Diş teli taktirdiktan sonra disleri tekrar yamulan var mi?

Benim bundan başka hesabım YOK. Ayrıca koca Ankara eminim ki benim gibi yüzü asimetrik olup estetik düşünen vardır illaki

Ben de hatırlıyorum bahsedilen üyeyi. Onun nicki iktisatçıkız sizinki bankacıhanım olunca konular da neredeyse birebir aynı olunca haliyle aynı üye olduğunuzu düşünüyoruz. İktisatçıkız’ı aradım bulamadım ama kaybolmuş. Bizi ilgilendirmez tabi ama mune ya da kazen’i ilgilendirir.

Ben de hatırlıyorum bahsedilen üyeyi. Onun nicki iktisatçıkız sizinki bankacıhanım olunca konular da neredeyse birebir aynı olunca haliyle aynı üye olduğunuzu düşünüyoruz. İktisatçıkız’ı aradım bulamadım ama kaybolmuş. Bizi ilgilendirmez tabi ama mune ya da kazen’i ilgilendirir.

Daha geçen gün uniden bi kız arkadaşımla konuştum. O da yuzum asimetrik ve estetik düşünüyorum dedi. Şimdi o gelip buraya konu açsa ona da mı aynı şey denilecek?

heh aynen , neyse ben bildirdim yönetime :KK70: bi de S Sorulari_olanbiri 'nin bana hakaret ettiği mesajı da bildirdim (kendisi beni takip edip seri seri beğenmedim atmış gelmiş burda bana "sorunlu" "bana beğenmedim atmış hep" diyo bi de :KK70: ) ikinci üyeliğim varmış bi de3 senedir öyle takılıyorum burda diye anlatıyolar birbirlerine arkamdan kib'ledim geçtim :KK70: :KK70:

8 yaşıma kadar her gece parmak emmiş birisiyim, bu sebepten vampir gibi dişlerim vardı. Ön iki dişim resmen karşıya bakıyordu, onların yanındakiler damakta çıkmıştı, köpek dişlerim ise olması gerekenden çok üstteydi. 4 sene diş teli takdım, inci gibi dişerim oldu. Ancak dişçim yirmilik dişlerim çıktığında dişlerimin bozulacağına dair uyarmıştı. Ağzımda yeterli yer yokmuş. Gerçekten öyle oldu, ön dişimin sağındaki diş biraz damağa geriledi, arkadan gelen dişin sıkıştırmasından dolayı. Dişçi değilim, diğer işlemler hakkında yapacak bir yorumum yok ancak diş teli ile düzelen dişler pek ala bozulabiliyor.

Çok mu erken çıkardınız acaba teli? Yani damak yapısı henüz oturmadan mı? Özellikle genç/çocuk yaşta yapılan tedaviyse ve erken çıktıysa çene ve damak gelişimi devam edince olabilir

Çok mu erken çıkardınız acaba teli? Yani damak yapısı henüz oturmadan mı? Özellikle genç/çocuk yaşta yapılan tedaviyse ve erken çıktıysa çene ve damak gelişimi devam edince olabilir

Hayır 2 sene durdu gayet normal bir şekilde duzelmisti dişlerim

Daha geçen gün uniden bi kız arkadaşımla konuştum. O da yuzum asimetrik ve estetik düşünüyorum dedi. Şimdi o gelip buraya konu açsa ona da mı aynı şey denilecek?

Bilmem? Birini birine benzetirsek genelde kibliyoruz işte. Normalde üyeye yazmam ben ikinci üyeliğiniz mi diye ama sizde beni de o ihtimale yönlendiren bişey var açıkçası. Doğrudur değildir ben bilmem.

heh aynen , neyse ben bildirdim yönetime :KK70: bi de S Sorulari_olanbiri 'nin bana hakaret ettiği mesajı da bildirdim (kendisi beni takip edip seri seri beğenmedim atmış gelmiş burda bana "sorunlu" "bana beğenmedim atmış hep" diyo bi de :KK70: ) ikinci üyeliğim varmış bi de3 senedir öyle takılıyorum burda diye anlatıyolar birbirlerine arkamdan kib'ledim geçtim :KK70: :KK70:

Hanimefendi biriyle sorununuz varsa gidin başka yerde tartisin. Kendi aranızda çözün. Burası benim konum zaten canım sıkkın

