diyafragma hernisi

Gorecek gunu varsa kim nederrse desin inatci ve guclu oluyor bizim bebeklerimiz benm.kizin suanda 5 yasinda ve okula gidiyor sukurler olsun
Merhaba bende 26 haftalık hamileyim 23. Haftada öğrendik kızınızın hernisi sağ taraftamıydı sol mu hangi organlar yukarıdaydı acaba ne yapacağımızı bilmiyoruz bizim herni sağ tarasfda dr lar kötü diyorlar

Geçmiş olsun. Ben de 20 haftalık hamileyim diyafram hernisi teşhisi komdu bebeğime. Şu an kızınız normal cocuklar gibi herseyı yapabiliyor mu ? Kısıtlamaları var mı koşmak yasak, spor vs gbi ?
Merhaba geçmiş olsun. Son durumunuz nedir acaba bende 26 haftalık hamileyim 1 ay önce öğrendik dünyamız yıkıldı bi anda

Bende yardımınıza ihtiyacım var 31. haftada sıkıntı çıktı diyafram hernisi İstanbulda yaşıyorum Çam ve sakura hastanesine gidiyorum sağlıklı doğan ve sonradan sıkıntı oluyor mu bebeklerde
Merhaba çok geçmiş olsun son durumunuz nedir acaba malesef bebeğimizde bu hastalığın olduğunu öğrendik bizde dua ediyoruz

26 haftalık hamileyim 23. Haftada sağ herni olduğunu öğrendik yardımcı olurmusunuz şuan karaciğer ve safrası yukarıdaymış çok üzgünüz

Merhaba çok geçmiş olsun son durumunuz nedir acaba malesef bebeğimizde bu hastalığın olduğunu öğrendik bizde dua ediyoruz
Merhaba bebeğim 19 aralıkta doğdu. 4 günlükken ameliyat oldu şimdi yoğun bakımda durumu iyi şükür artık tedavisinin sonlarına yaklaştık. Yakında taburcu olacak nasipse. Bu arada wp grubumuzdasınız sanırım isminizden tahmin yürüttüm. Hernili bebek anneleri grubundayım ben de 🥰

26 haftalık hamileyim 23. Haftada sağ herni olduğunu öğrendik yardımcı olurmusunuz şuan karaciğer ve safrası yukarıdaymış çok üzgünüz
Ben newyorkta yasıyorum burda da bu hastalık çok sık görülüyor doktorlar tecrübeli. Bizim teşhisimiz 19. haftada jinekolog farketti ve 20. Hftada detaylı ultrasonda tanı kesinleşti. Mr, amniyosentez ve tüm genetik testlerİ yaptırdık. Sonuçlar temiz geldi genetik değil dedi doktorlar. Mrda daha net belli oluyor ince ve kalın bağırsaklar ve mide kalbin yanındaydı kalbi sağa itmişti.19. Haftadan 39. Haftaya kadar Her hafta perinatologa muahene oldum ultrasonda her hafta takıp ettiler. Ayda bir de kalp cerrahı fetal eko cekıyordu bebeğin kalbini yakından takıp ediyordu. Doğuma kadar bu sekılde devam ettik. Doğum sezeryan ve planlıydı doğumda da kalp doktoru ve ekip vardı. Doğunca direkt Yanagıma bile koymadan direkt entübe ettiler oksijen takıldı yoğun bakımda takşp ettiler. Bebeği zaten hemen ameliyata almıyorlar değerlerini takip ediyorlarlar kan gazı vs gbi.4. Gün ameliyatta da ince ve kalın bagırsak mide ve mrda gorunmeyen dalak da yerinde değilmiş onu da yerine koydular. yamaya ihtiyac oldugu için 4 cmlik de yama koydular. Çok Şükür şimdi iyi 15 günlükten sonra durumunu takıp ederek anne sütüne basladılar burnundan beslendi hala da öyle besleniyor. Oksijen makınasından cıkmasına az kaldı o cıkınca sırayla biberon ve sonra emzırmeye alıstırmayla zaman gececek ve taburcu olacak nasipse. Umutsuz olmayın doktorlar her ihtimale bizi hazırlıyor bol bol dua edin olumlu dusunmeye calısın biliyorum cok zor ama bugunleri bilebilseydim hamıleyken o kadar üzülmezdim. Hala da zor gelıyor 31 günlük oldu bebeğim ben süt sağıp götürüyorum. 4 keredir kucaklayabiliyorum maskeyle giriyoruz kokusunu bilmiyorum. Artık zıbın atlet giydirmeye basladılar gecen gün kirlilerini eve getrdim kokusunu ilk kez duydum koklayıp ağladım.zor geciyor ama dayanıyorum bir şekilde çok şükür yaşıyor ve tedavisi cevap veriyor eve gelceği günü sabırsızlıkla bekliyorum.biraz zor geçiyor ama her halimize şükrediyorum. Rabbim tüm bebeklerimize ,hastalarımıza şifa versin sevdiklerine bağışlasın inşallah . Sizin de bebeğinizi bağışlasın 🤲🏼

X