Çene Estetiği Diş teli hakkında (estetik kaygı)

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı

lewyymocha

Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2014
118
16
Öncelikle konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum.
Ben Universiteye gidiyorum ve leteral kesici dişlerimin sağ kısmı biraz dışarı dönük sol kısmı içe dönük.Küçükken oynamamdan kaynaklı sanırım. Lisede dert etmiyordum ama yaklaşık 4 aydır dıkkatımı cekıyor diğer insanların dişleri. Sınıfta gülüyoruz herkesiinki düzgün. Benımkılerın onden bır sıkıntısı yok ama yandan belli oluyor ve gülerken ağzımı kapamaktan bıktım.
Diş teli arkadan takılmasını ıstıyorum cunku bu yaşta diş teliyle gezmek istemiyorum önden çekilenlerden yani. Diş plakları ya da arkadan tel yöntemiyle düzelebilir mi? Bilgisi olan yazabilir mi ve ne kadar sürüyor tedavi ortalama fiyatı nedir sizce.
Ağlıcam kızlar ya :KK43:

arkadan takılan teller çok daha pahlı çunku daha çok urastrıyorlar istersen seffaf olanlardan takablirsin onun dezavantajı tedavı suresi uzuyor en iyisi normal metal tellerden takmak hem fiyatı digerlerine göre daha uygun hemde daha çabuk oluyor tedavi süresi min. 1.5 2 sene oluyor o senin dişlerinin ne kadar hızla hareket ettigine baglı diş tellerinin utanılcak hi ç bir yani yok bende 19 yaşında taktım

arkadan takılan teller çok daha pahlı çunku daha çok urastrıyorlar istersen seffaf olanlardan takablirsin onun dezavantajı tedavı suresi uzuyor en iyisi normal metal tellerden takmak hem fiyatı digerlerine göre daha uygun hemde daha çabuk oluyor tedavi süresi min. 1.5 2 sene oluyor o senin dişlerinin ne kadar hızla hareket ettigine baglı diş tellerinin utanılcak hi ç bir yani yok bende 19 yaşında taktım
anladım canım. peki plaklar hakkında ne düşünüyorsun?

plaklar daha masrafli bir tedavi saniyorum bilmem ki plakla tedavi edebilcekse dislerin neden olmasin bi ortodontiye gidip muayne olup sormalisin ben normal tel taktigim icin bi bilgim yok
anladım canım. peki plaklar hakkında ne düşünüyorsun?

benim de tellerim var ve herkes çok yakıştığını söylüyor çıkarmamı istemiyorlar hatta hahah. bence de kötü durmuyor yaşın da ilerlemeden taktır çok rahatsız oluyorsan 2 sene su gibi geçiyor endişelenme bence. ben alsancakta servet doğana gidiyorum ve çok memnunum bi araştır ve git istersen konuş. gerçekten kötü duracak diye korkmana gerek yok 2 sene sonra rahat ediceksin bir ömür rahatsız olmaktansa. :) ben 6 senedir takıyorum bir de düşün yani

benim de tellerim var ve herkes çok yakıştığını söylüyor çıkarmamı istemiyorlar hatta hahah. bence de kötü durmuyor yaşın da ilerlemeden taktır çok rahatsız oluyorsan 2 sene su gibi geçiyor endişelenme bence. ben alsancakta servet doğana gidiyorum ve çok memnunum bi araştır ve git istersen konuş. gerçekten kötü duracak diye korkmana gerek yok 2 sene sonra rahat ediceksin bir ömür rahatsız olmaktansa. :) ben 6 senedir takıyorum bir de düşün yani
oo senin uzun muş bende 1.5 senedir takıyorumda heralde bu yaz cıkıcak boşluklarım kapandııı :KK70: bencede utanılcak hiç bir şey yok bende alıştım seviyorum onları :KK70:

Ben Universiteye gidiyorum ve leteral kesici dişlerimin sağ kısmı biraz dışarı dönük sol kısmı içe dönük.Küçükken oynamamdan kaynaklı sanırım. Lisede dert etmiyordum ama yaklaşık 4 aydır dıkkatımı cekıyor diğer insanların dişleri. Sınıfta gülüyoruz herkesiinki düzgün. Benımkılerın onden bır sıkıntısı yok ama yandan belli oluyor ve gülerken ağzımı kapamaktan bıktım.
Diş teli arkadan takılmasını ıstıyorum cunku bu yaşta diş teliyle gezmek istemiyorum önden çekilenlerden yani. Diş plakları ya da arkadan tel yöntemiyle düzelebilir mi? Bilgisi olan yazabilir mi ve ne kadar sürüyor tedavi ortalama fiyatı nedir sizce.
Benim kizim de univ ogrencisi AMA teller gercekten farkedilmiyor bile

oo senin uzun muş bende 1.5 senedir takıyorumda heralde bu yaz cıkıcak boşluklarım kapandııı :KK70: bencede utanılcak hiç bir şey yok bende alıştım seviyorum onları :KK70:
benim de çıkıcak 1-2 haftaya :) benim sadece diş değil ama çeneyle de ilgili bir problem vardı

iyi bi yer olsun bak fark ediyo gercekten ben gecen sene ekimde taltim bugun gittim muayne teli lastikleri falan degistirdi mayisda cikartiriz artik dedi :)

MERHABA CANIM
ben şu an şeffaf diş teli kullanıyorum başta bende senin gibi içerden tel düşündüm ama fiyat olarak çok pahalıydı araştırınca şeffaf diş telleri daha cazip geldi gülerken yine belli oluyor ama gri kadar değil hatta ilk taktığımda pisikolojik olarak gene saklıyorsun ama ben sölüyordum uzakta duranlat farketmiyor çünki gri kadat kötü durmuyor. şöle bişey var aslında diş teli maliyeti çok düşük ama sürekli kontroller falan emeği fazla 5. ayım doldu dişlerim çok kanadığı için dişçim çıkarmıştı biraz dinlensin tekrar tedaviye devam dedi ve gerçekten herkez tekrar taktırmana gerek yok düzelmiş zaten diyordu :) daha tam tedavim bitmeden bayağı düzelme oldu bende hani sonuçta belirli dönem takıyorsun olabildiğince uygun fiyatlı olandan yana kullan bence birde kesinlikle hiç vakit kaybetme derim bunca zaman boşa vakit kaybıymış bende estetik kaygıdan yaptırmadım keske daha önceden taktırsaydım diyorum.

X