Diş teli

Asyaa561

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2020
2.011
4.919
25
Kızlar merhablar gebelik düşünüyorum aynı zamanda diş teli yaktirsam mı diye kafam karışıyor gebelikte sıkıntı olur mi sizce ?
Üst on dişimde problem var aşırı derece yamuk değil ama yamuk 3 disim görüntüyü bozuyor ayrıca çekilecek dislerimde var çürük 3 4 tane dolgum var 6 7 sene önce yaptırmıştım 2 3 tane çekilmiş dişim var düzenli fircalamama rağmen 10senedir kan ilacı şurup hap iğne ve damar yoluyla kan takviyesi aldım en çok bunlar etkiledi şimdide yaptırmak istiyorum azı dişlerim çekilecek olan 2 tane falan var dişler düzene oturduğu zaman boşluklar kapanıyor mu ? En önemli maddi acıdan tahminen ne kadarim gider?

hopeles

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
30
15
bence gebelik bittikten sonra yaptır canım ya cünkü her ay doktora gidiyosun bunun kontrolü vs si var sancılı bir süreç seni yorar

SiyahPapatyaa

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2016
1.896
2.247
Gebelıkte dişler çok hassaslasıyor ve bebek önce dişte ki kalsiyumu emiyor. Hamilelikte diş ağrıları çürükler o yüzden olur.
Ben tel taktırdım normal hayatta bile çok zorlandım hamıleyken hassasken olmamalı bence

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 44 Kg. ile 60 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 155 cm. Başlangıç Kilom :64.7 Kg. Şimdiki Kilom :64.7 Kg.

kirpapatyasi44

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2021
86
129
21
Gebelik öncesi diş hekimi kontrolünden geçmesi gerekiyor her kadının. Çünkü şuan ağrımayan şuan sizi rahatsız etmeyen çürükleriniz vs gebelik sırasında sorun yaratabiliyor ve gebelikte bu işlemler yapılmasa elbette daha sağlıklı .hekiminiz gerekli önlemleri gebelik öncesi alır çekilecek varsa çekilir dolguluk varsa yapılır. Tel konusunda da bilgi edinirsiniz daha doğru olur ama bence bu kadar hassas olacağınız bir dönemde tel tedavisiyle uğraşmak istemezsiniz kolay değil çünkü. Çevremde gördüğüm fiyat aralığı çok değişken ama minimum 7bin diyebilirim geçmiş olsunn