Dış gebelik mi düşük mü yapıyorum

Ben dış gebelik kanaması geçirdim ne yazıl ki. Çok ciddi bir problemdir,vücudumda ki kanın büyük bi kısmını kaybetmiştim. Kanama belirtisi derseniz,bir süre sonra kan kaybından bilincim kapanmıştı. Kan çok azaldığı için kalbim pompalama yapamaz hale gelmiş,göğsümde çok güçlü ağrılar oluşmuştu. Yani dış gebelik kanamasının kendi kendine durması maalesef mümkün değil.
Kanama kaçıncı gün başladı acaba bir de beta değeri nasıldı artış içinde miydi?

Kanama kaçıncı gün başladı acaba bir de beta değeri nasıldı artış içinde miydi?
Merhaba, beta değeri artmıştı ve takibi bırakılmıştı. En son bakıldığında 1000küsurlardaydı.Gebelik keseside oluşmuştu. Bu sebepten ötürü ilk muayne de anlaşılamadı. İkinci muaynede kesenin büyümediği farkedildi,bunu takip edilen süreçlerde anlaşıldı.yani tüp 8. Hafta gibi patladı.

Merhaba, beta değeri artmıştı ve takibi bırakılmıştı. En son bakıldığında 1000küsurlardaydı.Gebelik keseside oluşmuştu. Bu sebepten ötürü ilk muayne de anlaşılamadı. İkinci muaynede kesenin büyümediği farkedildi,bunu takip edilen süreçlerde anlaşıldı.yani tüp 8. Hafta gibi patladı.
Anladım çok geçmiş olsun..Peki siz hiç farkına vardınız mı değişik ters giden bir şey olmuş muydu

Anladım çok geçmiş olsun..Peki siz hiç farkına vardınız mı değişik ters giden bir şey olmuş muydu
Hayır maalesef hiç farkına varmadım. Herhangi bi terslik vs hissetmedim.Kanama başladıktan 6 saat sonra ameliyata girdim. Benim kanamam çok şiddetli olduğu için başladığı anda zaten yarı baygın hale geldim. Teşhis koyamadılar bir türlü,koyar koymazda ameliyata aldılar.

Hayır maalesef hiç farkına varmadım. Herhangi bi terslik vs hissetmedim.Kanama başladıktan 6 saat sonra ameliyata girdim. Benim kanamam çok şiddetli olduğu için başladığı anda zaten yarı baygın hale geldim. Teşhis koyamadılar bir türlü,koyar koymazda ameliyata aldılar.
Valla benim doktor 2 betaya bakmayla hemen dış gebelik diyebildi 😒 o da ayrı bi sinir konu.. Size çok gelmiş geçmiş olsun tekrardan umarım benim olayım bu değildir 🤧

Tekrar geçmiş olsun,stres yapmamaya çalışın,erken teşhis konulursa bir ilaçla düşürüyorlar embriyoyu. O zaman hiç bir şey hissetmiyorsunuz.
Stres yapmamak mümkün mü😔 tanı konsa evet daha kolay ama tanı da şuan koyamıyor bekle diyor bekleyeyim de bu stresle nasıl bekleyeyim ..

Canım pztesi 35,cuma 76, pazar 196 şeklinde, pazartesi akşam gittim cuma sabah gitmiştim cuma ile pazarın saatleri aynı😔
Anladım canım, değerin sağlıklı gebelik artışı gibi değil, o yüzden takibe devam edecek muhtemelen. Düzensiz artışlarda dış gebelikten şüpheleniyorlar, değerin düşerse sıkıntı yok, kimyasal gebelik geçiriyorsundur. Sağlıksız bir gebelikse umarım kimyasal gebeliktir, o daha masum dış gebeliğe nazaran. Kendi kendine atlatabilirsin.eğer dış gebelikse de beta az olduğu için kolay atlatırsın korkma, benim beta 2300lerdeyken dış gebelikten şüphelendi doktorum🥺 beklemek çok zor biliyorum, hakkında hayırlısı olsun, beta çok yüksek olmadığı için rahat atlatırsın canım inşallah.

