Diyet yemekleri paylaşım platformu

evet haklısınız sos ve bol yağ olmadığı sürece corba kilo yapmaz diye biliyorum
bence çorbaların hepsi diyet kategorisine giriyor. tabii bol yağlı ve soslu olanlar hariç.

bizim de evde çokça pişen bir çorbamız var:
1 havuç
1 kabak
1 patates
1 soğan (isteğe göre)
yeşil biber
1 bardak mercimek
bir avuç tel şehriye
hepsini çok küçük küp küp kesin. 5 bardak suya ;
ilk önce patates ve havuç sonra diğer malzemeleri ekleyin.
daha sonra mercimek ve tel şehriyeyi.
istediğiniz baharatları da ekledikten sonra çorbanız hazır.

Evet kızlar ..diyetteyim B'nde :KK66: bi tarifte B'nden olsun :KK66:
Kabakları kibrit çöpü şeklinde doğmayın ,yarım demet ıspanağıda yıkayım elinizle ikiye bölün ..(çok kesmeye gerek yok )
1büyük baş soğanı bir buçuk kaşık z yağında hafif öldürün ,üstüne kabakları ekleyip soteleyin ...sonrasındada ıspanakları ekleyip bunların hepsi suyunu çekinceye kadar soteleyin ..bir tabağa alıp üzerine yoğurt dönüp afiyetle yiyoruz sonrasındada :KK66::KK66: çok lezzetli oluyor :KK66:

Diyet yemekleri konusunda güzel paylaşımlar yapmışsınız. Benimde bir katkım olsun. Daha önce denediğim ve çok sevdiğim bir diyet pasta.

Diyet Mozaik Pasta

Malzemeler
  • 250 gr. pötibör bisküvi
  • 5 tatlı kaşığı kadar kakao tozu
  • 115 gr. margarin
  • 1 su bardağı süt (yarım yağlı)
  • 2-3 çorba kaşığı şeker
Yapılışı

Diyet yemekleri arasında vazgeçilmez bir yere sahip olan diyet mozaik pasta yapmak için ilk olarak bir tavada margarin eritilir ve üstüne kakao, şeker ve süt eklenir. Sonrasında karıştırılarak kaynayana kadar pişirilir ve kaynadığı zaman ocaktan alınıp soğumaya bırakılır. Ilımış olan karışıma bisküviler fazla ufalanmadan kırılarak karıştırılır. Tepsiye streç film serilir ve karışım dökülerek rulo halinde sarılır. Diyet tatlı tarifleri arasında yer alan diyet mozaik pasta rulosu 3 saat kadar buzlukta muhafaza edilir. Artık diyet mozaik pasta tarifi tatmaya hazır hale gelecektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diyet yemekleri konusunda güzel paylaşımlar yapmışsınız. Benimde bir katkım olsun. Daha önce denediğim ve çok sevdiğim bir diyet pasta.

Diyet Mozaik Pasta

Malzemeler
  • 115 gr. margarin
  • 2-3 çorba kaşığı şeker
Yapılışı

Diyet yemekleri arasında vazgeçilmez bir yere sahip olan diyet mozaik pasta yapmak için ilk olarak bir tavada margarin eritilir ve üstüne kakao, şeker ve süt eklenir. Sonrasında karıştırılarak kaynayana kadar pişirilir ve kaynadığı zaman ocaktan alınıp soğumaya bırakılır. Ilımış olan karışıma bisküviler fazla ufalanmadan kırılarak karıştırılır. Tepsiye streç film serilir ve karışım dökülerek rulo halinde sarılır. Diyet tatlı tarifleri arasında yer alan diyet mozaik pasta rulosu 3 saat kadar buzlukta muhafaza edilir. Artık diyet mozaik pasta tarifi tatmaya hazır hale gelecektir.
bu bildiiğin normal mozaik pasta . hem petibör hem margarin bomba kalori

Diyet Mozaik Pasta

Malzemeler
  • 115 gr. margarin
  • 2-3 çorba kaşığı şeker
Yapılışı

bu pasta diyet pasta falan değil. içine margarin, şeker ve şekerli bisküvi koyduktan sonra yarım yağlı süt koymanın manası var mı çözemedim.

Iyi aksamlar gercekten cok guzel bir topik olmus bende de tarif var
Brokoli-karnabahar salatasi
Brokoli ve karnabaharlari haslayip soguyunca icine maydanoz domates dograyip isteginize gore sarimsak ezip az zeytinyagi ve bol limonla super oluyor

Nohut salatasi
Haslanmis nohutun icine kozlenmis kirmizi biber maydanoz zeytinyagi birazda kornison tursu eklersek bol limonlu az yagli

Firinda karnabahar
Karnabaharlari haslayip kucuk kucuk dograyalim yogurt yumurta zeytinyagi karabiber pul biber kimyon ve az un ile iyice karıştırıp firinda kizarincaya kadar pisiriyoruz alt ust kizarinca pismistir et ile cok gidiyor yaninda bol salataylada guzel bir yemek oluyor isterseniz bir kismina kasar rendeleyebilirsiniz ben tepsinin yarisina kasar rendeliyorum (benim esim sıkıntılıdir)

Firinda kizartma
kabak havuc patlican biber patates hepsini küp küp dograyip aci olmayan kirmizi toz biber biraz tuz karabiber kimyon kekik az zeytin yagi ile iyice karıştırıp yagli kagit sedigim firinda iyice pisiriyoruz ustune yogurtla gayet guzel oluyor

Kurutulmus biber kizartmasi
Kis icin guzel bir yemek kurutulmus biberleri haslayip suzdukten sonra az yagda tavada ceviriyoruz sonra yogurtluyoruz

Ben reklam yapan zavallıyım !

Diyet yemeklerinizi istediğiniz adrese sipariş olarakta verebilirsiniz.
Bence bir bakın gayet lezzetli ve başarılı buldum ben ...

X