Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

merhaba ben 15 yaşımda implant yaptırdım ve doğal olarak o zamanlar dişlerim daha kısa ve küçüktü şimdi dişlerimin boyu biraz daha uzadığı için implantım çok küçük kaldı.Bunu değiştirme imkanım var mı acaba?

merhaba ben 15 yaşımda implant yaptırdım ve doğal olarak o zamanlar dişlerim daha kısa ve küçüktü şimdi dişlerimin boyu biraz daha uzadığı için implantım çok küçük kaldı.Bunu değiştirme imkanım var mı acaba?

implantınızı değil ama üzerindeki porselen kaplamayı değiştirebilirsiniz.

Bende anneme yaptırmayı düşünüyorum ama maddi durumum pek iii değil.acaba devlette veya fakülte hastanesinde implant fiyatları nekadardır.annemim allt çenesine hiç diş yok ve çok zorluk yaşıyor.

Bende anneme yaptırmayı düşünüyorum ama maddi durumum pek iii değil.acaba devlette veya fakülte hastanesinde implant fiyatları nekadardır.annemim allt çenesine hiç diş yok ve çok zorluk yaşıyor.

devlet hastanelerinde implant yapılmıyor. fakültelerde de hastadan ameliyat ücreti alınmıyor ancak implantın malzeme ücreti yine alınıyor.. genellikle kalite kalite seçenek sunuluyor size hangisini tercih ederseniz. en az maliyetlisi implant başına 700-800 tl den daha az değildir ki euro hızla yükseliyor bu fiyatlara da bulamayabilirsiniz.

annenizin hiç dişi olmadığına göre sabit bir diş yaptırmak isterseniz kemik tozu eklenmesi gerekme ihtimali çok yüksek. ve ne kadar zamandır dişsiz olduğuna bağlı olarak yanaklar kemik desteğini kaybettiği için yapılamayabilir de. implant destekli hareketli protez kullanımı için de alt çene 2 üst çene 2 olmak üzere en az 4 implant yapılması gerekli ki kemiğin durumuna göre bu 6 -8 implant da olabilir.

Tuba hanım merhaba,kasım ayında 2 tane implant takdırdım sol üst tarafta,7 tanede porselen kaplama var..

Yanlız sol tarafla yemek yerken sanki şeker yemiş gibi bir yapışkanlık hissediyorum dişlerde,bunun olması normalmidir birde yeni yapıldığı için olabilirmi bu durum..

Tuba hanım merhaba,kasım ayında 2 tane implant takdırdım sol üst tarafta,7 tanede porselen kaplama var..

Yanlız sol tarafla yemek yerken sanki şeker yemiş gibi bir yapışkanlık hissediyorum dişlerde,bunun olması normalmidir birde yeni yapıldığı için olabilirmi bu durum..

porselenleriniz ağzınıza takıldığı seans yeni aşındırmalar yapıldı mı uyumlamalar sırasında farkında mısınız? parlatma yetersiz kalıp pürüzlü yüzey kaldı ise o sizde yapışkanlık hissi oluşturuyor olabilir.
implantlarınız yerleştirildikten sonra protez yapımı için beklenildi mi-beklenildi ise ne kadar beklenildi . hemen ya da erken yükleme yapıldı ise iyileşme süreci devam ettiği için bu hissi yaşıyor olabilirsiniz.
ya da köprülerde dişsiz bölgelerde köprü ile damak arasına sıkışmaya çalışan yemekler de size yapışkanlık hissi verebilir.

bu sebeplerden birinden kaynaklanan bir sorun ise 1-2 ay içinde rahatlamış köprülerinizin varlığını unutmuş olmanız beklenir. yine devam ederse doktorunuza bir ziyaret gözükecek demektir.

porselenleriniz ağzınıza takıldığı seans yeni aşındırmalar yapıldı mı uyumlamalar sırasında farkında mısınız? parlatma yetersiz kalıp pürüzlü yüzey kaldı ise o sizde yapışkanlık hissi oluşturuyor olabilir.
implantlarınız yerleştirildikten sonra protez yapımı için beklenildi mi-beklenildi ise ne kadar beklenildi . hemen ya da erken yükleme yapıldı ise iyileşme süreci devam ettiği için bu hissi yaşıyor olabilirsiniz.
ya da köprülerde dişsiz bölgelerde köprü ile damak arasına sıkışmaya çalışan yemekler de size yapışkanlık hissi verebilir.

bu sebeplerden birinden kaynaklanan bir sorun ise 1-2 ay içinde rahatlamış köprülerinizin varlığını unutmuş olmanız beklenir. yine devam ederse doktorunuza bir ziyaret gözükecek demektir.

