Dn kavga ettik ve boanalm dedi

ev bizim değil kaynanamların üç katlı birinci katta kaynana ikinci katta ben üçüncü katta eltim oturuyordu (şimdi borçları yüzünden taşındılar) annesinin üzerine diye bana git diyor boşanacak olsak kaynanamlar zaten beni istemiyorlar beni o evde oturtmazlar

vallahi canım, o çocuklara bir ev, yeme içme, okul ne gerekiyosa yapmak zorunda, çaresiz bi kadını çocuklarıyla kapıya koymak ne zamandan beri erkeklik oldu bilmiyorum, eğer bu imkanları çocuklarına ayrı evde sağlayamıyorsa kimseyi bi yerden kovamaz
zaten senin imkanın olsada çocuklarına ve kendine kocan olmadan rahatça bakabilcek konumda olsan seni asla evden kovmazdı bence
seni eziklemeya çalışıyo kendince, ööfff çok sinir oldum
:mymeka:

bişey yapamazlar meraketme yasal olarak ev eşinin olmadığı için sen evden hak talep edemezsin ama çocuklarının babane yada dede üzerindeki mallardan hak talep edebilmesi mümkün boşanırsan o ev olmasa bile çocuklarının hakkı olan malları çatır çatır alırsın kayınvalide veya kayınpeder üzerinde olan mallardan gelin talep edemiyor ama torunlar hak sahibi unutma..

cocukları sankı tek yapmıssınız.uretımde hıc destegı yokmus sankı..
esınızın sorunlarımı var? kendısıyle hic konusmayı denedınızmı?..
bı sıkıntısı vardırkı bu sekılde konusmus olabılırde..

sorunları var herkese kredi kartını kullandırma dediğim halde kullandırdı ve onlarda ödemiyorlar borçlar kendine kaldı kredi kartı isteyen olursa kartım yok de dedim ama dinletemedim hırsını bizden çıkarıyor çok ketumdur böyle arkadaşlarının sırrını vermez kimin ne kadar borcu var desem söylemez bence eşler verdikleri borçları ya da kullandırdıkları kredi kartlarını kimlere ne kadar kullandırmışlarsa söylemeleri gerek ki yarın Allah gecinden versin ölüm halinde kimden ne alacağını bilesin

sorunları var herkese kredi kartını kullandırma dediğim halde kullandırdı ve onlarda ödemiyorlar borçlar kendine kaldı kredi kartı isteyen olursa kartım yok de dedim ama dinletemedim hırsını bizden çıkarıyor çok ketumdur böyle arkadaşlarının sırrını vermez kimin ne kadar borcu var desem söylemez bence eşler verdikleri borçları ya da kullandırdıkları kredi kartlarını kimlere ne kadar kullandırmışlarsa söylemeleri gerek ki yarın Allah gecinden versin ölüm halinde kimden ne alacağını bilesin
erkekler borc verme konusunu bazen saklayabılırler ama saklama sebebıde bızım yuzumuzden neden verdın sunu alıcakdım sunu yapıcaktık dememızden dolayı bızlerle paylasmıyolar..esın kart yuzunde emın ol cok sıkntı cekıyodur kart madularının hallerını az cok gormusuzdur..bence esıne destek olmalısın cunku gercekdende maddı yonden baskı altında hergun katlanan faızlerı dusundukce ınan yeterınce acı cekıyodur hatasını anlamısdırda bıdahada kullandırmaz ..
zor bı donemden gecıyosunuzdur emınım ve yanlıs hatırlamıyosam ılk sayfada hatalı olan bendım demıssınız sabırlı olmalısınız 16 senelık bı yuvayı kart sıkıntısı yuzunden esınızın agzından cıkan bu sozler yuzunden heba etmemenı derım sadece..

Çocukları annenin evinden çeyiz olarak getirmedinya kapıyı göstermeyi biliyorsa çocukların hayatlarının yarısınıda idame ettirmeyi bilicek he karşılayacak gücü yoksada susmayı bilicek çok kızıyorum böyle şeylere ya sanki tek başına yapmışsın gibi geçim derdini sana tek başına düşündürmeye ne hakkı var.

Çocuklarının her türlü masraflarını,geleceklerini garanti altına al,sonra senin yüzünü görmek isteyen de yok,onları ben tek başıma yapmadım de..:eek:lmaz:

Aslında bu kavga anında sinirden söylediği sözler gibi geliyor bana..Eşinizin size bunları kalpten söylemiş olabilceğine inanmak istemiyorum..:1no2:

ay nekadar basit 16 yilini ver sacini süpürge et
evlatlarini büyüt sonrada en ufak tartismada kapiyi göstersin
artik herkes evliliginden korkacak demekki baksana 16 yil 20 yil nekadarda cabuk harcanabiliyor
bu erkekleri anlamadim anlamayacamda
sen en iyisi git canim ama kendini ve cocuklarini garanti altina al
sonrada madem annen hasta git onun yaninda huzuru bul derim
hakkinda hayirlisi

hayat hiçbir zaman güllük gülistanlık değildir, tabiki birsürü sorunlarla karşılaşıcaz hayatımız boyu..

