Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

bugün bir tane azı dişimi çektirmek zorunda kaldım diş çok fazla çürümüş zaten uzun zamandırda ağrıyor ve kanama yapıyordu aynı zamanda ağrısı çenemi sızlatıyordu şimdi orada koskocaman bir çukur oluştu bu beni biraz rahatsız etti gerçi diş biraz arkada oldugu için güldügümde görünmüyor ama yemek yerken illaki sıkıntı yaşarım çekilen bir dişe ne zaman implant yapılır ilk önce bu sorunun cevabını merak ediyorum bazı yerlerde okudum ilk önce köprü yaptırayım diyordum ama vazgeçtim yanlardaki dişleri küçültüyorlarmış sağlam dişlerimden olamam genelde diş kaybı yaşanmadıgı için implant öneriyorlar
implantta nelere dikkat etmek gerekiyor hangi markalar iyidir piyasada çok çeşitli ürünler var tek diş bana nekadar patlar ve genel bir kanı var internette okudugum kadarıyla biraz korkutuyorlar yapılınca çok ağrı oluyormuş kaç ay o tarafı kullanamıyormuşunuz vs..
birde bu implantın lazerle yapılanı var mı

Kizlar cok sayfa var gozatamadim universite hastanelernde yapiliyor mu implant?

iyi bir dr a yaptırıyorsanız 10dk bile sürmüyor implant işi. benim size tavsiyem iyi bir dr a gitmeniz.
zamanında anneme kaplama yapan dr dişlerini mahvetti şimdi yeniden yaptırmak zorunda kaldı :KK43: neyse ki dr muz çok iyi

umayuma slm bana özelden mesaj atmışsın fakat ben özel mesaj yazamıyorum sanırım mesaj sayım 100 olması gerekiyormuş sorularını buradan cevaplayayım.
ben ankara üniversitesi diş hekimligi fakültesinden bir doktora muayenehanesinde yaptırdım doktorumdan memnunum su anda cenemde implant oldugunu hissetmiyorum henüz üzerine dişler takılmadı bayramdan sonra takılacak bir rahatsızlıgım yada bir şikayetim yok ücrete gelince implant +doktor ücreti implant başına 900 tl civarında ödedim fakat implantları kendiniz seciyorsunuz benim verdigim fiyatın daha altında veya daha üzerinde olan implantlarda var yani ben orta seviyede bir implant sectim buradan doktor ismi vermek dogrumu bilemiyorum fakat özel mesaj atabilecegim bir link verirseniz oradan doktor ismi ve muayene telefonlarını verebilirim gecmiş olsun bu arada yakınınız hiç korkmasın anlatılanlar kadar zor degil dayanılmayacak bir agrı degil...

doktorun ismini banada yollayabilir misiniz?
ankarada işinin ehli fiyatları da uçuk olmayan bir doktor bilen duyan gören varsa lütfen isim paylaşabilir mi?

Kizlar cok sayfa var gozatamadim universite hastanelernde yapiliyor mu implant?

üniversiteler yapıyor ankara üniversitesi dişçilik mesela. fiatı 370 Euro falanmış yalnız sıkıcıyanı şu ki aylarca diş eti tedavisiyapıyorlar tüm cürükler tüm dolgulardan sonra yapıyorlar hem acılı hem git gel bıktırıcı ben özele gittim dün anlaştım arkadaşlar 4 implant + 7 kaplama yapacak 8.500 tl ayın 13 ü cuma günü ikisini takıyor implantların antibiyotik yut gel dedi işinin ehli biri hemde hiç dikişsiz yapıyormuş bu hoşuma gitti 15 dakikada yerleştiriyormuş dua edin ayın 13 günü saat 1 de üfffffffffffffff

Merhaba son 5 senedir dislerimle ugrasiyorum, discilerden ckamadim. Tukurugum fazla asidikmis tatli gidalari da bunun uzerine dikkat etmeyip cok tuketince,azi dislerimde cok derin curukler vardi doktor kapatti ama kanala gidebilir her an bu disler diye uyardi. Zaten 3 kanal tedavili koku enfekte dislerim vardi. Ben de bi bes alti sene sonra ust cene komple implant dusunuyorum. On dislerim de dolgulu hep. Ust cenemde islem gormemis dis yok yani. 15 20 milyar gibi bir fiyati mi var ust cenede kopruyle falan ugrasmak istemiyorm.

Merhaba son 5 senedir dislerimle ugrasiyorum, discilerden ckamadim. Tukurugum fazla asidikmis tatli gidalari da bunun uzerine dikkat etmeyip cok tuketince,azi dislerimde cok derin curukler vardi doktor kapatti ama kanala gidebilir her an bu disler diye uyardi. Zaten 3 kanal tedavili koku enfekte dislerim vardi. Ben de bi bes alti sene sonra ust cene komple implant dusunuyorum. On dislerim de dolgulu hep. Ust cenemde islem gormemis dis yok yani. 15 20 milyar gibi bir fiyati mi var ust cenede kopruyle falan ugrasmak istemiyorm.

20lik dişler hariç her çenede 14 diş mevcut, ortalama fiyat 1,5 ise, toptan yapımla her birini bin liradan yapsalar 14-15 milyar olur, ve implantı tüm çeneye uygularkende köprü yapabilme şansları var, çoğu kişi 6-7 implantı köprületerek tek çeneyi hallediyor.

