Doğal Saç Bakım Kürleri Doğal Saç Kremi Atkuyruğu (Kırkkilit) Otu

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

atugba2000

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2008
299
3
Merhabalar

Burada daha önce bir arkadaş kırkkilit otu ile saç uzatma diye bir başlık açmıştı.
Bunun üzerine ben de bu otu araştırmaya başladım ve ABD'deki pek çok doğal saç ürününde bu ottan faydalanıldığını gördüm.İçeriğindeki silika ve organik silikonlar sayesinde saça çok faydalıymış. Ağızdan alınan saç ürünlerinin içinde bulunuyor.İçmek de faydalı yani.

Bir de doğal saç kremi olarak kullanılabiliyormuş.

Reçete basit. Bir tutam atkuyruğu (kırkkilit) otunu 1 çay bardağı suda 5 dakika kadar kaynatın.Uzun saçlar için tarifi 2 katına çıkarabilirsiniz. Saçınızı yıkadıktan sonra bu suyu saçınıza sürün. Saçınızın ihtiyacına göre miktarı arttırabilirsiniz. Çok sert bir saçınız varsa daha çok sürebilirsiniz.

Müthiş yumuşak ve parlak olacak saçlarınız.

Ben kullanıyorum ve çok beğendim. Saçlar hem çok hafif hem de yumuşak, parlak ve canlı oluyor.

Sizinle de paylaşmak istedim. Umarım işinize yarar. vereliniortak

atkuyruğu otunu bir ara demleyip içmiştim ve kaynatım durulama suyu olarak saçıma sürmüştüm.Ama kullandığım dönemde saç kremi kullanıp daha sonra kırk kilit otunu kullandığım için yumuşattı mı hatırlamıyorum.Sadece parlatmıştı.Ama ben uzaması için kullanmıştım :):) uzamasına etkisi oldu mu hatırlamıyorum.Düzenli kullanmadım çünkü ama parlatmıştı.Şimdi yeniden deniycem :):)

X