eşinizin yaşadığı kredi kartı sıkıntısını size "al çocukları annenin ewine git" olarak yansıtması çok ama çok yanlış, ki ilk defa dememiş daha öncede sölediğinden bahsetmişsiniz:umursamaz:

bu we benzeri durumlar kabul edilcek şeyler değildir, sonuçta siz iyi günde kötü günde diyerek imza attınız, ama her kötü günde böle bi tepkiyle karşılaştınız, hani edilen yeminler werilen sözler:eek:lmaz:

bunun için yuwanızı yıkmayın sabredin diyemem (diyenede anlam weremem zaten), biran önce bişeler yap bence,imkanların azda olsa warmış, inş Allah biyerden bi kapı açar sana..

herzaman sawunduğum şey bikere daha çıktı karşıma, oda ekonomik özgürlük..:hulya:

sanki o çocuklar sadece seninmi yani.ben annemin evinden mi getirdim deseydin.gerçi niye tartıştığınıza bağlı çok sinirlenmiş olmalıki bunu sölemiş.hoş çok sinirlense bile sölememli ama neyse.sen yinede ani kararlar verme eminim düzelirr

erkekler borc verme konusunu bazen saklayabılırler ama saklama sebebıde bızım yuzumuzden neden verdın sunu alıcakdım sunu yapıcaktık dememızden dolayı bızlerle paylasmıyolar..esın kart yuzunde emın ol cok sıkntı cekıyodur kart madularının hallerını az cok gormusuzdur..bence esıne destek olmalısın cunku gercekdende maddı yonden baskı altında hergun katlanan faızlerı dusundukce ınan yeterınce acı cekıyodur hatasını anlamısdırda bıdahada kullandırmaz ..
zor bı donemden gecıyosunuzdur emınım ve yanlıs hatırlamıyosam ılk sayfada hatalı olan bendım demıssınız sabırlı olmalısınız 16 senelık bı yuvayı kart sıkıntısı yuzunden esınızın agzından cıkan bu sozler yuzunden heba etmemenı derım sadece..

ama ben buna her zaman kimseye kullandırmamasını söyledim o beni dinlemedi belki önceki açtığım konuları bilenler zaten sorunlarımızın olduğunu hatırlarlar ben ne kadar idareci olduysam o okadar kullandırma dememi dinlemedi zaten beni bir kadın için çoook kırmıştı hiçbirzaman unutmadım ve aslada unutmam ben herzaman maddi ve manevi yanında oldum benim veya ailemin bir sıkıntısı olduğunda hiç semtimize bile uğramadı yeter artık bende dokuz aylığım

Çocuklarını al git demesi kolay, yiyorsa kendi alsın gitsin de görelim bakalım dünya kaç bucakmış.
Ne erkekler var yahu. Adam gibi adam çocuklarını al git diyeceğine ceketini alır her şeyi eşine, çocuklarının anasına bırakır gider.

He He He....vay be al cocuklari annene git!! Tabi...kolaydi öyle bes kurusa köfte....Annenden getirdin ya o cocuklari....:umursamaz:

Git arkadasim seni istemeyenle bir dakika bile durma......Ama önce zehir gibi bir avukat tut onu yollmanin en iyi yollarini ögren....Evinin kirasina cocuklarinin nafakasina kadar al....donuna kadar soyup sogana cevir bir güzelce...a.s

Ondan sonrada ne hali varsa görsün....:mymeka:

Gerçekçi olmak gerekirse k.validenin üzerine olan bir evde hemde altlı üstlü otururken eşinizden ayrıldığınızda o evde oturmaya devam edemezsiniz, rahat vermezler size zaten siz de rahat edemezsiniz, o yüzden o gitsin sen kal diyenler bir kez daha düşünsünler olacak iş değil şu durumda...

Eşiniz size gitmenizi söylediğine göre çok kavga ediyorsunuz ve geçninemiyorsunuz sanırım, eşinizin ailesi kaynaklı oluyorsa oradan taşınırsanız çok rahat edersiniz, bir kaç yıl bu şekilde çektik bizde uzaklaşınca her şey daha iyiye gitti

ama ben buna her zaman kimseye kullandırmamasını söyledim o beni dinlemedi belki önceki açtığım konuları bilenler zaten sorunlarımızın olduğunu hatırlarlar ben ne kadar idareci olduysam o okadar kullandırma dememi dinlemedi zaten beni bir kadın için çoook kırmıştı hiçbirzaman unutmadım ve aslada unutmam ben herzaman maddi ve manevi yanında oldum benim veya ailemin bir sıkıntısı olduğunda hiç semtimize bile uğramadı yeter artık bende dokuz aylığım

bi erkek para harcarken önce karım çocuklarım demiyosa, zaten sorun çıkmaması imkansız o evde

ha kendini ateşe atmışın ha millete kredi kartı vermişin, sebil mi yani

o çocukları mitoz bölünerek mi yaptın acaba:eek:klava:

