Dn taklar ve Erkek taraf!!

amaaann giden gitti hayatımın geri kalanını üç kuruş altın için zehir edemem.... önümüze bakalım kızlar... Allah hepimizi kocalarımızdan ve evlatlarımızdan yana güldürsün... tatlı muhabbetler, hoş sohbetler versin... Hayırlı evlatlar versin.....:nazar:

hayır bide şöyle bişey var, sonradan fotorafcidan resimleri 8 ay alamadık artık fotorafcı aramaya başladi güya düğünden sonra biz resimleri seçecektik onlarda ödeyecekti. 800 ytl lik bilezik bozdurup almak zorunda kaldım. hem onlar benim altınlarımdan aldılar hemde bizi mağdur biraktıkalı icin popomuzu toplamak için bizde bozdurmak zorunda kaldık. offff çok doluyum kusura bakmayın

Çıldıracam ooff bende çok sinir oldummmm:KK20::KK14:

Offf off kızlar.. benim de içim çok dolu... eşimle farklı memleketlerdeniz.iki ayrı kına gecesi iki ayrı düğün yaptık memleketlerimizde.salonların kirasından tutun yakılan benzin paralarına kadar biz ödedik eşimle.kredi çekerek.. eşimin tüm kardeşleri çalışıo babasının da geliri iyi.yani hepsi maaşlı olmasına rağmen böyle oldu.eşimin memleketindeki düğün bitiminde takılan altınlarla salona ödeme yaptık.neyse herşey bir yana evleneli 4 ay olmuş annesi para istiyo bizden... ve biz halen kredi faizleri ödüyoken yani daha ana para ödemesine dahi geçmemişken.para basıyoruz sanki.o krizi atlattık iki ay sonra tekrar...arabalarını değiştireceklermiş.ayy kafayı yicem yaa.bide eşime hala borcunuz bitmedi mi bu ne bitmez borçmuş diye söyleniyo... çok üzülüyorum...

Offf off kızlar.. benim de içim çok dolu... eşimle farklı memleketlerdeniz.iki ayrı kına gecesi iki ayrı düğün yaptık memleketlerimizde.salonların kirasından tutun yakılan benzin paralarına kadar biz ödedik eşimle.kredi çekerek.. eşimin tüm kardeşleri çalışıo babasının da geliri iyi.yani hepsi maaşlı olmasına rağmen böyle oldu.eşimin memleketindeki düğün bitiminde takılan altınlarla salona ödeme yaptık.neyse herşey bir yana evleneli 4 ay olmuş annesi para istiyo bizden... ve biz halen kredi faizleri ödüyoken yani daha ana para ödemesine dahi geçmemişken.para basıyoruz sanki.o krizi atlattık iki ay sonra tekrar...arabalarını değiştireceklermiş.ayy kafayı yicem yaa.bide eşime hala borcunuz bitmedi mi bu ne bitmez borçmuş diye söyleniyo... çok üzülüyorum...

sakın taviz vermeyin, siz verdikçe daha da isteyecekler kamçılanacaklar. sinir oluyorum böyle oğulllarına ve gelinlerine yolunacak kaz gözüyle bakanlara. bi tane kayınvalide çıkıp anlatsa keşke bize bunun mantığını? "oğlumu yolmaktan zevk alıyorum" un sebebini çok merak ediyorum valla. lüks masrafları için evlatlarını zora sokmaya hiç utanmıyorlar

Canım bizde kredi çektik herşeyi nişanlım aldı.Ailesinden tek kuruş görmedik.Sinir oluyorum bende.Bir evladına insan bir birikim yapmaz mı altınları bile nişanlım alıyor o kadar diyeyim sizeee..Bende diyorum ki boşver kimsenin parasını istemiyorum ilerde o parayı fitil fitil çıkarmasınlar..Kendi çabalarımızla evimizi döşüyoruz.Allah tan lojmanda oturacağız ve kızlar eşimin ailesi şuan benim oturacağım lojmanda gitmek bilmiyorlar evlerine.Eşyalarım yakında gelecek paşa paşa gidecekler o sefada sona erecek.Hiç 5 kuruş paraları yok.Haziran da emekli oluyor Allah tan kayınbabam.Emekli paralarıyla geçinip gitsinler bizden para istemesinler oof offff

Çok şey yazdım ama sildim.