Cok tesekkurler. Bugun tekrar doktor randevum vardi bana simdiden iyi bir cerrah arastirmami soyledi. İleride epey problem yasayacaksin cunku dedi ciddi ciddi ust dislerim gidici yani daha fazla kanal falan ugrasmak istemiyorum zaten biktim. Peki kullanimi nasil mesela on dislerimdeki dolgular yuzunden elma isiramiyorum kac senedir. Bunlarla isirabilir miyim? Butun cene implant ve porselen olacak cunku illa ki kendi disin konforunda olmaz ama yaptiran hic yok sanirim.

Cok tesekkurler. Bugun tekrar doktor randevum vardi bana simdiden iyi bir cerrah arastirmami soyledi. İleride epey problem yasayacaksin cunku dedi ciddi ciddi ust dislerim gidici yani daha fazla kanal falan ugrasmak istemiyorum zaten biktim. Peki kullanimi nasil mesela on dislerimdeki dolgular yuzunden elma isiramiyorum kac senedir. Bunlarla isirabilir miyim? Butun cene implant ve porselen olacak cunku illa ki kendi disin konforunda olmaz ama yaptiran hic yok sanirim.

Bu konuda benim henüz tecrübem yok, tecrübesi olan arkadaşlar cevaplar sorunuzu, ben çekilen azılarım için düşünüyorum implantı, mevzu ısırmak olunca vidanın üstüne geçirilcek porselen dişin kalitesi girer, onu iyi araştırın

üniversiteler yapıyor ankara üniversitesi dişçilik mesela. fiatı 370 Euro falanmış yalnız sıkıcıyanı şu ki aylarca diş eti tedavisiyapıyorlar tüm cürükler tüm dolgulardan sonra yapıyorlar hem acılı hem git gel bıktırıcı ben özele gittim dün anlaştım arkadaşlar 4 implant + 7 kaplama yapacak 8.500 tl ayın 13 ü cuma günü ikisini takıyor implantların antibiyotik yut gel dedi işinin ehli biri hemde hiç dikişsiz yapıyormuş bu hoşuma gitti 15 dakikada yerleştiriyormuş dua edin ayın 13 günü saat 1 de üfffffffffffffff

4 implant vida yerleştirdi peşinede 1 çürük dişimi çekti. maşallah eli çok güzel miş doktorumun ve o esnada ızdırap çektirmedi bana sadece kızlar implant uyuşukluk geçince müthiş ağrı yapıyor onu göze almıştım zaten epey ağladım ama olup bittiğinede sevindim doktorum kızılayda dikişsiz yaptı hoşuma gitti iğnesini hiç hissetmedim sürekli film çekiyor yaparken. hijyeni çok güzel. bu gün hala ağrılıyım çünkü çekilen diş hepsine bedel ağrıyor geçer inşallah hepinize sağlıklı günler ark

Merhaba,

alt çeneden sol 2 azı dişim yok, zaten 20lik diş kökümde yok çıkıcak. Eksikler için 2 implant yaptırıcam. Nedense korkmuyorum. 3 kaplama ve 3 dolgu yapılıck. Toplamda maliyeti 5 bin tlye çıktı bana. 1 şubatta vidalar takılıcak. Sonrasında allah kerim artık. Tek korkum dişler kemiğe tutunsun ve bir daha sorun çıkarmasın.

Merhaba arkadaşlar herkesin yorumlarını okudum. Çoğunuzun bir iki üç tane diş eksikliği var yada çürük. Benim halim ne olacak bilmiyorum. Toplamda 9 dişim yok ve 5 çürügüm var. Buna bir fiyat çıkarmak açıkçası ürkütüyor beni. Psikolojim bozuldu. Soğuk kış aylarında sıcak içecekler sıcak aylarda ise o harika dondurmalar hayalime giriyor artık. Tabi aynada kendime bakmakta.:KK43:

Merhaba arkadaşlar herkesin yorumlarını okudum. Çoğunuzun bir iki üç tane diş eksikliği var yada çürük. Benim halim ne olacak bilmiyorum. Toplamda 9 dişim yok ve 5 çürügüm var. Buna bir fiyat çıkarmak açıkçası ürkütüyor beni. Psikolojim bozuldu. Soğuk kış aylarında sıcak içecekler sıcak aylarda ise o harika dondurmalar hayalime giriyor artık. Tabi aynada kendime bakmakta.:KK43:

ankarada isen benim doktorumu tavsiye ediyorum yani benim vidalar şükür tuttu ve pazartesi sol tarafın ölçüsünü alacak üst çene ise 3 ay beklermiş alıştım vidalara ücretinide zorlanıyorum ama napcaksın

ankarada isen benim doktorumu tavsiye ediyorum yani benim vidalar şükür tuttu ve pazartesi sol tarafın ölçüsünü alacak üst çene ise 3 ay beklermiş alıştım vidalara ücretinide zorlanıyorum ama napcaksın

Çok Sağol canım malesef istanbuldayım. Peki ücreti nekadar oluyor. Ve ben bu diş için verilen yüksek ücretlendirmeyi çok kınıyorum bukadar yüksek olmamalı.:-:-)-:-)-(

ücreti 8.500 tl arkadaşım. çok yerlere sordum dolaştım ücreti aynı.
benim 4 implant+7 köprü kaplama diş birde çekim var
ücretler pahala ancak napcaksın ithal sanırım implant henüz ülkemizde bu yüzden
geçmiş olsun

ankarada implant için tavsiye edebileceğiniz doktor varmı arkadaşlar..tek diş için yaptırcam?

ücreti hakkındada bilgi verebilirmisiniz acaba

ücreti 8.500 tl arkadaşım. çok yerlere sordum dolaştım ücreti aynı.
benim 4 implant+7 köprü kaplama diş birde çekim var
ücretler pahala ancak napcaksın ithal sanırım implant henüz ülkemizde bu yüzden
geçmiş olsun

X