Tuba hanım.kusura bakmayın ben size yanlış tarih vermişim ..Mayıs ayında implant takıldı yaklaşık 4 ay filan bekleyip uçları takıldı.Porselenlerin denemesi yapıldı parlatma işide oldu zaten,sonra da takıldı..Pürüz gibi bierşey hissetmiyorum hiç dilimle bile kontrol ediyorum çünkü..İlk zamanlar yanağımın iç tarafını ısırıyor gibi oluyordum,şimdi o yok gerçi ..Dediğiniz gibi zaten gideceğim kontrolr,cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim sağolun sevgiler..

bugün tam 3 dişime implant yaptırdım, alt arka tarafta. biri sol diğer ikisi solda. 1 buçuk saat sürdü ameliyat, şu an buz torbalarıyla duruyorum şişlik ve morarma olmasın diye. henüz uyuşukluğum tam gitmedi bile, özellikle dilimde çok var uyuşukluk. dikişlerim haftaya çarşamba günü alınacak. benim bir sorum olacak, implant yapıldıktan sonra yeme içme nasıl oluyor yani dikişler alınmadan, kaplama yapılmadan bir haftayı nasıl geçirmek lazım. :/

bugün tam 3 dişime implant yaptırdım, alt arka tarafta. biri sol diğer ikisi solda. 1 buçuk saat sürdü ameliyat, şu an buz torbalarıyla duruyorum şişlik ve morarma olmasın diye. henüz uyuşukluğum tam gitmedi bile, özellikle dilimde çok var uyuşukluk. dikişlerim haftaya çarşamba günü alınacak. benim bir sorum olacak, implant yapıldıktan sonra yeme içme nasıl oluyor yani dikişler alınmadan, kaplama yapılmadan bir haftayı nasıl geçirmek lazım. :/

Geçmiş olsun ilk 2-3 gün kadar sıcak ve soğuk şeylerden kaçmanız lazım,çorba gibi yumuşak şeyler yemeniz gerekecek.Bunları uygularsanız rahat edersiniz..Dikiş alındktan sonra normal yemeğe başlayabilisiniz...

Merhabalar,

Ben 24 yaşındayım ve bu yaşta (hatalı diş çekimlerinden dolayı) kemik erimesi yaşadım. Geçtiğimiz temmuz ayında çene ameliyatı oldum ve ön çenem den kemik alınarak sol çeneme yerleştirildi.İmplant tedavisi olacağım bu ay (üniversite hastanesinde) ve implant alacağım marka Güney Kore malı olduğu için korkuyorum. İmplantium markası.

Bu markayı yaptırmalı mıyım sizce, yoksa tavsiye edeceğiniz implant markaları varsa yazabilir misiniz.?

ÇOK MERAK EDİYORUM DÜN AKŞAM KANAL D HABERLERDE GÖRDÜM 23.01.2013 Kanal D Ana Haber Bülteni / Ana Haber Bülteni / Program / Videolar / Kanal D / İzle YERLİ İMPLANT ÇIKMIŞ FİYATI DA UYGUN GELDİ 320 TL. YALNIZ DİŞTEN DİŞE DEĞİŞİYOMUŞ FAKAT BUGÜN SİTEDE Bİ ÇOK SİTELERE BAKTIM TLF. AÇTIM 1.800 1.500 2.000 ÇOK PAHALI GELDİ YA UYGUN GÜVENİLİR YER BİLEN VAR MI

implant sağlam dişlerin kesilmeden ve zarar görmeden yeni bir dişe sahip olma imkanını sağlıyor bize, benimde bir dişe ihtiyacım var fakat fiyatlarının çok yüksek olmasından dolayı ertelemek zorunda kaldım.En kıza zamanda yaptıracağım.

arkadaşlar ben 18 yaşımdan beri dişçilerde dolaşan biriyim . üst damağımda yarım protez vardı. şimdi tüm dişlerim çekildi. üst damağıma geçici protez takıldı. şu anda ağzımın içinde 45 numara bir ayakkabı takılıymış gibi hissediyorum. implant yaptırmak için araştırma yapmıştım özel dişçilerde pazarlıkla en iyi implant 2000 lira ,üniversite hastanesinde ise 1200 civarında . implant satıcıları koridorda bekliyor siz pazarlık yapıp taksite bağlayabiliyorsunuz. ayrıca tomografi çektirmeniz gerekiyor implant planı için. eğer kemik dokunuz eksikse yani yoğunluğu azsa onu da kemik tozu ile destekliyorlar. arzu eden olursa diğer aşamaları yaşadıkça paylaşacağım. benim okuyan herkese tavsiyem dişlerine iyi baksınlar ve eksik dişleri varsa özellikle azı dişleri hemen tamamlatsınlar .

çok geçmiş olsun mesajınızın üstünden 34 gün geçmiş şu an nasılsınız?implantlarınız ağzınıza uyum sağladı mı? mesajınızda 3 dişinize birden implant yaptırdığınız yazıyor gözümde bir kahraman canlandı Maşallah diyorum size.bana zorlu bir süreç gibi geliyor implant meselesi..

