Doğru olanı mı yaptım sizce?

Ailece üzerler sizi, arkanıza bile bakmayın.
Dik duruşlu bir adam olsa mücadele ederdiniz ama sünepe bir silik karakter var karşınızda, ana babasının bulduğu bir patron kızıyla evlenir gider.
Canınızı üzmeyin hiç. İş bulun ayrılın hatta.
Bu zamana kadar bir kahve içimlik dahi dışarda görüşmemek nedir benim aklım alamadı. Boşverin gerçekten...

allah aşkına 1 sene boyunca uzakta bir yere de mi yemeğe götüremedi ?
adam gibi adam birini gerçekten seviyorsa herkese karşı sevgisinin arkasında durur.
bir şeye üzülecekseniz kendinize gösterilen bu saygısızlığa üzülün. hangi çiftler 1 sene boyunca 1 yemeğe gitmeden görüşüyor, gizli saklı yaşıyor bir muhasebesini yapın.

bu arada ben bu şekilde maddi farkların çok olduğu tarafların evliliklerinin sağlıklı olmadığını düşünüyorum.
çok çok nadir tolere ediyor aileler bu farkı.
genelde sorun oluyor.
aşağılamak anlamında demiyorum ama herkesin ekonomik ve sosyokültürel çevresi buna göre gelişiyor. alışkanlıkları vs farklı oluyor.
diyelim evlendiniz, o ailenin sunabildikleri ile sizin ailenizin verebileceği destek arasında uçurum olur.
maddiyatta terazi kefesi altta olan taraf için de her zaman bir yetememezlik duygusu olur.
o yüzden kendi kefelerimize 3 aşağı 5 yukarı denk insanları seçmekte fayda var.

Arkadaşlar beni biliyorsunuz konularımı.

Ailesi istemiyordu bahsetmiştim.Yöneticinin oğlu yaklaşık bir yıldır birlikteyiz sözde ama dışarda herhangi bir yemek v.s yok. Ailesinin onayını bekliyordu onların da bilgisi olsun istedi. Ama onlar karşı çıkmış. Alışma süresi gereklidir belki de dedi. Ta ki babası işyerine gelene kadar. Ayrı koltuklarda oturmamıza rağmen “Seni neden hep burada görüyorum dedi. Dikkat et zemin kaygan bir yerin incinebilir demişti. “Yani üstü kapalı oğlumdan uzak dur dedi. Babasının bu sert tavrına rağmen ses çıkarmadı ne diyebilirdi ki..Ama bn çok kırıldım hani orada diyemedi eve gitti sadece mesajla yarın konuşuruz aşkım iyi geceler deyip öpücük gönderdi..Bn bir şeyler yazdım sonra mavi tık gitti sanırım yazdıklarımın bi kısmı gitmedi .Şarjı bitmiş

Ertesi gün gece şarjım bitti diye msj atmış. Bn bir sürü şey yazıp dönüş yapmayınca silmiştim yazdıklarımı o da böyle bir msj atmıştı.Yani çok üzgün..

Bn konuşmuyorum. Sadece iş üzerine. O çok kötü görünüyor .. Göz teması bile kurmuyorum.Bayağı üzgün, farkındayım..

Biliyorum geri dönüşü yok.. Barışmak için demiyorum ama ciddi üzülüyorum bu duruma.

Sizin tavrınız nasıl olurdu? Yani bu konuyu konuşur muydunuz, yoksa benim gibi sessiz kalır mesafe koyar mıydınız?

Ben yanlış mı yapıyorum?

Bana öneriniz nedir ?
şarjım bitmişti diye mesaj atıyor ve siz bundan çok üzgün oldugunu mu çıkarıyorsunuz???? vallahi akıl fikir versin allah

Annesinin küçük bebesi o. Siz de ailesinin ona almadığı ama onun çok istediği bir oyuncak. Ailesi gözyaşlarına dayanamayıp alırsa iki oynayacak, hevesi körelecek atacak bi kenara. Annesi sizi alacak, tıkıştıracak oyuncak sepetine. Kirlendiğinizde makineye atacak, sepete kaldıracak. Aklına gelirseniz tekrar alacak eline küçük bebe sizi. Sert oldu biliyorum. Ama öyle. Yapacak bir şey yok.
Helal kiz dogru didin

Üzgün demissiniz birde ya.
Birey olamamış, anne babasının izni olmasan sizinle yemeğe çıkamayan çocuktan farksız birinden bahsediyorsunuz.
Ya da onları bahane etti, sizinle daha fazlasını yaşamak istemeyen kendisiydi. Hangisi doğru onu da bilemeyiz.

Hala ne doğru mu yanlış mı diye düşünmek yerine iş arayın da çıkın oradan.

Üzgün demissiniz birde ya.
Birey olamamış, anne babasının izni olmasan sizinle yemeğe çıkamayan çocuktan farksız birinden bahsediyorsunuz.
Ya da onları bahane etti, sizinle daha fazlasını yaşamak istemeyen kendisiydi. Hangisi doğru onu da bilemeyiz.

Hala ne doğru mu yanlış mı diye düşünmek yerine iş arayın da çıkın oradan.
Yaşları da küçük değil. Konu sahibi 36 yaşında ve bir kere evlenip ayrılmış. Aslında daha dikkatli olması lazım

Yaşları da küçük değil. Konu sahibi 36 yaşında ve bir kere evlenip ayrılmış. Aslında daha dikkatli olması lazım
Diğer konusunda yazdık bunları kınadığınızı yaşarsınız noktasına getirdi. 🙄

Evlenip anne olmak istediğinde, yaşadığı şeyin saçmalığını göz ardı edip bir umut tutunmuş bahsettiğim kişiye. Hala tam olarak aydınlanma yaşamış değil.

İyi ki varsınız ne diim .. Her birinize teşekkür ediyorum.

Hayat çok kısa.. Rabbim bunların üstesinden gelecek sabrı da verir inşallah...

Beklemedeyim iş için...

X