Dişlerimi yaptırdım estetik lamine kaplama

bende birşey sormak istiyorum başlık açma gereği duymadım bilenler varsa söyleyebilir bu laminate dişler bir zirkonyum dan yapılıyormuş birde empress bu zirkonyum la empress farkı varmı özellikle görüntü olarak resim arıyorum net görüntü bulamadım metal desteklileri biliyorum lavabo çanağı gibi duruyo da bunların farkı ne

Lavabo çanağı mı :) alemsin ya:76:

lamineler çok ince oluyor takma tırnak gibi düşün..dişini çok kesmeden kabasını alıp bunu yapıştırıyorlar..Ama dayanıklılık bakımından zirkonyum daha dayanıklı sanırım

zirkonyumlar dışı porselen ama içi zirkonyum denen bi maddeyle kaplıdır yani temelinde zirkonyum var üzerine porselenle şekil verilip dişe yapıştırılıyor..Bu işlemler için dişlerini kesiyorlar sinirlere zarar vermeden belirli bi boyuta getirip takılıyor..

empress hakkında pek bilgim yok..

bazı yapma dişler çok mat duruyor bazıları çok kalın bazılarıda parlak sanki cilalanmış gibi duruyor ben öyle istiyorum ama ne yaptırmak gerek bilmiyorum ama empress yapan bir dr un sitesine girdin tam istediğim gibi geliba onu yaptırıcam

Lavabo çanağı mı :) alemsin ya:76:

lamineler çok ince oluyor takma tırnak gibi düşün..dişini çok kesmeden kabasını alıp bunu yapıştırıyorlar..Ama dayanıklılık bakımından zirkonyum daha dayanıklı sanırım

zirkonyumlar dışı porselen ama içi zirkonyum denen bi maddeyle kaplıdır yani temelinde zirkonyum var üzerine porselenle şekil verilip dişe yapıştırılıyor..Bu işlemler için dişlerini kesiyorlar sinirlere zarar vermeden belirli bi boyuta getirip takılıyor..

empress hakkında pek bilgim yok..

canım resim olarak bu siteyi bir incelemeni isterim disestetik.com birbirinden güzel uygulamalara yer verilmiş tam aradığını bulabilirsin bunun dışında diş estetiği resimleri yazdığın zaman googlede başka yerlerdeki siteleride bir incele ama burada iş doktorda bitiyor doktorunu çok iyi seçmelisin canım

Son düzenleme:
Bende dişlerime yaprak porselen yaptırmak istiyorum. Kısmetse haziranda yaptırıcm.Ama İstanbul'da nereye gidebilirim? Bu konuda diş hastaneleri mi daha iyidir yoksa özel muayanehaneler mi çok kararsızım. İstanbulda yaptıran arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.

kızlar bende yaptırdm 3-4 ay önce çok ben memnun kaldım sanki yıllardır varlarmıs gibi , herkese tavsiye ederim ben tanesini 110eurodan yaptırmıstm 6 tane o zman 1320 verdm üstelik içinde gingivoplast denilen diş eti estetiği de var, hepsi istediğim gibi oldu, doktor seçimi bence çok önemli bu işte..zirkonyum yaptırın çok doğal duruyo porselen olduğu bile belli olmuo zaten laminalar baya ince elinize aldığınızda kırılıcak gibi ama yapıştırınca da çok sağlammış çıkartmak için tekrar aşındırma yapılması gerekiomus vs vs.. şimdiden geçmiş olsn yaptırıcak arklara çünkü tedavi süreci biraz sabır da gerektiren bi iş

Son düzenleme:
kızlar bende yaptırdm 3-4 ay önce çok ben memnun kaldım sanki yıllardır varlarmıs gibi , herkese tavsiye ederim ben tanesini 110eurodan yaptırmıstm 6 tane o zman 1320 verdm üstelik içinde gingivoplast denilen diş eti estetiği de var, hepsi istediğim gibi oldu, doktor seçimi bence çok önemli bu işte..zirkonyum yaptırın çok doğal duruyo porselen olduğu bile belli olmuo zaten laminalar baya ince elinize aldığınızda kırılıcak gibi ama yapıştırınca da çok sağlammış çıkartmak için tekrar aşındırma yapılması gerekiomus vs vs.. şimdiden geçmiş olsn yaptırıcak arklara çünkü tedavi süreci biraz sabır da gerektiren bi iş

Güle güle kullanın inşallah..Nerede yaptırdınız acaba?

