Diyetisyen Sorunsalı

cosmicgirl

drama queen 👸
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2021
68
186
Herkese selamlar öncelikle.
İlk önce kendimden söz etmem gerekirse 30 yaşındayım ve çocukluğumdan beri kiloluyum. Sosyal medyadan bir diyetisyene denk geldim ve bir ay dolmak üzere ama ben pek memnum kalamadım açıkçası. Çünkü beklediğimden daha farklı bir beslenme şekli. Neredeyse hiçbir şey yok. 1000 kalori altında bir beslenme. Hatta 800 bile değil. Ve bana zor geliyor. 2 hafta uydum ama artık uyamıyorum açıkçası uymak da istemiyorum çünkü hiçbir şey yemeden bağışıklığımın düşeceğine inanıyorum. Ben birkaç aylık peşin ödemiştim ve iade de yok. Ama bu şekilde yürümeyeceği de net. Geçen hafta diyetisyenime daha rahat bir listeye geçelim dediğim halde listede bir değişiklik olmadı. Şansımı denemedim diyemem.

Ben diyetisyeni bırakıp kendim daha dengeli şekilde beslenerek kilo vermek istiyorum. İçinde sebzenin sağlıklı proteinlerin, sağlıklı yağların dengeli şekilde olduğu bir beslenme düzeni istiyorum. Aç kalmadan, zevkli ama sağlıklı yemeklerle. Ki daha önce başarmıştım yine yapabilirim.

Sizlerin de fikrini almak istiyorum. Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Cok düşük kalorili diyetler sadece size zarar verir. Bırakıp başka ve daha mantıklı bir diyetisyen ile çalışabilirsiniz bence. Hem psikolojik hem fiziksel olarak çok daha iyi olur sizin için

X