Dış gebelik mi düşük mü

guldenn11

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Mart 2021
3
0
25
Arkadaşlar bundan bir hafta önce pazartesi adetime 3 gün kala test yaptım çift çizgi çıktı aynı gün kan verdim degeim 125.45 çıktı ertesigün doktora gittim daha gözükmez bebek dedi iki gün sonra gene kan verdim sonucum 202.25 çıktı doktor bir hafta sonra gel keseyi görmen gerek dedi bir hafta sonra gitti. Ama kese gözükmedi tekrar kan verdim ve 563.37 çıktı saglıklı bir gebelik degil düşük yaparsın dedi iki gün sonra tekrar gidecegim sonucum yükselirse dış gebelik dedi kürtaj yapıcaz dedi başına gelen var mı çok üzgünüm ne yapacagımı bilemedim

Arkadaşlar bundan bir hafta önce pazartesi adetime 3 gün kala test yaptım çift çizgi çıktı aynı gün kan verdim degeim 125.45 çıktı ertesigün doktora gittim daha gözükmez bebek dedi iki gün sonra gene kan verdim sonucum 202.25 çıktı doktor bir hafta sonra gel keseyi görmen gerek dedi bir hafta sonra gitti. Ama kese gözükmedi tekrar kan verdim ve 563.37 çıktı saglıklı bir gebelik degil düşük yaparsın dedi iki gün sonra tekrar gidecegim sonucum yükselirse dış gebelik dedi kürtaj yapıcaz dedi başına gelen var mı çok üzgünüm ne yapacagımı bilemedim
Çok geçmiş olsun benim geçirmiş olduğum Bi kimyasal gebelik var ama betam 200 küsüre kaldı daha sonra kanama ile düşük gerçekleşti tabi buradaki arkadaşlar da var beta 800 falan olup kimyasal geçiren. Sonuçta sizinkide sağlıksız Bi gebelik en hafif hasarla atlasırsınız umarım dış gebelik çok zorlu Bi süreç tekrar bidaha kan verdiğinizde belli olur aşağı yukarı sonuç

Hayır yapıyor doktorlar eğer saptayamassa erken zamanda rahimde ise temizlensin diye yapılıyor
Dış gebelik ürünü rahimde olmuyor dış gebelik ürünü düşsün diye yapılmıyor rahim temizlensin diye yapılıyor o anlamda demek istedim

Dış gebelıkte kuryaj yapılıyor
Rahim içi temızlenıyor
Bende yaşadım dış gebelık ve kurtajla rahım içi temizlendi
Temizliyorlar tabiki fakat dis gebeligi kurtaj sonlandirmiyor onu demek istedim. Ya kendi düşüyor ya iğneyle. sonra temizlenmesi için kürtaj yapiliyor elbette

Dış gebelik ürünü rahimde olmuyor dış gebelik ürünü düşsün diye yapılmıyor rahim temizlensin diye yapılıyor o anlamda demek istedim
Bende o yüzden yapıyorlar demek istedim 🥰 dış gebeliğin ürünü gebelikte kese gözükmedigi sürece belli olmaz zaten o yüzden rahimde olması da olası oluyor.

Bende o yüzden yapıyorlar demek istedim 🥰 dış gebeliğin ürünü gebelikte kese gözükmedigi sürece belli olmaz zaten o yüzden rahimde olması da olası oluyor.
Ben yaşamış biri olarak ameliyat olmak durumunda kaldım ameliyat sonrası kürtaj yapıldı. genellikle tüpte gelişiyor dis gebelikler. Kendiliginden düşük gerceklesmezse ya iğneyle sonlanıyor yada ameliyatla sonlandiriliyor. Bu operasyonlarin devamında tedaviye dahil olarak peşine kürtaj da yapılıyor kalinlasip kendini gebeliğe hazırlayan rahimi temizliyorlar. Dis gebeligin düşüp düşmediği zaten beta hcg den anlaşılıyor. İnsanlar yanlış anlamasın yani kürtajla olup bitmiyor çoğunlukla. Öncesinde müdahale ile düşüyor genelde. Bir kürtaj olurum diyip ihmal etmesinler hayatı tehtid eden sıkıntılı bir durum

X