kızlar bir şey sorucam benim ön dişlerimden ikisi çarpık.bir tanesi digerinin üstünde.bu konuda bilgi sahibi olanlara soroyorum ...tel takmadan(malum süreç uzun)kaplama diş yaptırabilirmiyim

kızlar bir şey sorucam benim ön dişlerimden ikisi çarpık.bir tanesi digerinin üstünde.bu konuda bilgi sahibi olanlara soroyorum ...tel takmadan(malum süreç uzun)kaplama diş yaptırabilirmiyim

cnm bence bi doktora muayene ol neler yapılabiliceğini öğren özellikle istediğin gibi kısa bi süre için iyi sonuç almakta laminalar çok uygun, zaten dişlerini bi miktar küçültücekleri için bence üstteki diş biraz olsn düzeltilicektir kaplandığında da hiç belli bile olmaz:KK34:

Çok teşekkür ederim canım ben sadece üst dişlerimi yaptırdım laminate bende inanılmaz memnunum şükürler olsun çok korkuyordum istediğim gibi olmuyacak diye ama istediğimden çok daha güzel oldular

canımnerede yaptırdın acaba...özelden mesaj atamıyorum özelden mesaj yollaya bilir misin acaba:KK52:

merhaba, bi süredir internete giremedim cevap atamadım. lamina kristal destekli değilde zirkonyum yapılırsa hem iyi yapışmıyormuş hem de ilk fotoğraf çektirdiğinizde kendini belli ediyormuş. benimkiler foto da bile çok estetik.
benim yaptırdığım yer biraz pahalı ama bu tedavi bir kez yapılıyor ve 10-15 yıl kullanıyorsunuz,
zaten kötü olsa dünyam yıkılırdı. şu an çok mutluyum. :KK66:

merhaba,

ben de cem beye gideceğim. okuduğum kadarıyla sizin dişlerinizi de cem bey yapmış. benim ön 2 dişimde mine aşınması ve hafif çarpıklık var. ben kaplama lamina değil de yaprak lamina istiyorum, yaprak lamina da yapıyor değil mi cem bey? ben dişlerim belli olur diye endişeleniyorum ama sizin dişleriniz çok doğal duruyor hepsi aynı renk, sanki hiç işlem yapılmamış gibi çok doğallar,içim rahatladı :)

kaplamanın yaprak porselenden farkı ne acaba? yani size cem bey neden kaplama yaptı, acaba yaprak porselenden daha mı kullanışlı kaplama? bir de estetik dolgu varmış onda dişi hiç aşındırmıyorlarmış onunla ilgili bir fikriniz var mı acaba yaprak porselenden çok mu farklı estetik dolgu? çok soru sordum ama, tedavi aşaması kaç gün sürdü acaba toplamda?

Son düzenleme:
merhaba,

ben de cem beye gideceğim. okuduğum kadarıyla sizin dişlerinizi de cem bey yapmış. benim ön 2 dişimde mine aşınması ve hafif çarpıklık var. ben kaplama lamina değil de yaprak lamina istiyorum, yaprak lamina da yapıyor değil mi cem bey? ben dişlerim belli olur diye endişeleniyorum ama sizin dişleriniz çok doğal duruyor hepsi aynı renk, sanki hiç işlem yapılmamış gibi çok doğallar,içim rahatladı :)

kaplamanın yaprak porselenden farkı ne acaba? yani size cem bey neden kaplama yaptı, acaba yaprak porselenden daha mı kullanışlı kaplama? bir de estetik dolgu varmış onda dişi hiç aşındırmıyorlarmış onunla ilgili bir fikriniz var mı acaba yaprak porselenden çok mu farklı estetik dolgu? çok soru sordum ama, tedavi aşaması kaç gün sürdü acaba toplamda?

Cem beye kesinlikle gitmeni öneririm para konusunuda kafanıza takmayın zaten muayeneler ücretsiz en azından muayene olmanızda fayda var

benim de üst ön iki dişim laminate veneer cam seramik. ucundaki tırtıklara kadar doğal yaptılar. benim dişim olmadığını anlamaları imkansızdan da öte :)

güle güle kullanın dişlerinizi..
bişey soracağım diş yaptıran arkadaslar diler kesilirken acıyormu??
bende tedaviye başladım ve kesilecek dişlerim var
korkuyorum ilk defa dişçiden..:2:

güle güle kullanın dişlerinizi..
bişey soracağım diş yaptıran arkadaslar diler kesilirken acıyormu??
bende tedaviye başladım ve kesilecek dişlerim var
korkuyorum ilk defa dişçiden..:2:

Yok canım ya alakası yok hiç hissetmiyormusun bile korkacağın birşey yok bu psikolojik olarak seni etkiliyor sadece.. İnsan diyor ki keşke şimdi bitsede iki üç gün sponrasında olsam ama geçiyor ve bitiyor.. Sonuç güzel gülüşler biraz zahmet çekiceksin ama acı çekmeyeceksin hiç merak etme psikolojik açıdan kendini hazır hisset yeter..

X