Herşeyi ailelerden beklememek lazım. İnsanın alın teriyle yaptığı daha kıymetli.

sakın taviz vermeyin, siz verdikçe daha da isteyecekler kamçılanacaklar. sinir oluyorum böyle oğulllarına ve gelinlerine yolunacak kaz gözüyle bakanlara. bi tane kayınvalide çıkıp anlatsa keşke bize bunun mantığını? "oğlumu yolmaktan zevk alıyorum" un sebebini çok merak ediyorum valla. lüks masrafları için evlatlarını zora sokmaya hiç utanmıyorlar

Sorma canım yaa vallahi tak etti artık...evleri var iki yerden kira gelirleri var...ayrıca dolgun maaşlılar.bizim daha kendimize ait evimiz bile yok.hala gözleri bizde.ben hiç taviz vermiyorum zaten.hatta eşimle tartıştım.bizde erkek tarafı evine kadar herşeyi üstlenir.düğününü yapar evini dayar döşer.

Sorma canım yaa vallahi tak etti artık...evleri var iki yerden kira gelirleri var...ayrıca dolgun maaşlılar.bizim daha kendimize ait evimiz bile yok.hala gözleri bizde.ben hiç taviz vermiyorum zaten.hatta eşimle tartıştım.bizde erkek tarafı evine kadar herşeyi üstlenir.düğününü yapar evini dayar döşer.

ah canım eskidenmiş o malesef, şimdi oğlum bize baksın gelinim bize para akıtsın mantığında insanlar. evlenirken destek yerine köstek oluyorlar aksine. biz de aynı şeyleri yaşadık tatlım, balayına giderken son nakit paramızı bile ellerine saydı eşim. koydum postayı tabi, artık 5 kuruş bile yollayamaz benden izinsiz. ben de izin vermem zaten. son model ev aldılar dayadılar döşediler. hakeret sensörlü koridor taban ışıkları bile var kayınvalidemin, ben bi lambader bile alamadım evime. allah daha çok versin ama bizden uzak dursunlar

ah canım eskidenmiş o malesef, şimdi oğlum bize baksın gelinim bize para akıtsın mantığında insanlar. evlenirken destek yerine köstek oluyorlar aksine. biz de aynı şeyleri yaşadık tatlım, balayına giderken son nakit paramızı bile ellerine saydı eşim. koydum postayı tabi, artık 5 kuruş bile yollayamaz benden izinsiz. ben de izin vermem zaten. son model ev aldılar dayadılar döşediler. hakeret sensörlü koridor taban ışıkları bile var kayınvalidemin, ben bi lambader bile alamadım evime. allah daha çok versin ama bizden uzak dursunlar

Tatlım inan bana hala yapanlar var onu.arkadaşım evlendi bir kuruş masrafları olmadı.herşeyi ama herşeyi erkek tarafı halletti.şansımız yok demekki:KK43: farklı illerde oturuyoruz Allahtan... ziyarete gittiğimizde bir çöp almıyo hediye olarak.gelinim maaşlı o bana alsın diyo bide.nişanlıyken çok aldım her gidişimde hem ona hem görümcelere. ama karşılık göremeyince bende almıyorum artık.

ben bır igne bile görmedim.. ayrıca çok begenrek aldıgım kıyafetlerin yarısı annemın evınde kaldı.. annemler bana bır çeyrek bile takmadılar.. sonra bana dugunde kolların çok boş demişti annem :)))

HERŞEYİ derken?? yabanci bir misafir gibi gelip gittiler düğünde.. onların benden beklentisi olması asıl sorun...

Benim kayınpederim eli cebinde gezdi düğün boyunca. Bir lira bile harcamamıştır. Haklısın yanlış yazmışım. hiçbirşey beklememek lazım.

Sınırını çiz, tavrını koy. Ben koydum lafı bile edilmiyor.

ben geçen eşime şakayla karışık annesinin hiç bişe takmadığını ima ettim bir bilezik bile takmadı dedim amann bi sinirlendi bi sinirlendi laf da söyletmezler..Olsun ben yeri geldikçe lafımı sokuyorum aaa şunun gelinine ne kadar çok altın takıldı takı takıldı deyip duruyorum.:)benimse bileziğim bile olmadı kendi ailem taktı sadece diyorum ohh içim soğuyor..geçenlerde bir ima bir ima kaynanamda.neymiş bana çok şey yapmış ta diğer gelinlerine yapmamış diye söylüyors.. yaptığı da iki mobilya ve düğün ne takı ne başka bişey gelinliğimi bile kendim aldım yaa..ben de açtım ağzımı..anne onlara yapmışsın kulaklarımla duydum sen sürekli bunu söylüyorsun ne dese beğenirsiniz onlara kayıpederim yapmış o yapmamış:)ne farkeder dedim sizin evde hesap ayrıysa bilemem dedim..

