikle uğraşmak istemedikleri için araştırma ya da kadın doğum hastanelerine yolluyor.
Uzmanlığı dış gebelik olan doktoru nasıl bulacağız?

Dış gebelik aşırı sık rastlanan bir durum değil ki .

100 kadından birinde belkı rastlanıyor.
Yada 70 kadından birinde.

20 yıllık doktora gittim o bile çok baktığım hasta grubu degil dedi.

Çok yoğun bir kadın doğum hastanesinde bile .

Uzmanlığı dış gebelik olan doktoru nasıl bulacağız?

Dış gebelik aşırı sık rastlanan bir durum değil ki .

100 kadından birinde belkı rastlanıyor.
Yada 70 kadından birinde.

20 yıllık doktora gittim o bile çok baktığım hasta grubu degil dedi.

Çok yoğun bir kadın doğum hastanesinde bile .
Doktoru internetten arattığınızda bilgileri çıkıyor aslında. Ben dış gebelik de yaşadım malesef. En sonunda bir prof a gittim. Gitmeden netten bakınca uzm alanında dış gebelik yazıyordu. Hatta sağolsun o kötü deneyimden sonra beni tekrar gebe kalmaya teşvik etmişti.

Bir de şunu ekleyeyim. Dış gebelikte hangi tüpteyse o yanlarda ve belde ağrı oluyor. Sizde ağrı filan yoksa bhcg düşmüş okudum bir de kimyasal olabilir. Ama gittiğiniz doktorların uzm. Bakmak aklınızda olsun.

Bir de şunu ekleyeyim. Dış gebelikte hangi tüpteyse o yanlarda ve belde ağrı oluyor. Sizde ağrı filan yoksa bhcg düşmüş okudum bir de kimyasal olabilir. Ama gittiğiniz doktorların uzm. Bakmak aklınızda olsun.
Sizin tüpte yumurtalık ta kanama alanı olmusmuydu?

Benim betam düşüyor.
Ağrı yok.

Kanama normal.
Dün yumurtalıkta kanama alanı var dedi.
Ona aklım takildi önemli mi onemsiz mi diye?

Ben doktora gittiğimde henüz 5.5 haftalıktı kanama olmadı. Erkenden tüpümde gördü doktor hatta inanmam diye başka meslek taşına yönlendirdi. O da tespit etti. 6. Haftada iğne oldum değerler düşüşe geçti. 2 günde bir kan aldılar.
Rahim filminde o tüpüm tıkalı çıktı zaten sonra. Ama tek tüple tekrar gebe kaldım çok şükür.

Ben doktora gittiğimde henüz 5.5 haftalıktı kanama olmadı. Erkenden tüpümde gördü doktor hatta inanmam diye başka meslek taşına yönlendirdi. O da tespit etti. 6. Haftada iğne oldum değerler düşüşe geçti. 2 günde bir kan aldılar.
Rahim filminde o tüpüm tıkalı çıktı zaten sonra. Ama tek tüple tekrar gebe kaldım çok şükür.
Kaç kez iğne oldunuz?

Metotreksat tedavisi yeterli oldu mu?

Tüpü aldılar mi?

Tek iğne ile düşüşe geçti zaten. Ama düşmeseydi 2. Kez iğne olacaksın dedi doktor. Tüp alınmadı ama işlevi de yok.
Dış gebelik olan tüp mu kapalıymis?

O sebeple bebek orda oluşmuş galiba.

Geçmiş olsun 💐tekrardan.

İlk iğneyi beta kaç iken oldunuz?
Benim tek iğne yetmedi ikinci dozu da oldum.

Dış gebelik olan tüp mu kapalıymis?

O sebeple bebek orda oluşmuş galiba.

Geçmiş olsun 💐tekrardan.

İlk iğneyi beta kaç iken oldunuz?
Benim tek iğne yetmedi ikinci dozu da oldum.
6 yıldan fazla oldu sanırım 5binlerdeydi. İşin tuhaf tarafı artış normaldi. Evet malesef o tüpte oluşmuş. İkinci iğne işe yarar inşallah. Düşüşe 3. Kan alımında geçmişti.

Düşüşe geçtiyse korkmayın artık vücut atıyor demektir. İnşallah operasyon gerekmez. Çok geçmiş olsun size de.

6 yıldan fazla oldu sanırım 5binlerdeydi. İşin tuhaf tarafı artış normaldi. Evet malesef o tüpte oluşmuş. İkinci iğne işe yarar inşallah. Düşüşe 3. Kan alımında geçmişti.
Gençtiniz galiba.
Yaş faktörü de etkili çünkü.
Benim değer 1500 lerde vuruldum.
İlk iğnede yeterli düşme hızı olmadı.
İkinci iğne de düştü bakalım.
Sıfırlanır insallah hayırlısıyla.

Maşallah sizin 5000lerden iyi düşmüş.
Kese çapı filan küçüktü belki de.

Valla doktorum da çok şanslısın demişti. Tabi ben o anda çok kötü olduğum için kendimi öyle görmemiştim. Yaşım 30 lara dayanmıştı çok da genç sayılmam 🤗 Şimdi düşünüyorum da insan kaderinde ne varsa onu yaşıyor. Size de çok geçmiş olsun 🙏

Dış gebelik olmamasına çok sevindim.
Kimyasal düşük mu dediler ne dediler?

Dış gebelik tedavisi uzun sürüyor.
Değeriniz düşmüş artık sürecin sonunda gibisiniz.

Tekrardan geçmiş olsun.
Teşekkür ederim her iki ihtimalde değerlendirmeliyiz dedi doktor kasıkta ağrı ateş olursa direk gelin dedi bugün ağrım oldu ama yumurtlama dönemindeyim sanırım ondan cuma günü tekrar Beta istedi bilmiyorum ama inanın gerçekten çok zor zamanlar yani sürekli kendini dinliyorsun nerem ağrıdı neden ağrıdı vs vs insallah cuma uğurlu gelir hayırlı sonuçlar alırım hayırlısı ile biter ve bir daha gelmez insallah eğer cuma beta sabit kalırsa iğne olucam sanırım onunla yan etkileri varmış ama küçük değere ameliyat yada iğne en son çare sanırım

Teşekkür ederim her iki ihtimalde değerlendirmeliyiz dedi doktor kasıkta ağrı ateş olursa direk gelin dedi bugün ağrım oldu ama yumurtlama dönemindeyim sanırım ondan cuma günü tekrar Beta istedi bilmiyorum ama inanın gerçekten çok zor zamanlar yani sürekli kendini dinliyorsun nerem ağrıdı neden ağrıdı vs vs insallah cuma uğurlu gelir hayırlı sonuçlar alırım hayırlısı ile biter ve bir daha gelmez insallah eğer cuma beta sabit kalırsa iğne olucam sanırım onunla yan etkileri varmış ama küçük değere ameliyat yada iğne en son çare sanırım
Yarın haber edin sonucu.
Inşallah kendiliğinden düşer de gerek kalmaz iğneye.

X