Anladım canım, değerin sağlıklı gebelik artışı gibi değil, o yüzden takibe devam edecek muhtemelen. Düzensiz artışlarda dış gebelikten şüpheleniyorlar, değerin düşerse sıkıntı yok, kimyasal gebelik geçiriyorsundur. Sağlıksız bir gebelikse umarım kimyasal gebeliktir, o daha masum dış gebeliğe nazaran. Kendi kendine atlatabilirsin.eğer dış gebelikse de beta az olduğu için kolay atlatırsın korkma, benim beta 2300lerdeyken dış gebelikten şüphelendi doktorum🥺 beklemek çok zor biliyorum, hakkında hayırlısı olsun, beta çok yüksek olmadığı için rahat atlatırsın canım inşallah.
Sana da çok geçmiş olsun canım 😔😔 peki bu değer yükselirse arta arta giderse ne olacak düzenli şekilde o zaman kesin dış gebelik mi oluyor?

Sana da çok geçmiş olsun canım 😔😔 peki bu değer yükselirse arta arta giderse ne olacak düzenli şekilde o zaman kesin dış gebelik mi oluyor?
Sanırım doktorun bir iki defa daha baktırır beta, yine düzensiz artış varsa muhtemelen dış gebelik teşhisi koyar diye düşünüyorum, ama korkacak bişey yok, değerin çok düşük o yüzden bir iğneyle rahat bir şekilde düşük yaparsın. Yani değerinin 1000lere kadar yükselsin diye beklemez doktorun merak etme, müdahale eder bence hemen. Biliyorum böyle konuşmak çok zor, belki de çok uğraştın bebeğin olsun diye, ne umutlarla pozitifi görüp ardından beta düşsün diye beklemek çok zor, ama sağlıksızsa bir an önce çıksın vücudundan ki yeni bir gebeliğe hazır olabilesin. Çok geçmiş olsun tekrar

Sanırım doktorun bir iki defa daha baktırır beta, yine düzensiz artış varsa muhtemelen dış gebelik teşhisi koyar diye düşünüyorum, ama korkacak bişey yok, değerin çok düşük o yüzden bir iğneyle rahat bir şekilde düşük yaparsın. Yani değerinin 1000lere kadar yükselsin diye beklemez doktorun merak etme, müdahale eder bence hemen. Biliyorum böyle konuşmak çok zor, belki de çok uğraştın bebeğin olsun diye, ne umutlarla pozitifi görüp ardından beta düşsün diye beklemek çok zor, ama sağlıksızsa bir an önce çıksın vücudundan ki yeni bir gebeliğe hazır olabilesin. Çok geçmiş olsun tekrar
Evet aylardır bu anı bekliyordum ama nasip..Beklemek zor geliyor ama başka seçeceğim yok Allah sağlık versin inş en azından erken bir tespit dediğiniz gibi 🙏🏻

Benim kanamam leke şeklinde başlayıp kırmızıya dönmüştü adet gibi çevirmişti. Ameliyat olana kadar devam etti pıhtı şeklinde kanamam. Ağrım vardı belde ve rahimde. Hatta büyük bir parça bile düşürmüştüm düşük sandım vs. Kanamam hiç azalmamıştı ve değerlerim gayet düzgün 2 katı artıyordu
Aynı durumdayım senin hamileliğin devam ettiği canım

Ben iki defa dış gebelik geçirdim. İkisinde de değerlerim az az yükseldi ama ikiye katlanmadı yada inip tekrar çıkmadı.. İkisindede rahimde keseye benzer birşey görünmedi. İlkinde hiç kanama olmadı diğerinde az az ama bitmeyen kanamam olmuştu..
Rica etsem yanıtlayabilir misiniz, değerlerim az arttı derken, hatırlıyorsanız sakıncası yoksa söyleyebilir misiniz? Mesela pazartesi 520 cuma 1900 benimkiydi. Kese görünmedi ben de şüpheleniyorum, 2 günde 1 tam 2 katı artmamış benimki. Sizinki de bunun gibi miydi yoksa daha düşük artış mıydı? Yardımcı olursanız çok sevinirim

X