Doç. Dr.Murat BOZKURT' la tüp bebek mucizesi

HAMILECILEK

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2021
1
2
33
Buraya yazmak istediğim o kadar çok şey var ki, inanın nerden başlayacağımı bilemiyorum. Hikayemin en güzel yeri de Doç. Dr. Murat BOZKURT' la tanıştığımızla başladı. Ben 5 yıllık evliyim ve 4 yıldır çocuk istiyoruz başımdan iki kez kimyasal gebelik geçti. Bu süre zarfında bir çok doktora gittim. Her doktor farklı bir şeyler söylüyordu ve hala neden çocuğumun olamadığını tam anlamıyla bilmiyordum. Birde devlet hastanesi sürecim var. Prosedürler, rapor aşamaları, yavaş işleyen bir süreç. Artık sabrım kalmamıştı. Birde pandemi sürecine denk geldim. Rahim duvarımda polip olduğunu söylediler ve yumurta rezervim azmış. Yıkıldım. Çünkü 29 yaşındayım fakat tahlil sonucunda AMH değerim 0,82 çıktı. Daha sonra artık profesyonel, işinin gerçekten ehli olan, uzman bir doktor arayışına girdim. Keşke ilk baştan böyle bir şeye karar verseymişim. İnternette doktor yorumlarına baktım ve o zamanlar Medicalpark Pendik hastanesinde görevli olan Doç. Dr. MURAT BOZKURT doktorumu buldum. Şükürler olsun. Murat hocamla da kolay bir süreç geçirmedim. Çünkü ben çok zor bir hastaydım. Murat hocamdan randevu aldım ve eşimle gidip görüştük. O kadar işinin bilincindeydi ki tek tek yapacaklarından bahsetti. Kolay bir hasta olmadığımı söyledi. Gerçekten de öyleydim. Öncelikle yumurta toplama işlemimi gerçekleştirdik. Yumurta rezervim az olmasına rağmen iğneler, ilaçlar derken 10 adet yumurtamı topladıktan sonra 4 adet 5. gün embriyolarımı dondurdular. Daha sonra Murat hocam, polip ve miyom ameliyatımı yaptı. Ameliyatım da çok başarılı geçti. Daha sonra rahim dinlendirme işlemi yapıldı. Ameliyattan iki ay sonra transferim olacaktı fakat bende folikül kistleri oluyordu. 2 ay kadarda bu kistlerin geçmesini bekledik. 2 ay önce tam transferim yapılacakken, endometrium da hiperplazi yani bozukluklar olduğunu söyledi Murat hocam. Bu şekilde transfer yapamayız dedi. Biraz kilo problemi olan bir hastayım, zayıflamam gerektiğini söyledi. Diyet yaptım, 1 ayda 5 kilo verdim. 2. adetimde tekrar muayene oldum ve bir önceki aya göre daha iyi olduğunu fakat hala tam olarak iyi olmadığını, rahim duvarımda üç nokta adenomiyozisim olduğunu söyledi. Buna rağmen transferimi yapmaya karar verdi ve 22.04.2021 de transfer günüm geldi çattı. İki minik mucize transferini gerçekleştirdiler. Söylenene göre embriyolarım çok kaliteliydi ve transferim çok güzel geçmişti. 12 gün boyunca sabah akşam iğne vuruldum. 12. gün kan tahlili verdim. Beta HCG 850 çıktı. O kadar mutlu olduk ki. Bu kadar çabalarımızın ve uğraşlarımızın karşılığını çok şükür ki aldık. Önce Rabbim, sonra Murat hocamın başarı ve tecrübesi sayesinde. İyi ki Murat hocam gibi işini gerçekten severek yapan doktorlarımız var. Gerçekten tecrübesine ve bilgisine güvenebileceğiniz bir doktor. Allah ondan razı olsun ve başarılarını daim etsin.

Gözünüz aydın Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.
Son zamanlarda gördüğüm ve açıkçası tuhafıma giden, dr beyde tedavi görüp pozitifi aldığı gün konu açan ve hikayelerini anlatan üyeler.
Yanlış anlamayın sadece garip geldi yazmak istedim...

Son zamanlarda gördüğüm ve açıkçası tuhafıma giden, dr beyde tedavi görüp pozitifi aldığı gün konu açan ve hikayelerini anlatan üyeler.
Moral, destek olmak için sağ olsunlar yazıyorlar nesi tuhaf?

Neden tuhaf merak ettim

Neden tuhaf merak ettim
O sıralarda 2-3 konu açılmıştı. Hepsi de pozitif aldığı gün konuyu açmışlar. Tabi ki paylaşılması güzel ona sözüm yok. Sadece garipsediğim mesela kimisi doğum yaptıktan sonra hikayesini anlatıyor vs. Daha çok yeniyken peş peşe dr beyle ilgili konu açılması garibime gitmişti. Yoksa tanımıyorum dr beyi.

O sıralarda 2-3 konu açılmıştı. Hepsi de pozitif aldığı gün konuyu açmışlar. Tabi ki paylaşılması güzel ona sözüm yok. Sadece garipsediğim mesela kimisi doğum yaptıktan sonra hikayesini anlatıyor vs. Daha çok yeniyken peş peşe dr beyle ilgili konu açılması garibime gitmişti. Yoksa tanımıyorum dr beyi.
Anladım canım. O kadar çok iyi doktor arıyoruz ki denk gelene ne mutlu

X