Diş sorunu☹️

sevimliogretmen28

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2022
60
37
29
Arkadaşlar merhaba kaç gündür araştırma yapıyorum kafayı yemek üzereyim😫doktora gidin bize soracagınıza diyecek olanlar var biliyorum ama kaç tane dişçiye gittim bir sorun yok dişinde diyorlar mart ayında 20lik dişim ameliyatla alındı zor geçti doktor yanındaki diş zarar görebilir demişti çekim sırasında öyle de oldu 20lik dişin yanında ki azı dişime kanal yapıldı daha sonra ama kanal yapılan dişimi kullanamıyorum sürekli ağrıyor ve çiğnerkende ağrıyor sanırım çekilecek eğer çekilirse yerine implant yaptırmak gerekli mi sizce çünkü sanırım diğer dişler boşluğa dogru kayıyormus boşluk kalırsa orda azı dişi çekilipde diş yaptırmayan varmı aramızda acaba ? bir sorun olustı mu daha sonrası için? yaşım 28 bu arada

Bir dişçiye gidin.
Ha ona da gittim diyorsunuz,sorun olmadığını söyledikleri halde de kabul etlemiyorsunuz.Sizi ikna etmek için ne yapmaliydilar acaba.
Biz buradan ne yapılabiliriz ki.?
Hem birinde rahatsızlığa yol açan diğerinde fark bile edilmeyebilir.
Herkesin bünyesi bir olur mu ?

Arkadaşlar merhaba kaç gündür araştırma yapıyorum kafayı yemek üzereyim😫doktora gidin bize soracagınıza diyecek olanlar var biliyorum ama kaç tane dişçiye gittim bir sorun yok dişinde diyorlar mart ayında 20lik dişim ameliyatla alındı zor geçti doktor yanındaki diş zarar görebilir demişti çekim sırasında öyle de oldu 20lik dişin yanında ki azı dişime kanal yapıldı daha sonra ama kanal yapılan dişimi kullanamıyorum sürekli ağrıyor ve çiğnerkende ağrıyor sanırım çekilecek eğer çekilirse yerine implant yaptırmak gerekli mi sizce çünkü sanırım diğer dişler boşluğa dogru kayıyormus boşluk kalırsa orda azı dişi çekilipde diş yaptırmayan varmı aramızda acaba ? bir sorun olustı mu daha sonrası için? yaşım 28 bu arada
Kanal güzel yapılmamıştır tekrar kanal tedavisi yapabilir doktor ağrı devam ediyorsa dilimize .Mümkün olduğunca çektirmemeye çalışın dişinizi.Diş kaybı olunca üst diş uzama yapıyor,çekilen dişin kemiğinde erime ve diş eti çekilmesi oluyor ve yanındaki dişler kayıyor ön dişler arasında boşluk oluşuyor zamanla.çektirişecekse de hemen aynı anda implant taktırabilirsiniz.ben 2 gün oldu 2 implant yaptırdım biri hemen çekilip takıldı.

Çekilen dişin yerine implant onerir doktorlar sorun dursun oyle diyen doktor bilemedim. Ben de çekildi ve yerine implant yapildi hemen. 🤷

Kanal güzel yapılmamıştır tekrar kanal tedavisi yapabilir doktor ağrı devam ediyorsa dilimize .Mümkün olduğunca çektirmemeye çalışın dişinizi.Diş kaybı olunca üst diş uzama yapıyor,çekilen dişin kemiğinde erime ve diş eti çekilmesi oluyor ve yanındaki dişler kayıyor ön dişler arasında boşluk oluşuyor zamanla.çektirişecekse de hemen aynı anda implant taktırabilirsiniz.ben 2 gün oldu 2 implant yaptırdım biri hemen çekilip takıldı.
Cevabınız için cok teşekkür ederim öncelikle İmplant zor mu Peki canınız cok yandı mı bide tek diş için ne kadar ücret ödediniz?

Cevabınız için cok teşekkür ederim öncelikle İmplant zor mu Peki canınız cok yandı mı bide tek diş için ne kadar ücret ödediniz?
İmplant öyle aman aman zor bir şey değil 1 saatte bitti sandalyeye oturup kalkma arası 2 diş .implantın modeline göre değişiyır fiyatları ben üniversite hastanesinde yaptırdım .880 TL doktora ücret yatırdım.implantların fiyatları 1100 TL'den başlayıp 7000 TL ye kadar gidiyor .ben 3400 lük ten yaptırdım.doktor 1600 lük olan da güzel hep ondan yapıyoruz bir sıkıntı yaşamıyoruz dedi.tamamen sizin tercihiniz yani.
Soğuk uygulamayı çok uzun süre yapamadım şişti 2 gündür yanaklarım ama ağrısı azaldı.tabi yemek işi biraz sıkıntı tek diş olsa bir tarafla rahat yiyebilirsiniz

Kanal yapılan dişin ağrıması mümkün değil.Kanalda dişteki tüm sinirler alınıyor bir nevi felç gibi ağrıyı hissedemiyorsunuz.Diş filminizi çektirin kanal yapılan değil başka bir diş olabilir belki de diş tümörü ya da kanalda sinirler düzgün temizlenmemiş olabilir diye düşünüyorum.

Kanal yapılan dişin ağrıması mümkün değil.Kanalda dişteki tüm sinirler alınıyor bir nevi felç gibi ağrıyı hissedemiyorsunuz.Diş filminizi çektirin kanal yapılan değil başka bir diş olabilir ağrı nedeniniz belki de diş tümörü ya da kanalda sinirler düzgün temizlenmemiş olabilir diye düşünüyorum.

X