Doğu il listesini nasıl yapmalıyız?

Seyrannn

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Mart 2020
143
134
Arkadaşlar eşimin işinden dolayı doğu görevine gideceğiz. Ama bizden herkesten istendiği gibi liste yapmamız isteniyor .. hangi sıralama ile hangi doğu illerini yapmalıyız?
Erzurum
Erzincan
Muş
Bingöl
Kars
Bitlis
Ağrı
Igdir
Tunceli
Ardahan
Diyarbakır
Batman
Siirt
Mardin
Van
Elazığ
Şırnak
Hakkari
olarak düşündüm ben. Nasil sizce ?

Oncelikle erzurum erzincan sivas vs gibi yerlerin istatistklerine bakin. Kac tercihte kac almiş gecen sene kontenjanini doldurmusmu..
Bu 2 il otomatikmen elenebilir cunku herkese cikmiyor.(gecen senelerdeki alimlara da bakin)
Bizim 3ncu tercihimiz cikmisti. Siirt ve batman cikmadi.
Yani gider ilk tercihlere az alimli cok tercih edilen yerler yazarsaniz asagilara düsersiniz.
Nasip tabi ne olacsği belli olmaz ama hadi 1 erzurum yazdiniz 2 yi erzincan yazmayin. Yani ard arda zor alan yerleri kontenjani az yerleri yazmayin. Buralarin seneleri de uzun cok acık olmuyor o yuzdeb.

-Mardin -Adiyaman -Erzurum -Erzincan -batman -Elazig -Diyarbakir
Bunlar zaten hep zor kontenjani cok acmayan torpil yerleri. Ama tabi cikanada cikiyor kismetinde varsa 😊

Oncelikle erzurum erzincan sivas vs gibi yerlerin istatistklerine bakin. Kac tercihte kac almiş gecen sene kontenjanini doldurmusmu..
Bu 2 il otomatikmen elenebilir cunku herkese cikmiyor.(gecen senelerdeki alimlara da bakin)
Bizim 3ncu tercihimiz cikmisti. Siirt ve batman cikmadi.
Yani gider ilk tercihlere az alimli cok tercih edilen yerler yazarsaniz asagilara düsersiniz.
Nasip tabi ne olacsği belli olmaz ama hadi 1 erzurum yazdiniz 2 yi erzincan yazmayin. Yani ard arda zor alan yerleri kontenjani az yerleri yazmayin. Buralarin seneleri de uzun cok acık olmuyor o yuzdeb.
Bizde doğudayız batıyı geçiyoruz bu sene mardin kızıltepedeyiz çok güzel bi yer tavsiye ederim

Bence Diyarbakır I düşünebilirsiniz .Merkezde yoğun çalışıyorlar ama her imkan var , batının çoğu şehrinden daha iyi gelişmişlik açısından , sıkılmazsınız .Batman merkez çok iyi , Mardin Kızıltepe ve Midyat da güzel düşünülebilir .Birde Van olabilir bence .Şu an terör her yerde olabileceği için imkanlara bakarak tercih yapmak daha mantıklı bana göre .Bitlis in Tatvan , ahlat ilçeleri de güzel :) Ama sanırım sadece il yazılıyor ilçe sonradan belli oluyor , oda sıkıntı biraz .Hakkınızda hayırlısı olsun :)

Bence Diyarbakır I düşünebilirsiniz .Merkezde yoğun çalışıyorlar ama her imkan var , batının çoğu şehrinden daha iyi gelişmişlik açısından , sıkılmazsınız .Batman merkez çok iyi , Mardin Kızıltepe ve Midyat da güzel düşünülebilir .Birde Van olabilir bence .Şu an terör her yerde olabileceği için imkanlara bakarak tercih yapmak daha mantıklı bana göre .Bitlis in Tatvan , ahlat ilçeleri de güzel :) Ama sanırım sadece il yazılıyor ilçe sonradan belli oluyor , oda sıkıntı biraz .Hakkınızda hayırlısı olsun :)
Hakkariden geldik biz cnm oneririm guzel küçük yasanmasi kolay yer

Tunceli’yi 1.sıraya yazardım.Gidip gördüm .Doğası ve insanlarına bayıldım.İnsanlar okumuş,eğitimli genel olarak.Ve herkes açık.Kısacık şortlarla.Ben de öyle gezdim bi Allah’ın kulu yan gözle bakmadı.

X