Dış gebelik mi düşük mü anlaşılmayan bişey lütfen yardım edinnnn 😢

Teşekkür ederim her iki ihtimalde değerlendirmeliyiz dedi doktor kasıkta ağrı ateş olursa direk gelin dedi bugün ağrım oldu ama yumurtlama dönemindeyim sanırım ondan cuma günü tekrar Beta istedi bilmiyorum ama inanın gerçekten çok zor zamanlar yani sürekli kendini dinliyorsun nerem ağrıdı neden ağrıdı vs vs insallah cuma uğurlu gelir hayırlı sonuçlar alırım hayırlısı ile biter ve bir daha gelmez insallah eğer cuma beta sabit kalırsa iğne olucam sanırım onunla yan etkileri varmış ama küçük değere ameliyat yada iğne en son çare sanırım
Canım sakın iğne falan olma. Neden olacaksın. Bu kadar düşük değerde tüp patlamaz iç kanama olmazmış. Benim doktorum bana metiler diye bı ilaç vermişti beta hızlıca düşsün diye. Sakın iğne olma düşer zaten çok düşük değerin. Vurunacagin iğneden sonra korunmada gerekiyor. Ne gerek var ki sakin kal Allah içine ferahlık versin insAllah. Çok zor zamanlar belirsizlik çok zor biliyorum. İnsan kendini dinleyip duruyor sanki içinde patlamaya hazır bomba varmış gibi. Bende aynı panik atakları yaşadım ama boşuna yipratmisim kendimi

Benimde moralim bozuk 😵‍💫 39 olan değerim 5 gün geçmesine rağmen 33 çıktı yani neden bu kadar ağır düşüyor olabilir dedi sonra ordan başka bi hemşire kendiliğinden yok olduğunu biliyoruz ya zarar da verebilir dedi yani küçük olsa bile iç kanama riski oluşturabilirmiş büsürü şey ve yine o çatala çıkmak 1 buçuk ay oldu belki 25 olmustur kontrol suan tam alt kısmımda iğne batması var kontrolden sonra oldu kendimi dinlemek istemiyorum dinlersem fenalaşıyorum o yüzden sabır cekiyorum şimdi pazartesi günü gel dedi bence iğne yapacaklar bilmiyorum kafam çok fena

Canım benimde bir düştü bir yükseldi. Kimi doktor dış gebelik dedi korkuttu kimi kimyasal dedi. Kimi kimyasal olsa yükselmesi dedi. Bende hala ne olduğunu bilmiyorum. Ama gezmedigim doktor kalmamıştı kollarım mosmordu. En son gittiğim doktor kürtaj yapcakti ben istemedim ilaç verin düşmezse yapalım dedim. Metinler diye bı ilaç verdi rahim kasılmasını sağlıyormuş. Günde iki kere 3 gün kullanıp bıraktım. Sonra betam sıfırlandı şükür. Bazen geç sıfırlama biliyor. Korkma. Stres yapma iki üç sonra tekrar ver düsecektir. Hareket ettikçe kanamam geliyordu ben de bol bol hareket ettim ev işi yaptım ama senin durumunu bilemedigim için bir şey diyemiyorum. Sadece stres olma. Her şeyin çaresi var. Allah yardımcın olsun
Uykucupanda canım çok sağol yorumların için.
Benim değerler
46
5gun sonra 16
5gun sonra 21
2 gün sonra (bugun) 25

Doktor bugün çağırdı,prof ile birlikte bakacaklar
Haber vereceğim sonuçları.

Feryaahftd sen ne durumdasın canim

Selamlar sabah 25olan değerim sonucu dr um bir başka laboratuvarda ölçüm yaptıralım dedi.
O da 29cikti.
Sanırım iğne yapilacak

Benim değerler
46
5gun sonra 16
5gun sonra 21
2 gün sonra (bugun) 25

Allah Allah ilginç bı durum kanaman var mı peki adetinin kaçıncı gün gecikmesi

Selam canım. Dr da,şaşırdı
Ultrason hiç bir şey görünmüyor. Kese yok, progesteron bile bakmaya gerek yok bu rahimde yuksek çıkmaz dedi
Hamile değilim
Dusuk yapsam bu değerin 20gunfur düşmüş olması lazım ama ufak ufak da artıyor bu nedenle dış gebelik ihtimali var dedi
Başka dr kimyasal dedi. Ama kimyasalda düşüş olur artış olmaz ki.