8 yaşıma kadar her gece parmak emmiş birisiyim, bu sebepten vampir gibi dişlerim vardı. Ön iki dişim resmen karşıya bakıyordu, onların yanındakiler damakta çıkmıştı, köpek dişlerim ise olması gerekenden çok üstteydi. 4 sene diş teli takdım, inci gibi dişerim oldu. Ancak dişçim yirmilik dişlerim çıktığında dişlerimin bozulacağına dair uyarmıştı. Ağzımda yeterli yer yokmuş. Gerçekten öyle oldu, ön dişimin sağındaki diş biraz damağa geriledi, arkadan gelen dişin sıkıştırmasından dolayı. Dişçi değilim, diğer işlemler hakkında yapacak bir yorumum yok ancak diş teli ile düzelen dişler pek ala bozulabiliyor.
20 lik disler çekilmeden tedaviye baslaniyor r mu? Benim doktorum her hastasının önce 20 lik dişlerini çekip sonra tedaviye başlıyordu. Benim dişlerim daha çıkmamıştı o zamanlar 3 tanesi için ameliyat olmustum. Tüm hastalarında uyguluyor du

Evet o dediğiniz bant yapılmadi. O yüzden oldu sanırim
Onun da etkisi olabileceğini düşünüyorum ben. Mutlaka yapılmalıydı.
4 sene tel kullandım. Plakları başta özenle kullandım sonra pek umursamadım o yüzden hafif yamulma oldu. Dişlerin arkasına takılan tel olmasa eminim ben de başa dönerdim. Düzgün bir tedavi uyguladıklarını düşünmüyorum.
Anladığım kadarıyla epey bir bozulma olmuş dişlerinizde sizin. İlk anladığınız gibi müdahele ettirseydiniz keşke.

20 lik disler çekilmeden tedaviye baslaniyor r mu? Benim doktorum her hastasının önce 20 lik dişlerini çekip sonra tedaviye başlıyordu. Benim dişlerim daha çıkmamıştı o zamanlar 3 tanesi için ameliyat olmustum. Tüm hastalarında uyguluyor du
2013 yılında tel taktırdım. 20'lik dişlerim çekilmedi. Ama aynı doktorum aile dostumuzun kızının bütün yirmilik dişlerinin çekilmesini istedi öncelik olarak. Pek bir bilgim yok ama galiba dişlerin çıkış yönüyle alakalı olabilir bu durum.

11 12 yıl önce annem özel bir klinikte implant yaptırdı. O çok memnun çok da guzel oldu. Sonra ben de oraya tanıdık diye dis teli taktirdim. Dişlerin çene ağız yapına göre büyük dediler. Ve üstteki bir dişimi fazla diye çektiler. Tedaviye başladık. İlk doktorum iyiydi. Birkaç zaman sonra o doktor gitti. Başka bi doktorla tedaviye başladık. Git gel git gel bir sürü yol parası harcadık. Geçen sene tedavim bitti. Ama dişler tekrar yamuldu. Üstüne bir de cenem de yamuldu. Devlet hastanesine gittim. Tedavin düzgün yapilmamis dediler. Ortodonti doktoruna gorundum. Acil vakaları alıyoruz ilk yaptirdiginiz yere gidin dediler. Oraya gittik. Senin cenen yamuk yüzün asimetrik ameliyatlik bizlik bir şey yok dendi. Çene cerrahına gittim ameliyat için 15 milyar istendi.
Bugün o kliniğe tekrar gittim. Bu sefer başka bir doktor vardı. Konuştuk, üst dişlerde eksik var dedi. Halbuki dişim o klinikte fazla diye çekilmişti. Doktor tekrar bir şeyler yaparız ama yine dişler yamulabilir dedi. Kız kardeşimin de dişlerinde sorun var. Ona ağır hasta dediği için kardeşim çok korktu ve ağladı. Halbuki kızın bir iki dışı çekilecek o kadar öyle ağır hasta değil.
Sizce ne yapmalıyız? Bir daha o kliniğe gitmeyecegiz. 5 6 milyar para ödedik sonuç sıfır. Dişlerle beraber cenem de yamuldu. Ameliyat da olamam o kadar param yok. Ankara içi onerebileceginiz iyi bi doktor var mı?
Dis teli çıktıktan sonra benim yaşadığım durumu yaşayanlar siz ne yaptınız?
Merhaba ben tellerimi 2 yil önce cikarttim. Tabiki malesef disler damak yapınız yumuşak ise hemencik kayıyor. Ben 1 gün plak takımıyım ertesi gün hemen az bisey yamuluyor. Gun geçtikçe takmasam daha cok yamuluyor. O yuzden plaklarinizi düzgün takmazsaniz disleriniz eski duzensiz haline geri döner. Bir de alt dislerime sabitleyici tel takti o hep orada kalacakmış. Ben cok dr gezdim il ilçe ve drumdan da her zaman memnundum. Diger bazi drlar cene ameliyati olmalisin dediler. Diş telinden önce bir sürü asama söylediler. Saglam dişlere dolgu yaomak istediler... uzar gider. Su an dislerimde 1 tane dolgu bile yok. Saglam disimi para ugruna cekecek drlar bile oldu. Siz Onlari bence şikayet edin. Hakkınızı arayin.