bu konuya çok yazdım gene yazayım ben de düğününü takılan altınlarla yapanlardanım evlendikten sonra annesi eşime evi misafir gibi gezdim demiş evlenmeden geldiğinde şöyle bir gezdirdim ben de eşime düğüne misafir gibi gelenlere evi de misafir gibi gezdirecektim tabi ne yapacaktım ki dedim keşke bana söyleseydi de aynı lafı duysaydı kaynana

hanımlar benim başımda özetle anlatmak gerekirse şöyle bir olay geçti,
kayınvaldem bize ev tutmak için kendi kardeşinden borç almış, düğünde takılan paradan veririm demiş, neyse düğünde para fazla takılmadı takılanlarla koltuklar halılar perdeler erkek tarafın aldığı fakat ödemediği şeylerin ilk ödemesi yapıldı. eşimin ailesi borç oğlumun borcu benim borcum değilki olarak görüyor bu nasıl bir zihniyetse artık.
neyse geldi kayınvaldenin kardeşine olan borç tutturdu altın bozduralım,bir ağlıyor bir ağliyor kardeşimin düğünü olacak o da yurt dışında inşaatlarda çalışıp bu parayı biriktirdi (2.500 ytl) ona bir şekilde vermemiz gerek ki 2 ay sonra kendi düğününü yapsın. ok dedim dayanamadım kadın karşımda ağladı sonuçta, ben sana geri alip vericem sakın annenlere söyleme dedi.
tamam dedim bunu söylemesinin sebebi de şu, onlar bana düğünde 1 tane altın takmadıkları için annemde bu altınların hepsini biz taktık, onların borçları için bozdurursan çok fena oluruz dedi. neyse gel gelelim 2 sene oldu ve altının a sı yok. eşim annesiyle konuştu annesi diyorkı, param yok emekli maaşıyla geçiniyoruz.(tarlalarından geliri var,ev kendinin, ve istanbul gibi pahalı bir yerde oturmuyor) eşim diyor niye alicam dedin madem öyle, ben alamicami biliyordum ama o an öyle demeseydim Bezbebek bana vermezdi. gelde çıldırmaaaaaaa
resmen aptal yerine koydu benii yaa ben aldiğim 3 kuruş parayla o altınları nasil alırım yaa, 2,500 sattık ok ama alırken en azz 3.000 ytl tutacak.ve ben sonradan tekrar altın bozdurmak zorunda kaldım onların ödemediği taksitler düğün foto, düğün araba vs. yani 5-6 bin ytlyi rahat bulur
annem düğünden sonra takıları hiç görmedi diyorki bir bakalım, kim ne takmış bizde ona göre onların düğünü olunca takıcaz diyor. bende çalışıyor olmamı bahane göstererek bankaya kasaya gidemeyiz diyorum ama nereye kadar. sizin başınıza böyle bir şey gelseydi ne yapardınız? veya başına gelen varmı? özetle dedim ama inanınki bu özeti daha ne rezaletler oldu...

19.03.2009 aradan geçen zamanda olanlara gelirsek 2 kez çok zor durumda kaldılar abisi eşimden para istedi eşim bana anlatıyor ağzımı ağrıyor :KK66: bende bu saaten sonra onlarla herhangi bir alişverişim olamaz dedim. bunu da aynen ilete bilirsin dedim. benim bunu söylemem ayıp değil onların yaptığı ayıp! Bana bu yaptıklarından dolayı biz seninle ne çok kavga ettik evliliğimizin ilk ayları rezil oldu, ne çok uykusuz gece geçirdim o günleri bana kim geri vericek dedim.
Haaa şimdi sorunları mı var eee birazda onların uykusu kaçsın :) ama gerçekten içten söylüyorum keşke bu yaptıklarını yapmasalardı dürüst olsalardı da bende onalara şuanda para gönderseydim. ama bu saaten sonra büyük sözüme tövbe ama ASLA!!!

ayyy.. çok sinirlerim bozuldu... maşallah çok sabırlı bi insanmışsın.. Allah cc yardımcın olsun.. onlara da vicdan versin..

Allah cc sabır versin canım yaaa.. böyle şeyler çok sinirimi bozuyo... benim de başıma bi şeyler geldi ama bu kadarına pessss yani...

