Saç Uzatma Yöntemleri Doğal ürünlerle saç uzatma

Yok yok

Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
2
2
30
Merhaba hanımlar ♥ bugün size saçlarımı nasıl uzattığımı anlatacağım.. öncelikle saçlarımı saridan kizila kizildan siyaha siyahtan karamele çevirdim hemde bunu iki ay icinde yaptım ve saçlarım doğal olarak yandı diplerine kadar yanık sünepe bir saç idi. Sonra tv de bu karışıma denk geldim bitkisel yaglardan oluşan bir karışım ve öneren hanimefendi bir ayda soyledigim kadar uzatmazsa iade edin dedi guvenilirde birisi neyse ben tabiki yağı getirtemedim ama icerisinde bulunan yağları aktardan gidip aldim en iyi markalardan seçtim aldim arkadaşımda almıştı onun aldığı yaglar 110 lira tuttu benim aldiklarim 185 lira tuttu ikimizde basladik yapmaya tabi ben saçımı bu arada önüme atip kısacık kestim toplanmayacak kadar kısa.. ve okulun acilmasina da 3 ay vardi bu karisim sayesinde okul acildiginda cok sukur ki saclarim omuzlarima yaklasmisti toplaniyodu saglikli gorunuyodu kendi haline brakip gidebiliyordum ve çok hızlı uzamisti.. tabi arkadasiminkide uzadi ancak benimki kadar değildi mesela arkadasim bu karışımda sinemaki ekstraktı diye sinameki yagi almıştı bende yaptigim karisimin içine uc dort tutam sinameki yapragi atmistim 😃 gelelim yağlara
Hint yağı
Susam yağı
Ceviz yağı
Baobab yağı ( bunu zor buldum nedense)
Propolis ekstraktı
Sinameki ekstraktı
Tatlı badem yağı
Çörekotu yağı
Jojoba yağı
Zeytin yağı ( bunu ben kendim kattim tarifte yoktu)
Nasil kullandigima gelirsek hepsini bi kavanoza boşalttım tarifte hepsinden bir tatli kasigi diyor ama siseler birbirine yakin boyutta siz isterseniz bir tatli kasigi koyun hepsinden.. sonra parmak uclariyla sac diplerine sureceksiniz sadece sac dibine.. en az bir saat bekleyeceksiniz ben 2 saat bekledim.
Hayatim boyunca ilk kez saçımı bu kadar sağlıklı görmüstum ve ilkkez kendi rengime dönüp rahatca uzatıp tadını cikardim 🥰 inanin denemedigim sey kalmadi herseyide denedim saçımda sampuana dogum kontrol hapı koydum dort ay denedim bunu sonuç tirt. Sinameki badem yagi bemiks ampul bunuda 4 5 ay yaptim sacimin rengini acmisti lisedeydim ama uzaması ayniydi yavas yani.. bide igrenc antibiyotik gibi kokuyomusum arkadaslarm ilac kokuyosun felan derdi. Biberiye sarimsak zeytin yagi bunlari karistirdim 15 gun kavanozda guneste beklettim bu yagida pes etmeden aylarca kullandm koca kavanozdu sonuc tirt.. 😃 sarma gibi kokuyordum o zamanda. Lavanta suyu içtim ve saclarima sürdüm buda etkisizdi. Mayonez bile sürdüm be ama mayonez hakkını yemiyim saclarimi gurlestirdi gercekten cogaldi saclarim o donemde. Sogan suyundan bahsetmiyorum bile 😃 yumurta aki yumurta sarisi evet guzeldi ama saca bakim yapiyo bence uzatmiyo saglikli oluyolar parliyolar felan.. muz maskesi yaptim yazin duzenli ve evet nemlendirdi.. kalanchoe yaprağını ezdim yesil cevizle onuda sürdüm sonuc etkisiz. Restorex bioblas sarmasik ozlu felan bunlarida denedim aylarca.. vitamin destekleri aldim yani kendimi bildim bileli hic pes etmeden uğraştım 27 yaşındayım. duyduğum herşeyi yaptim. Aklima gelmeyen bi dolu sey var.. ha Argan yağı orjinalini aldim cok pahalıydı değdi mi evet ama yanık saçlarımı sadece yatıştırıc yanik saclarimi gizledi guzel gosterdi ama saglikli sacta daha etkili olacagi kesin yani yanık saçı kesip atın annem ne yazikki dönüşleri yok bildiginiz yanik yani kesip kurtulun sacinizi saglikli uzatin ben vazgecmedim yanik saclarimdan yillarca ama sonunda pes ettim.. umarim sizde brakirsiniz ve guzelim saçlarınızın kiymetini bilirsiniz boyamadan duramayanlar sözüm sizlere.. inanin alisiyor insan .. ayda 3 4 renk degistirenler alisiyosunuz bunu yapmamaya.. tarifi uygulayanlar lütfen düzenli yapın tarifin sahibinede çok teşekkür ediyor burdan 🥰

Ben de deneyecegim yağların fiyatı yüksek tutmuş aslında bu yağların içinde olduğu hazır bir marka var onu kullanıyorum şuan , benim de saçlarım geçen kış yandı dipten hemde anca toparladım

Aslında bu yağların hepsini ayrı ayrı almak yerine bu yağları ve ekstra olarak saçları uzatıcı keratin ve argan gibi maddeleri içeren QL bitkisel saç uzatma serumu gibi ürünleri almak hem daha az maliyetli olur hem de daha hızlı etki gösterir diye düşünüyorum. Çünkü zamanın da ben de hint yağı ile baya bir uğraşmıştım ve doğru düzgün etki görmemiştim. Ürün olarak piyasa da bilindik iki marka var zaten. Birisi Dax supergro birisi de QL Saç uzatma serumu. Hangisini kendinize uygun görüyorsanız alabilirsiniz. Önerim kendimin de kullandığı QL Saç uzatma serumudur.

X