Merhaba ben tellerimi 2 yil önce cikarttim. Tabiki malesef disler damak yapınız yumuşak ise hemencik kayıyor. Ben 1 gün plak takımıyım ertesi gün hemen az bisey yamuluyor. Gun geçtikçe takmasam daha cok yamuluyor. O yuzden plaklarinizi düzgün takmazsaniz disleriniz eski duzensiz haline geri döner. Bir de alt dislerime sabitleyici tel takti o hep orada kalacakmış. Ben cok dr gezdim il ilçe ve drumdan da her zaman memnundum. Diger bazi drlar cene ameliyati olmalisin dediler. Diş telinden önce bir sürü asama söylediler. Saglam dişlere dolgu yaomak istediler... uzar gider. Su an dislerimde 1 tane dolgu bile yok. Saglam disimi para ugruna cekecek drlar bile oldu. Siz Onlari bence şikayet edin. Hakkınızı arayin.

Ben plaklarımı düzenli olarak kullandım ama sabit tel takilmadi :KK43:

Ben dişçiye 8 yaşında gitmiştim, düzgün yemek yiyemiyor, konuşamıyordum. Dişçiye gitmek için tamamen parmağı bırakmamı beklediler. 8 yaşındaki çocuğun yirmilik dişleri var mıdır bilmiyorum. Ayrıca yirmilik dişlerim sorunsuz çıktı, dördü ile de çiğneme yapıyorum neden sağlıklı dişlermi çektiriyim ki? Ön dişimdeki ufak yamukluğun çok çekici olduğunu söylerler. Ama zaten dişte önemli olan sağlıklı olması değil mi? Kafama taksam yine diş teli taktırabilirim ama takmıyorum. Bakın konu sahibi de dişlerinin güzel görünmesini istemiş, dişini çektirmiş ancak başka dişçi diş çekmini gereksiz bulmuş. Küçükken gittiğim dişçiden hiç şikayetçi olmayı düşünmedim, hiç diş kaybetmeden, normale benzeyen dişlerim oldu. Ki tedavi öncesine yirmilik dişleri çıkınca ağız biraz sıkışacak ve hafif yamulacak demişti. Ailem de kabul etti ki tedaviye başladık.

Benim konuya yorum yazma amacım sadece diş telinin kalıcı bir düzeltme yöntemi olmadığını vurgulamaktı, o kadar.

Ben dişçiye 8 yaşında gitmiştim, düzgün yemek yiyemiyor, konuşamıyordum. Dişçiye gitmek için tamamen parmağı bırakmamı beklediler. 8 yaşındaki çocuğun yirmilik dişleri var mıdır bilmiyorum. Ayrıca yirmilik dişlerim sorunsuz çıktı, dördü ile de çiğneme yapıyorum neden sağlıklı dişlermi çektiriyim ki? Ön dişimdeki ufak yamukluğun çok çekici olduğunu söylerler. Ama zaten dişte önemli olan sağlıklı olması değil mi? Kafama taksam yine diş teli taktırabilirim ama takmıyorum. Bakın konu sahibi de dişlerinin güzel görünmesini istemiş, dişini çektirmiş ancak başka dişçi diş çekmini gereksiz bulmuş. Küçükken gittiğim dişçiden hiç şikayetçi olmayı düşünmedim, hiç diş kaybetmeden, normale benzeyen dişlerim oldu. Ki tedavi öncesine yirmilik dişleri çıkınca ağız biraz sıkışacak ve hafif yamulacak demişti. Ailem de kabul etti ki tedaviye başladık.

Benim konuya yorum yazma amacım sadece diş telinin kalıcı bir düzeltme yöntemi olmadığını vurgulamaktı, o kadar.
Ben şikayetçi olun mu dedim 😂😂
Sadece merak ettim. Biz 3 arkadaş ortak karar vermiştik unide 3 umuzde çektirdik. Benimde 20 lik dişlerimde bir sıkıntı yoktu ama kadın genede çekilecek diyip çekmişti. 18 yaş altı bireylerin tel tedavisi devlet hastanelerinde de sadece braket ücretini ödeyerek yapıldığı için muayenelerimde falan hiç denk gelmedim çocuk hastaya. Muhtemelen onlara da oluşunca 20 lik disleri hemen çekin diyordur :)

Ben plaklarımı düzenli olarak kullandım ama sabit tel takilmadi :KK43:
Benim son kullandigim plak hafif yamulttu disimi mesela. Simdi o yamugu duzeltmek için plakta oynama yaptiracak laboratuar da calisan arkadaşlara. Senin gibi cok sıkıntı yasayan arkadaslarim var. Kuzenim simdi ikinciye taktirdi. Biraz orayi sıkıştırın, şikayet edeceğinizi falan söyleyin.

X