arkadaşlar demekki her evlilikte oluyo az yada çok böyle olaylar. Bizde evleneli 7.yılımız biticek haziranda ve daha yeni yeni atlattık o konuları. Evliliğimizin ilk yılları hep bu kavgalar yüzünden berbat geçti. O günler geri gelmiyo en mutlu olacagınız dönemlerde kavga gürültü kopuyo ve cok üzülüyoruz. Maalesef erkek anaları babaları böyle sorumsuz insanlar hep kendilerini düsünen tipler. Aman benden kuruş cıkmasın kızın ailesine kendi cevremizede herşeyi yapmış gibi görünelim diye uğraşıyolar. Tabiki bu durumdada herseyi borcla alıp dügün sonunda takılan takıları paraları hortumluyolar. Aynı seyler benimde başıma geldi ve encok yandığımda nedir biliyomusunuz sırf bazı şeyleri onlar alıyo diye sesimi cıkaramadım ve istediğim mobilyayı alamadım. Simdi diyorumki esime keske bastan biz ödeyeceğiz deseydin o zaman en azından bunu bilirdim ve ona göre kendi beğendiğim seyleri alırdım yada herseyi almazdım evlendikten sonra param oldukca alırdım yavaş yavaş. Bizim kayınpeder bizimle mobilya almaya geldi ve pazarlık yaptı kredi cekip ödicem faln diye bende mobilyayı begenmediğim halde madem o ödeyecek iyi dedim. Evlenene kadar hersey yapıldı alındı tabi hicbisey 4/4lük degildi. Evlendik esimin babası dediki 4milyar borcunuz var sok oldum ne borcu falan esimde ne zamana kadar ödememiz gerekiyo dedi oda en kısa zamanda ödeyin demis ben duymadım düsünün yani bir baba nasıl söyler bunları biz takıları sattık ve ödedik borcumuzu. Zaten onların biz aldık dedikleri seyler ve bide esimin arabası vardı onun bakım parası 4 milyar tutmus hepsini verdik. Benim ailem onların iki katı takı taktı bide onların taraftan takılan 3 bilezik düsük ayar cıktı ve tanesi 50ty satıldı. Annemlerde cok bozuldular tabi cünkü benim ailemin ve akrabalarımın takılarıyla kendi borclarını ödetmis oldular. allaha havale ediyorum. Ama simdi kaynım var evlenmek istiyo 5parası olmayan üstüne bide sürekli banka borcu yüzünden eve icra getiren biri babası benim bildigim iki kez borcunu ödedi biri 5 diğeri 8 milyar. Her fırsatta diyorum para biriktir evlenirken lazım olacak kimseden fayda yok diye. Bide gecen gün bi konu acıldı kayınvalide bana demezmi sen bize bedavaya geldin cıldırdım resmen. Daha neler neler kopuk kopuk anlatmıs olabilirim ama anlatsam roman olur. Esimle cok mutluyum oda biliyo ailesinin ne mal oldugunu cünkü biz ev alıcagımızda bide araba alacagımızda biraz acıgımız vardı ondan istedik (bankadada belki 100milyara yakın parası var) adam benim param yok sat arabanı al evini demis. Araba alacagımızdada ben ev alıcam demis vermedi ve esim ailesine tavır aldı. Ben aracı oldumda barıştırdım.

ıyyyyy... ne kadar iğğğrenç insanlar var yaaaa... benimki yine hiç bi şeymiş.. burda diğerlerinin sorunlarını okudukça görüyorum... ama hep aynı sorun:bencillik, iki yüzlülük.. iğreniyorum böyle insanlardan...

elindeki altınalrı vermekle hata yapmışsın. benimkiler de hem ağlandılar hem kavga çıkarttılar ben birini bile vermedim vermemde. taktıysanız alın dedim sizinkiler borca gitti dedim. vermeyince kavga çıkarttılar ben dimdik akarşılarımda babam taktı onları sanane dedim. etrafa işte borçları üzerlerine yıkayımda görür bileziği altını demiş kaynana. hakikatende yıktı üzerimize ama azmettim çalıştım ödedim ama bileziklerimi satmadım. asla inanma kanma onlar gibilerine. bu sana bir ders olsun canım.

iyi yapmışsın da.. borçları nasıl üzerine yıktı? senetler kocanın üzerine miydi?

Ben 7 aylık evliyim. Benim kayınvalidem ve kayınpederim Allah var hiç karışmadılar altınlara. Evimizin de her şeyini aldılar jakuziye kadar döşediler. Kendi annem babam da her şeyimizi aldı. Bize hiç borç bırakmadı iki taraf da. Balayına giderken de kayınpederim eşime para vermişti. Nisanda takılan altınlar kendi annemdeydi dügündeki altınlar kayınvalidemdeydi. İkisi de hic dokunmadan verdiler. Kayınvalidem altını cok sever. Hic dokunmadı ama ona vermemi bekledi. Ben de esime dedim ben hala is bulamadım gelecekte ne olacagı belli degil kimseye bir sey veremem dedim. Altınları banka kasasına koyduk duruyor. Dügünde para kayınpederimindi masraf yapmıstı o kadar. Ama altınları almaları cok sacma. Kimseye vermeyin altınlarınızı kızlar...

X