Kanama değil de kahverengi lekelenme var canım. O da 10gundur az az,devam ediyor. Arada pıhtı oldu ama genelde ufak kahverengi pütür şeklinde

Çok kafam karışık
Eğer iğne olursam çocuk şansımı kaybedeceğim yaşım ileri. Olmazsam bu değerin düşeceği yok
Moralim bozuldu iyice

Ultrason hiç bir şey görünmüyor. Kese yok, progesteron bile bakmaya gerek yok bu rahimde yuksek çıkmaz dedi
Hamile değilim
Dusuk yapsam bu değerin 20gunfur düşmüş olması lazım ama ufak ufak da artıyor bu nedenle dış gebelik ihtimali var dedi

Kanama değil de kahverengi lekelenme var canım. O da 10gundur az az,devam ediyor. Arada pıhtı oldu ama genelde ufak kahverengi pütür şeklinde

Çok kafam karışık
Eğer iğne olursam çocuk şansımı kaybedeceğim yaşım ileri. Olmazsam bu değerin düşeceği yok
Moralim bozuldu iyice
İnşallah çözüme kavuşur zor süreçler bende hamileyim diye sevinemedim bile 10 gündür leke kanama şeklinde eta az az artiyor şuan 147 oldu dış mi iç gebelik mi bilen yok 2 doktora gittim kanamada kesildi keşke gelsede düsük yapsam dış gebelik veya kürtaj olicam diye korkuyorum piskolojim alt üst 1 dış gebelik 1kimyasal bu ne bilen yok allahım yardim etsin

İnşallah çözüme kavuşur zor süreçler bende hamileyim diye sevinemedim bile 10 gündür leke kanama şeklinde eta az az artiyor şuan 147 oldu dış mi iç gebelik mi bilen yok 2 doktora gittim kanamada kesildi keşke gelsede düsük yapsam dış gebelik veya kürtaj olicam diye korkuyorum piskolojim alt üst 1 dış gebelik 1kimyasal bu ne bilen yok allahım yardim etsin
Sağol canım inşallah şu süreci atlatırız.
3haftadir belirsizlikten yoruldum. Psikolojim öyle bozuldu ki ayrı birine dönüştüm
Dr lar da emin olamıyor değerlerimiz çok düşük çünkü. Allah hepimize yardim etsin canim

Allah yardımcın olsun insAllah kimyasaldir

Hamile değilim

Çok kafam karışık
Moralim bozuldu iyice
Aynı benim durumum 🫣

Benim değerler
46
5gun sonra 16
5gun sonra 21
2 gün sonra (bugun) 25

Benim değer pazartesi 33 olan beta 41 e yükseldi iğne yapacaklardı 2 gün daha verin mühlet lütfen dedim eve gelip hemen soğan kürü yaptım. O günün akşamı yoğun hatta azıcık kanlı akıntım oldu sonraki gün sadece 1 bardak içtim sabah uyanıp tekrar içtim gittiğimde 41 olan betam 30 olduğunu öğrendim dr iğneye gerek yok gibi betaya devam dedi tabi tehlike daha devam ediyor zor bi süreç korkutucu yorumlara kulak asma sakin olalım vücudumuzu dinleyip ters giden bişey hissettiğinde direk hastaneye bugün doktor en ufak bişeyde gel ihmal etme bakarız bişey yok gidersin dedi korkma değerler düşük böyle böyle bitecek insallah ❣️

Canım vajinal ultrasonda o kadar bastiriyolarki bende de batmalar oluyordu ve bunun korkusuyla iç kanama gecircem diye gece 3 ye 4 de kaç defa eşimi uyandırıp acile gitti.. tam panik atak oldum. Ama o ağrılar batmalar çatalda vajinadan baktıkları için oluyor. İnsan ister istemez kendini kasıyor. Bildiğin içinde döndürüyorlar. Bunları yaşamış biri olarak güven bana takma kafana mesajlarıma gir oku. Nasıl kafayı yemişim anlarsın ama Allah a şükürler olsun kürtaj bile olmama gerek kalmadan geçti. Sen az da olsa düşmüş neyseki benimki tam düşüyordu sonra tekrar yükseliyordu.
Betam şu şekilde devam etti
33.5
35.4
22.1
29.9
29.0
12.7
3.4
2.0
İki gün arayla aynı hastane. Çok az az leke geliyodu. Rengi değişiyordu. Kahverengi pembe kırmızı. Ama çok az peceteye silince.
Ay içim rahatladı inan tek merak ettiğim bu değerde ki bi dış gebelik bana ne kadar zarar verebilir ya biri diyor içinde cürür seni zehirler diğeri tüpünü alırlar menopoza girersin daha çocuğun olmaz bla bla bla 😵‍💫 ama saolasın gerçekten ilaç oldun Allah razı olsun benim 41 den 30 a düştü ama ben soğan kürüne bağlıyorum 1 hafta sonra gel dedi ama dayanamam pazartesi giderim insallah sıfırlanmış olur 🫥