çok geçmiş olsun mesajınızın üstünden 34 gün geçmiş şu an nasılsınız?implantlarınız ağzınıza uyum sağladı mı? mesajınızda 3 dişinize birden implant yaptırdığınız yazıyor gözümde bir kahraman canlandı Maşallah diyorum size.bana zorlu bir süreç gibi geliyor implant meselesi..

ameliyata çok korkarak girdim implant yapılırken hiç ağrı sızı hissetmedim, sadece psikolojik olarak etkileniyorsunuz ister istemez o aletleri görüyorsunuz ve yapılan işlemler korkutuyor. ben şöyle düşündüm; şimdi anesteziden dolayı bişey hissetmiyorum kesin bunun etkisi geçince acıdan kıvranırım diye ama hiç öyle olmadı. benim sıkıntım tek dişimde oldu, bir kaç kez implant üzerindeki vida gevşedi hatta 2 kez tamamen çıktı, doktorum benim hatam ilk yaptığım gün yeterince sıkmamışım dedi. bi o implantım yüzünden korkar oldum, acaba yine çıkacak mı diye. en son 3 gün önce oldu bu olay, şimdilik çok şükür sıkıntım yok. yaklaşık 2 ay sonrasında da kaplama yapılacak inşallah. ben de hep zor diye duydum 6 ay boyunca yemek yiyemeyenlerin olduğunu falan... o korkularla başladım tedaviye ama korktuğum başıma gelmedi çok şükür:)

ameliyata çok korkarak girdim implant yapılırken hiç ağrı sızı hissetmedim, sadece psikolojik olarak etkileniyorsunuz ister istemez o aletleri görüyorsunuz ve yapılan işlemler korkutuyor. ben şöyle düşündüm; şimdi anesteziden dolayı bişey hissetmiyorum kesin bunun etkisi geçince acıdan kıvranırım diye ama hiç öyle olmadı. benim sıkıntım tek dişimde oldu, bir kaç kez implant üzerindeki vida gevşedi hatta 2 kez tamamen çıktı, doktorum benim hatam ilk yaptığım gün yeterince sıkmamışım dedi. bi o implantım yüzünden korkar oldum, acaba yine çıkacak mı diye. en son 3 gün önce oldu bu olay, şimdilik çok şükür sıkıntım yok. yaklaşık 2 ay sonrasında da kaplama yapılacak inşallah. ben de hep zor diye duydum 6 ay boyunca yemek yiyemeyenlerin olduğunu falan... o korkularla başladım tedaviye ama korktuğum başıma gelmedi çok şükür:)

Maşallah tekrardan...Allah'ım memnuniyetle tamamına erdirsin diliyorum.Size sorum olacak, implant yaptırdığınız boşluklar kaç yıllık boşluklardı?fonksiyon ve estetik manada beklentinizi nasıl tuttunuz?ya da tecrübe etmiş biri olarak beklentiyi sizce ne kadar tutmak gerekir?

diş yaptırıpta beklentisiyle tam paralel beklentilerine karşılık bulan kişiler fazla değil gibi.(Umarım yanılıyorumdur.)Ben de ordodonti yani dişteli tedavisi görüyorum,sonrasında implant yapılması gereken 2/3 dişim olacak,kaygılıyım biraz!

ÇOK MERAK EDİYORUM DÜN AKŞAM KANAL D HABERLERDE GÖRDÜM 23.01.2013 Kanal D Ana Haber Bülteni / Ana Haber Bülteni / Program / Videolar / Kanal D / İzle YERLİ İMPLANT ÇIKMIŞ FİYATI DA UYGUN GELDİ 320 TL. YALNIZ DİŞTEN DİŞE DEĞİŞİYOMUŞ FAKAT BUGÜN SİTEDE Bİ ÇOK SİTELERE BAKTIM TLF. AÇTIM 1.800 1.500 2.000 ÇOK PAHALI GELDİ YA UYGUN GÜVENİLİR YER BİLEN VAR MI

Bende bu konuda baya araştırma yaptım bir telefon numarası var implant danışma hattı her türlü sorunuzu yanıtlıyorlar ve uygun bulursanız sizi çok iyi bir kliniğe yönlendiriyorlar şiddetle tavsiye ederim kızlar. Danışma hattı: 0090

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar artık hakim aramanıza gerek yok dt.nurcan akyürek yıldırım tedavilerine 2yıl garanti veriyor inananılmaz bi şey tavsiye ederim..inplantları ise ömür boyu garantili.

19 nisan 2013 cuma günü alt çeneme 7 implant yaptırıyorum.Bu konuyla ilgili int de doğru dürüst bilgi paylaşımı bulamadım.Çok korkuyorum ağrı şişlik morarma günlük hayatımda aksama olur mu merak ediyorum.Buraya deneyimlerimi paylaşacağım.

X