Saç Rengi ve Saç Boyama Doğal saçı küllü platin ombre balyaj yapımı.. RESİMLİ

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.658
Merhaba.
Denemelerimle ilk kez böyle güzel sonuç aldım . Öncelikle saçın uçlarını krepe yapıp saç açıcı ile açıp 45 dk bekliyoruz yada aldığınız açıcıda ne kadar beklenmesi gerekirse bekliyoruz sonra süre dolunca yıkayıp iyice kurutup tarıyoruz .
Ardından saçımızı dört bölüme ayırıyoruz . Sağ alt Sağ üst sol alt sol üst olmak üzere ( hani saçımızı üstten toplayıp arkaları dağınık bırakırızya ) o şekilde . Ardından Sağ alttan tutam tutam heryerden eşit olacak şekilde ve tabiki az miktar tutamlar alıyor elimizde biriktriyoruz sonra Sağ üstü açıp ordanda tutam tutam heryerden eşit saç alıp deminkilerle birleştrip bu tutamları ayrı işimiz olmayan diğeer saçı da arkaaya ayrı bağlayıp sol tarafada aynısını yapıyoruz.
Ardından toplayıp bağladığımız tutamları açıp krepe yapıp saçın dibi hariç yukardan aşağı heryerden açıcı sürüyoruz . Diğeer işimiz biten tarafada dokunmuyoruz asla .
45 dk bekliyoruz yıkıyoruz kurutuyoruz.
Arkaya bağlı olan kısmı hiç açmadan öndeki tutamları yıkayıp kurutsak yetrli.
Ardından saç rengi tam tutsun diye pigmentasyon yapmalıyız o da diledğiniz herhangi bi markanın brn loxes tüp boya kullandım ve %9 luk oksidan.
Loxes 11.10 ekstra açık küllü platin boyanın çeğreği ,12.2 palette titan sarısı boyanın yarısı, yarım çay bardağı suyu karıştırıp tutamlara ve bu sefer bağladığım diğeer saçlarıda açıp tekrar krepe yapıp oralarada sürüp 30 dk bekliyoruz kurutma makinasıyla 5 dk ısı uyguluyoruz. 30 dk sonunda saçın fazla boyasını alıp yıkamadan bu sefer 12.2 lik palettenin titan sarı boyasını normal şekilde hazırlayıp tutamlara ve krepe yaptığımız bütün saç uçlarına sürüp 30 dk daha bekliyoruz süre dolunca yıkayıp kurutuyoruz ve saç hazır.
Biraz uzun ama umarım anlatabilmişimdir ..
sketch-1531864729863.png bu doğal saçım

_20180718_005707.JPG
_20180718_005527.JPG
_20180718_005722.JPG bunlar da son hali. .

Bu arada bunlar benim ilk boyamam değil saç uçlarım zaten açıktı ilk açıcıyla açıp palettenin 12.2 titan sarısına boyadığım da dorelikler vardı titan sarı açıcının üstüne o istediğim rengi vermemişti saçımı bikaç ay dinlendirip tekrar 12.2 ye boyadım ve bu sefer tam kutudaki renk tuttu. Hala var bazı yerlerde dorelikler ama baya eskiye oranla az . O yüzden ilk seferde öle müthiş olmasada bikaç ay sonra tekrar deneyince tam tutuyor . Yazıda bahsettiğim loxes 11.10 ekstra açık küllü platin yerine igora 0.22 turuncu azaltıcıyı pigmentasyon işleminde bi tırnak boyu kadar sıkıp kullanabilirsiniz ben igora bulamadığım için mecbur bu rengi aldım.

Son düzenleme:
Dorelik için mor şampuan alıp kullanabilirsin,hem çiğ sarılık gidiyor hemde dorelik azalıyor,mükemmel bişey,tam küllü grimsi duruyor sarılarda çok hoş oluyor.

X