Diyet listeleriyle kilo verilmez.1.5 ayda 15 kılo verdim.buyurun...

mrymm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
102
8
merhaba kızlar.forumu okudum herkes 3 gunde bılmem kac kılo vermekten bahsedıyor.oysa verdıgınız kılo yağ degıl sadece ödem.2.aşamada ise organların etrafındaki yağların erımesı.dıkkat edersenız bu tarz dıyetlerı yapıp aynanın karsısına gectgınız zaman gorunusunuzde hıc bı degısıklık gozlemleyemezsınız.zayıflamak uzun surelı bı işlemdir.zayıflamaya baslamam 8 ay oncesıne dayanıyoranlatıyım
öss nın verdıgı stresle 13 15 kılo almıstım 2 3 yılda berbat bı goruntum vardı.tıp kazandıktan sonra dedım kı evet sınavı basardık o zor sınavı bıle kazanabılyorum yağlarımdan mı korkacam :) ve gecn yaz baslarında zayıflama oykum basladı..
1 bucuk ay bayunca aşırı su tüketimi ve herseyden az,ozellıkle aksamları tek bı lokma koymadım agzıma.tatlıda yıyordum ama tabaga dalmadan sadece 1 çatal yada aksam yemeklerı herseyden yıyordum ama 1 yada 2 kasık.hıc spor yapmadım ah keske yapsaydım 1 ay once basladım spora.gunde 4 km yuruyorum otobuse bınmek yerıne okula yuruyerek gıdıyorum60 kıloydum spora baslamadan once 2 haftada yıyeceklerımden taviz verömeden 58 e düştüm.arada bı fitness e gıdyorum.zayıflarken olusan sarkmıs derılerımden ve selülitlerimden kurtulmaya basladım

demek ıstedıgım şu ki,zayıflamak 1 yada 2 aylık bısey degıl.hayatınız boyunca dıkkat edeceksınız yedıklerınıze.ve sureklı spora devam edeceksınız.zaten ıdeal kılonuza ulastıktan sonra fazlasını kendınız ıstemıyorsunuz.kulaktan dolma dıyet lıstelerıne ınanmayın KENDINIZIN DIYETISYENI OLUN

onu vurgulamak ıstedm zaten.cok saglık sorunu yasadım.bas donmesı gozumun kararması.halsızlık cok yasadım.sporla 2 haftada2 kılo verdım dogru olanıda budur.derilerim sarkmıstı.hala daha onlardan kurtulmak ıcın ugrasıyorum

ama şöyle bi konu daha varki uzmanlar bir ayda kilonuzun % 10 nu verebilirsiniz diyorlar ..80 kiloyum 8 kilo verebilirim demek oluyo bu ..öte yandan ayda 5 kilodan fazla vermeyin deniliyo..tam bi karmaşa

istediğin kadar kılo verbılırsın bence.herkese gore degısıklık gosterır bu.metabolızma hızın yuksekse fahada cok verebılırsın.boyle kalıplara baglı kalmamak lazım bence.cok su içip metabolızmanı hızlandırıcaksın,aşırı yemeyerek aldıgın kalorı mıktarını azaltıcaksın,spor yaparak yağ yakıcaksın.hepsi bu.

cok su içip metabolızmanı hızlandırıcaksın,aşırı yemeyerek aldıgın kalorı mıktarını azaltıcaksın,spor yaparak yağ yakıcaksın güzelll umarım verebilirim...

inşallah canım.uzmanlar yemekten korkmayın dıyor spor yaptıktan sonra sorun yok dıyor ama 1 bardak kola daki kalorıyı vermek ıcın 4 saat kosmak gerekıyor :)

$mmm.jpg $kn.bmp.jpg sagdakı once soldakı sonra :)

Son düzenleme:
1 buçuk ayda 15 kilo hayal gibi bişi benim için çünkü ben 1 ayda 5 kilo versem deli gibi sevinirim herhalde hayatta çok aktif bir insanmisin süper bence verdiğin kilo inş bidaha almaz ve kilolarla uğraşmassın:KK16:

ama şöyle bi konu daha varki uzmanlar bir ayda kilonuzun % 10 nu verebilirsiniz diyorlar ..80 kiloyum 8 kilo verebilirim demek oluyo bu ..öte yandan ayda 5 kilodan fazla vermeyin deniliyo..tam bi karmaşa

100 kılo ve uzerı bır ınsan ayda 4 kılo yagdan verebılır 90 yada 80 de dahıl sanıyorum ama daha sonrakı kılolar ayda ıkı kılo olması saglıklı

ve verırken mutlaka spor yapın ve yag olcumu cok onemlı
verılen kılo yagdan olmalı

ben cok duydum 100 kılo olupta dıyetısyenın verdıgı dıyet lıstesıyle ayda 5 10 kılo verdıgını.en yakın ornegıde arkadasımdı.bılınclı bı sekılde uygulamıstı verılen dıyet lıstesını ayda 9 kılo vermıstı verdıgı 9 kılonun belkıcok buyuk bı kısmı yağ degıldı ama dıyetın basında ıllakı ödem atıcaksın.benım verdıgım 15 kılonun da bı kısmı su toksin vb maddelerdı herkes gıbı.ben 100 kıloluk bı adamın ayda 2 3 kılo vermesını az buluyorum.sadece ekmek yemeyı kesseler 10 kılo verrler zaten :)

şuandada gayet saglıgım yerınde hatta kılo verdıkten sonra 1 kere bıle kışın hasta olmadım.
spora basladıgımda ertesı gun hıc bı yerımde agrı olmuyodu.ınıp cıkarken yada kosarken aşırı zorlanmıyordum.sadece çatlaklar..

tebrikler ..:KK19: her şey irade ve sabır.keşke sabırlı olmayı başarabilsem :84:
eminim her şey cok daha kolay olurdu.darısı başıma inş.

benim de başıma gelmişti aynı şey.çok az proteinsiz beslenerek spor yapmayarak çok kısa sürede 23 kg vermiştim.her yerim ama her yerim sarkmıştı.giyinince muhteşem bi vücuut ama soyununca bi felaketti..ama sen gayet güzelgörünüyosun canım sporda yapıyomuşsun bak

çabuk toparlıcaından eminim..

bebe yağını yenı duydum.denıycem :)
aktarda inceltici yağ adıyla içinde yedi sekiz çeşit yağ olan bi karışım satılıyo.her sabah yürüyüşe çıkmadan onu bolca masajla sürüp streç folyoyla sarıyoum.terleyip geliyoum.sarkan göbeğim ayağa kalktı..derimin görünüşü süper oldu.çatlaklar var ama görünmüyo öle düzeldi ki görünüş.yap bak bana teşekkür ediceksin.masör bi arkadaşıdan öğrenmiştim bunu..sevgilerle

cok güzel olmussun canim maasallaaah bende yarin itibariyle basliyorum bakalim 1,5 ayda 10 kilo süper olurdu 5 kilosunu yeni aldim sayilir -.-

desene canım sen 12 ay dıyet yapar ve doktorların dedıgı gıbı her ay %10 verebılırsen sene sonu olmadan senı göremeyız cunku 80 ıde gıder :) keske ben gıtsem :)

X