Diyet mi diyim,saglikli beslenme mi diyim... birseyler..

Nigdeliy

Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2022
127
221
Herkese merhabalar. Bu bir diyet konusu adı altında sağlıklı beslenme konusudur. İlk evvela 73 kilo olduğumu belirtmek isterim. Bir kaç gündür karışık yememe bağlı midem rahatsizlaninca dedim ki artık DUR! Yaşım 30. Gittikçe kilom ve sağlıksız yaşam tarzım üzerime otruyor. Hazır ramazandan çıkmışken ve ufaktan oruç tutmaya alışmışken ilk önce kaza oruclarimi tutarak tekrar açlığa alisiyim dedim. 8 gün kadar borcum var. Ramazanda da tek öğün beslenmistim. Sadece sahurda su içiyordum.
Simdi biraz farklı olarak sahurda 1 yemek kaşığı zeytinyağı biraz limon karışımını ve karaciğer detoks macununu icicem. Bitkisel içerikli. Bir bardak suyumu da içer yatarım.
İftarda kan grubuma uygun 1 dilim ekmek,çorba,sebze yemeği ve salata yemeyi dusunuyorum. Bu süreçte şekerden ve pilav,makarna tarzı şeylerden uzak durmak hedefim.
Firsat bulabilirsem hafta sonu 2 gün yürüyüş yapmayı planlıyorum. Çocuklarla ancak fırsat bulurum. Diğer günlerde de bir gün durup bir gün evde leslie tarzı birsey yaparim.
Yeni bir konu açmamak içinde sac bakimimi da burda anlatayım. Henüz öyle Bi bakım yokta:)) hafta da 1 gün Hindistan cevizi yağıyla bolca yaglayip,bekletip yıkamayı düşünüyorum.
Diyet arkadaşım olmak isteyen olursa seve seve kabul ederim :))
HOSCAKALIN

Bugün niyetliyim. Sanki ramazanda daha kolay tutuyordum. Yada erken kalktığım için zorlandım. Cocuklarinda maşallahı vardi sabah sabah. Sahurda su içip yattim sadece. Canim çok tatlı istiyor. Hani şu eskiden yapılan yuvarlak tepside normal sıradan üstü susamlı anne keki olur ya. Ondan cekiyo canim. Aksama nohut pilav var. Salata yaparim iftara yakın. İnşallah birazda spor yapabilirim

Bugün niyetliyim. Sanki ramazanda daha kolay tutuyordum. Yada erken kalktığım için zorlandım. Cocuklarinda maşallahı vardi sabah sabah. Sahurda su içip yattim sadece. Canim çok tatlı istiyor. Hani şu eskiden yapılan yuvarlak tepside normal sıradan üstü susamlı anne keki olur ya. Ondan cekiyo canim. Aksama nohut pilav var. Salata yaparim iftara yakın. İnşallah birazda spor yapabilirim
yeni diyete başlayacak bırının konusuna nasılda ballandıra ballandıra anne keki tarif ettiniz siz öyle😂😂😂😂

X