Doğu ve Güneydoğu Anadolu İl tavsiyeleri

Benim sıralamam iyi yani 3000 alınıyor ben 1300 deyim çok güzel olmasa da güzel yerler geliyor zaten bize çok güzel yerler de açılmıyor genel olarak 🤭 Ben sınıf öğretmeni olduğum için zorunlu hizmetim bitse dahi çok zor yer değiştiriyorum yani şöyle düşünün gittiğim yerde 5 yıl kalacağım o yüzden mümkün olduğunda ile yakın yerlere bakıyorum ömrüm yolda geçmesin diye :) Zaten ilçe merkezleri de açılmıyor ilçe merkezlerinin de köyleri açılıyor mesela ilçe merkeze 25 km ama köyde ilçeye 20 km. Mesela Antep e en yakın ilçe Türkoğlu ydu galiba ama çok az açılmış. Veya Diyarbakır merkezi hiç açılmamış. Cizre yi hiç düşünmemiştim öyle bir yer olacağını aydınlanma yaşadım son sıralamalarda yazabilirim teşekkür ederim 😍 Aslında benim aklımı Muş cok celiyor yeşil diye ama orası hakkında ekşi sözlük hariç hiç bilgi edinemedim sözlükte zaten her yere kötü diyor 😅 Sizden bilgi alabilir miyim bildiğiniz uerler hakkında
Bir de çıkamam diye düşünmeyin, hayatta bin tane alternatif çıkıyor, ben 15 ay Cizre'de çalıştım, sonra düz memurluğa geçtim Balıkesir'de, 5 ay düz memur olarak çalıştım, sonra tekrar öğretmenliğe geçtim Balıkesir'de. düşünün daha 2 yıllık bile öğretmen değildim. 10 yıllık öğretmenim, 10 okul değiştirdim. Ankara'da bile çalıştım, sinifciyiz, bunun ne demek olduğunu bilirsiniz. Biraz şans lazım, biraz da araştırmak,açık yollar bulmak. Gidip kalma ihtimaliniz var ama çıkma ihtimaliniz de var.

Ben de sınıfçiyim. Biz her dağ başındayız:)çok absürd şeyler var zaten, şu an fıstık gibi bir okuldayim istanbul'da. Ben bile yazmadan önce özel okul sanıyordum, ama şark görevi ve 20 puan alıyorum. Cizre merkez de mesela 22 puan falandı. İlk tercihlere açılıyorsa birkaç tane de İstanbul yazın. Muş,Bitlis, Siirt, Van taraflara da gittim .Ülkenin en fakir köyleri Muş ve Urfa'daymis, araştırmalara göre, katılıyorum. Orda sınıfçi olan arkadaşım çekti, merkezi de küçük,az gelişmiş bir yer. Seveni vardır ama öyle geniş park bahçelik pek bir alanı olduğunu ben görmedim. Bitlis de zor bir yer. Siirt merkez yaşanılabilir. Araplar da bolca. Siirt'ten bazen çok iyi okumuş kültürlü insanlar çıkıyor. Muş, Bitlis'e göre daha iyi .Van yazilacaksa önce Tatvan derim. Van gölü kıyısında köpeğinizle gezer tozar çok rahat edersiniz.bence Urfa'dan bile öncelikli olmalı, Tatvan. Tatvan, Urfa , Van diye yapardim sıralamayı ben olsam. Bence tüm bunların yanında Batman da güzel. Orda güzel bir kuruluş var, köklü, devlet kuruluşu. O Batman'in imajını değiştirdi. Hasankeyf sular altında kalmasaydi, atlayıp Batman'dan da Hasankeyf'e her yere giderdiniz gezmeye .Batman'i dusunun. Erkek arkadaşiniz lcin iş olanağı da olabilir, mesleği ne bilmiyorum ama.
İstanbul ve Tatvan acilmiyor maalesef :KK43: Van'ın merkez ilcelerine de benim sıralamam gelmiyor Gürpınar a bile gelmiyor gelenler de 40-50 km değer mi bilmiyorum siz söyleyin tecrübeli sınıf öğretmeni olan yer değiştiren sizsiniz zorlukları benden iyi biliyorsunuzdur :) Erkek arkadaşım da beden eğitimi öğretmeni halk eğitim falan uğraşır diye düşündük