Benim değer pazartesi 33 olan beta 41 e yükseldi iğne yapacaklardı 2 gün daha verin mühlet lütfen dedim eve gelip hemen soğan kürü yaptım. O günün akşamı yoğun hatta azıcık kanlı akıntım oldu sonraki gün sadece 1 bardak içtim sabah uyanıp tekrar içtim gittiğimde 41 olan betam 30 olduğunu öğrendim dr iğneye gerek yok gibi betaya devam dedi tabi tehlike daha devam ediyor zor bi süreç korkutucu yorumlara kulak asma sakin olalım vücudumuzu dinleyip ters giden bişey hissettiğinde direk hastaneye bugün doktor en ufak bişeyde gel ihmal etme bakarız bişey yok gidersin dedi korkma değerler düşük böyle böyle bitecek insallah ❣️
Bak gördün mü düşecek merak etme. İğne vurmaya çalışan doktorlarida anlamıyorum. Valla 1 ay çektim bu derdi bı ayda araştırdığımi az daha araştırdım prof olurum 😂 Allah bı daha göstermesin. Bol hareket et bı hafta 10 güne yavaş yavas 0 olur

Çok sevindim canım
Ben dün iğne oldum çünkü gerçekten ağrım da artmaya başlamıştı. Ve kaygı seviyem artmıştı. Artık iş yerinden izin almaktan ve hastane görmekten de bıkmıştım :)
Tek üzüntüm çocuk için artık vakit kaybedecek yaşta değilken 6ay daha öteleme yaptık.
Her işte hayır var diyorum artık :)

Yine pazartesi kontroke gideceğim.
Bu arada bu sayfada biri şunu demişti bana çok mantıklı geldi: bironceki ay hamile kalmış ve düşük yapmış olabilirsin dedi biri. Belki bu nedenle düşüş az oluyordur içeride parça kalmıştır. Dış gebelikte degerin bu kadar küçük olması çok olası değilmiş, dr da benzerini dedi.

Insallah şu süreç biter cümleten:)

Evet mantıklı cünkü bi ay önce adetim 5 gün gecikti sonra adet oldum öyle devam etti diğer gerken adet oldum ve parça gördüm gerçekten şimdi acaba diyorum hayırlısı olsun hakkında yine gelişme olursa yazarsan sevinirim bu arada benim yaş 35 biraz geç kaldım ama yinede tam yaşı DİE düşünüyorum rabbim hayırlısını versin sağlıksız bi gebelik yasamak beni mahvederdi yol yakınken böyle olu verdi insallah sonuç bi an önce sıhhatle biter ben sıfırlandıktan sonra 3 5 ay düşünmüyorum cünkü tedavi görmek istiyorum kaygı bozukluğu bıraktı panik korku ben Allah korusun bu kafa ile sağlıklı bi annelik geçiremem

Bak gördün mü düşecek merak etme. İğne vurmaya çalışan doktorlarida anlamıyorum. Valla 1 ay çektim bu derdi bı ayda araştırdığımi az daha araştırdım prof olurum 😂 Allah bı daha göstermesin. Bol hareket et bı hafta 10 güne yavaş yavas 0 olur
Allah razı olsun dua edin sizde mi iğne ameliyat olmadan atlattınız gdış gebeliği

Ayy az önce teste gitmiştim değerim 30 dan 21 e inmiş 2 gün geçmeden çok mutlu oldum elhamdulillah ❣️❣️❣️❣️

Evet mantıklı cünkü bi ay önce adetim 5 gün gecikti sonra adet oldum öyle devam etti diğer gerken adet oldum ve parça gördüm gerçekten şimdi acaba diyorum hayırlısı olsun hakkında yine gelişme olursa yazarsan sevinirim bu arada benim yaş 35 biraz geç kaldım ama yinede tam yaşı DİE düşünüyorum rabbim hayırlısını versin sağlıksız bi gebelik yasamak beni mahvederdi yol yakınken böyle olu verdi insallah sonuç bi an önce sıhhatle biter ben sıfırlandıktan sonra 3 5 ay düşünmüyorum cünkü tedavi görmek istiyorum kaygı bozukluğu bıraktı panik korku ben Allah korusun bu kafa ile sağlıklı bi annelik geçiremem
Canım inanamıyorum aynı benim de geçen ay 3,4gun gecikmeliydi regl, hatta hamileyim gibi hissediyordum, sevinmiştik. Sonra regl olunca değilmişim diye uzulmustum
Benim yaşım 41 son duzlukteydim, fırsatı kaçırmış olabilirim artık. Ama şu an yalnızca kendimi toparlamak istiyorum. Dediğin gibi psikolojim cok etkilendi. tuvaletm gelse acaba kasık ağrısı mi bu diye düşünüyorum. Gece kabus görüyorum. Gündüz wc de kanamam var mi diye kontrol ediyorum
Omzum agrisa iç kanama sanıyorum. Epey dağıldım.dedigin gibi bu şekilde sağlıklı hamilelik de geçirmem olası değil zaten bir süre çocuk düşünemem..
Sağ salim şu süreci atlatalım kolayca

X