Dış gebelik mi düşük mü

guldenn11

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Mart 2021
3
0
23
Arkadaşlar bundan bir hafta önce pazartesi adetime 3 gün kala test yaptım çift çizgi çıktı aynı gün kan verdim degeim 125.45 çıktı ertesigün doktora gittim daha gözükmez bebek dedi iki gün sonra gene kan verdim sonucum 202.25 çıktı doktor bir hafta sonra gel keseyi görmen gerek dedi bir hafta sonra gitti. Ama kese gözükmedi tekrar kan verdim ve 563.37 çıktı saglıklı bir gebelik degil düşük yaparsın dedi iki gün sonra tekrar gidecegim sonucum yükselirse dış gebelik dedi kürtaj yapıcaz dedi başına gelen var mı çok üzgünüm ne yapacagımı bilemedim

Brctks

Aldığım her nefesin biri senin 💕👨‍👩‍👦
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
2.360
2.075
Arkadaşlar bundan bir hafta önce pazartesi adetime 3 gün kala test yaptım çift çizgi çıktı aynı gün kan verdim degeim 125.45 çıktı ertesigün doktora gittim daha gözükmez bebek dedi iki gün sonra gene kan verdim sonucum 202.25 çıktı doktor bir hafta sonra gel keseyi görmen gerek dedi bir hafta sonra gitti. Ama kese gözükmedi tekrar kan verdim ve 563.37 çıktı saglıklı bir gebelik degil düşük yaparsın dedi iki gün sonra tekrar gidecegim sonucum yükselirse dış gebelik dedi kürtaj yapıcaz dedi başına gelen var mı çok üzgünüm ne yapacagımı bilemedim
Çok geçmiş olsun benim geçirmiş olduğum Bi kimyasal gebelik var ama betam 200 küsüre kaldı daha sonra kanama ile düşük gerçekleşti tabi buradaki arkadaşlar da var beta 800 falan olup kimyasal geçiren. Sonuçta sizinkide sağlıksız Bi gebelik en hafif hasarla atlasırsınız umarım dış gebelik çok zorlu Bi süreç tekrar bidaha kan verdiğinizde belli olur aşağı yukarı sonuç

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-11-2021

Hamileliğimin 12. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 198 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin damağının sert ve kemikli kısmı tamamen oluşmuş ve beğinizin pankreası insülin salgılamaya başlamış olacaktır. Zaman zaman baş ağrısı, baş dönmesi ve hafif baygınlık hali hissedebilirsiniz. Eğer hafif sersemlik hali hissederseniz, ayaklarınızı başınızdan daha yüksek bir yere koyarak uzanabilirsiniz. İdrar kaçırma probleminiz varsa kegel egzersizleri idrar kaçırma probleminizi frenlemede yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 14 gr. - Yaklaşık boyu : 41 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

1nbahar

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
628
182
Hayır yapıyor doktorlar eğer saptayamassa erken zamanda rahimde ise temizlensin diye yapılıyor
Dış gebelik ürünü rahimde olmuyor dış gebelik ürünü düşsün diye yapılmıyor rahim temizlensin diye yapılıyor o anlamda demek istedim

1nbahar

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
628
182
Dış gebelıkte kuryaj yapılıyor
Rahim içi temızlenıyor
Bende yaşadım dış gebelık ve kurtajla rahım içi temizlendi
Temizliyorlar tabiki fakat dis gebeligi kurtaj sonlandirmiyor onu demek istedim. Ya kendi düşüyor ya iğneyle. sonra temizlenmesi için kürtaj yapiliyor elbette

H M

Bazen susmak gerekir, duymak için.
Pro Üye
22 Ağustos 2015
26.125
78.408
Dış gebelik ürünü rahimde olmuyor dış gebelik ürünü düşsün diye yapılmıyor rahim temizlensin diye yapılıyor o anlamda demek istedim
Bende o yüzden yapıyorlar demek istedim 🥰 dış gebeliğin ürünü gebelikte kese gözükmedigi sürece belli olmaz zaten o yüzden rahimde olması da olası oluyor.