:lepi:
cevap budur canım yaşadığınız ev kendinizinse neden sen gidiyormuşsun ki koy kapının önüne o gitsin rahatlığa bak
Canı sıkılınca la çocukları git annenin evine oldu rahatlık sana kalsın kötükedihüsokötükedihüso
Adama bak anne söyle diyor madem çok biliyorsun sen söyle
Sen çek git
O çocukları ayırma annesinden ki zaten böyle bi amacı yok gibi ama afedersinde eşekk gibi bakacak ihtiyaçlarını ödeyecek sen kendini boşuna üzme canım boşanırsa boşansın madem çatır çatır alırsın nafakanı
Rabbim hakkında hayırlısını versin

dün akşam hiç yoktan tartıştık eşim bana ne olacaksa olsun artık bitsin
yarın annenle konuş hangi eşyaları istiyorsan al çocuklarla beraber annenin evine git dedi bende hiç altta kalmayıp annemin hasta olduğunu ve ona bu konu hakkında birşey söyleyemeyeceğimi gidip kendi ailesine söylemesini söyledim belki tartışmanın çıkmasında ben haksızdım ama her kavgada bana çocukları git demesini artık kaldıramıyorum kiraya çıkacak olsam maaşım çook düşük kirayı ödeyemem kirayı ödesem ne yeyip içeceğiz herşey şu an çook karışık ne yapacam nasıl bu işin içinden çıkacam artık bıktım maaşım geçimimi sağlasa kiramı ödeyebilsem hiç düşünmeden çocuklarımı alır giderim

Ah canım seni öyle iyi anlıyorum ki - tüm bunları yaşamış biri olarak - bir sihirli değneğim olsa da - bu sözü rahatlıkla sarfedebilen erkeklerin aklını başına getirebilsem.:eek:lmaz:
Kadın çocukları alıp gittiği zaman kendilerinin huzur içinde olacaklarını sanan erkeklerin iş işten geçmeden - aile birliğinin ne kadar değerli - vazgeçilmez olduğunu anlamalarının bir yolu olmalı.
Bir aile parçalandığında çok ağır bedeller ödeniyor - hiç haketmedikleri halde çocuklar bu bedelden en büyük payı alıyorlar - elbette bu ağır bedeli avantaja çevirebilen güçlü çocuklar olduğu gibi savrulan -ufalanan yavrucuklarda var maalesef.senağlama
Kadınların ve çocukların büyük kısmının hayatı yoluna giriyor ama aile birliğinin sorumluluklarından kolayca vazgecebilen erkeklerin hayatı zindan oluyor. Kafalarını taşlara vursalar da geç kalmış oluyorlar. yasakkelime
Noktayı koymuş - çocuklarımı alıp annemin evine yerleşmiş ve herşeyi yoluna koymuş biri olarak - tüm yuvaların birlik beraberlik - huzur içinde olmaları için duacıyım tatlım.
İyi yönde bir değişim için hiç birşey yapmadan beklemek - yaraları derinleştirmekten başka bir işe yaramıyor maalesef. Köklü çözümler üretmek gerekiyor canım - Profesyonel yardım almak gerektiğine inanıyorum. Karşımızdakini asla değiştiremeyeceğimize göre - bu noktadan itibaren nasıl bir yol izlemen gerektiği konusunda bir uzmana danışmanı tasiye ederim.a.s
Dilerim iletişim engelinizi rahatça aşar - ebedi güzel huzurlu günlerin temelini atarsınız.
a.s.

ne demek al çocuklarını annenin evine git yaaa:kızgın: ablacım demio musun ben bu çocukları annemin evinden mi getirdim benim çocuğumda senin değil mi diye?

Allah yardımcın olsun ablacım gerçekten evin içinde ki huzursuzluk hiç bir şeye benzemez. Rabbim evinize huzur verir inşallah tabi eşinize de biraz akıl:kızgın:

:teselli:adam hem suçlu hem güçlü boşanacaksan nafaka al öyle boşan.az çok hatırlıyorum zaten sorunluydu evliliğin dünyanın kaç bucak olduğunu görsün:mymeka: bu arada altınları almayıda unutmayerimseniben

canım sen canını hiç sıkma erkek milletinin yüzde ellisi böyle başları sıkısınca al çocukları git derler ama sakın gitmeye kalkma sanki annenin evindenmi getirdin çocuklarını
birde kendine güveni oluşmuş
ailesi yanında olduğu için bence hani ev kendinin ya annesi aşağıda
kardeşi yukarıda çok istiyorsa kendisi ayrılsın
evden seni yalnız sanıyo galiba annene anlatamıyacağınıda biliyo
bence bir süre bekle kavganın soğumasını bekle sonra al karşına konuş
ne zamana kadar böyle gidecek diye iyilikle çünkü 16 sene oturmuşsun yazık hemen de evliliği bitirmeye kalkmayın
kolay kurulmuyo yuvalar çocuklarıda düşünsün

çalıştığın halde böyle diyorsun çok üzüldüm
asgari ücret mi alıyorsun?
ya bu adamlar neden böyle?
acaba kadınlar bu kadar dert yapıyo mu erkeklere? neden hep sorun çıkaran erkekler oluyor?
hem de 16 yıllık bir evlilik. :gitme:

X