Muş'ta köpeklerinizle çıkıp gezinti yapabileceğinizi düşünmüyorum. Muş'lu yakın arkadaşlarım var, kadın göremezsiniz caddelerde derler, olumsuzum Muş'a karşı.
Urfa da nedense bana hiçbir zaman cazip gelen bir şehir olmadı..
Diyarbakır'ın köyleri açılıyorsa tereddüt etmeyin, 1 senedir merkezindeyim, nefis.. Köyleri de öyle.
Mardin Kızıltepe gayet merkezidir, havaalanı oradadır, çok severim Mardin'i.. eh eş tarafından yarı Mardinli sayılırım, insanı da güzeldir, bir de bildiğin turizm şehri, rengarenk oluyor merkezi yazın.

İstanbul ve Tatvan acilmiyor maalesef :KK43: Van'ın merkez ilcelerine de benim sıralamam gelmiyor Gürpınar a bile gelmiyor gelenler de 40-50 km değer mi bilmiyorum siz söyleyin tecrübeli sınıf öğretmeni olan yer değiştiren sizsiniz zorlukları benden iyi biliyorsunuzdur :) Erkek arkadaşım da beden eğitimi öğretmeni halk eğitim falan uğraşır diye düşündük
Vanda nereler geliyor mesela canim

Muş'ta köpeklerinizle çıkıp gezinti yapabileceğinizi düşünmüyorum. Muş'lu yakın arkadaşlarım var, kadın göremezsiniz caddelerde derler, olumsuzum Muş'a karşı.
Urfa da nedense bana hiçbir zaman cazip gelen bir şehir olmadı..
Diyarbakır'ın köyleri açılıyorsa tereddüt etmeyin, 1 senedir merkezindeyim, nefis.. Köyleri de öyle.
Mardin Kızıltepe gayet merkezidir, havaalanı oradadır, çok severim Mardin'i.. eh eş tarafından yarı Mardinli sayılırım, insanı da güzeldir, bir de bildiğin turizm şehri, rengarenk oluyor merkezi yazın.
Diyarbakır'ın küçük ilçelerinin köyleri geliyor da erkek arkadaşım ilçede iş bulamaz. Evet benim de Muşlu arkadaşım vardı aynısını dedi. Doğal güzellikleri olduğu için ben rahat ederiz demiştim ama öyle değilmiş. Muhtemelen ben de Kızıltepe yazacağım ama merkezden gel git yapmak istiyorum Kızıltepe biraz karisikmiş internette de Kızıltepe sen merkeze ulaşımın nasıl olduğuna dair hiçbir bilgi bulamadım sizin bilginiz var mı ?

Diyarbakır'ın küçük ilçelerinin köyleri geliyor da erkek arkadaşım ilçede iş bulamaz. Evet benim de Muşlu arkadaşım vardı aynısını dedi. Doğal güzellikleri olduğu için ben rahat ederiz demiştim ama öyle değilmiş. Muhtemelen ben de Kızıltepe yazacağım ama merkezden gel git yapmak istiyorum Kızıltepe biraz karisikmiş internette de Kızıltepe sen merkeze ulaşımın nasıl olduğuna dair hiçbir bilgi bulamadım sizin bilginiz var mı ?

Kızıltepe'den merkeze 20-25 dk'da ulaşabilirsiniz. Mardin nispeten ucuz bir şehir. Avlusu olan , 4 odalı, eski bir Mardin taş evine arkadaşımız 500 lira kira ödüyordu 2 sene önce. Yalnız çok sıcak tabi ki bütün güneydoğu gibi.. Kadın için yaşanacak bir şehir. Siz sevgilinizle yaşayacaksınız sanırım, Mardin'de size kimse karışmaz ama Muş'ta sizi taşlarlar arkadaşım, tercih yaparken bunlara da dikkat edin, şehrin doğasından önce halkı nasıl bunu araştırın.
Süryani şarabı da içersiniz bol bol..

Kızıltepe'den merkeze 20-25 dk'da ulaşabilirsiniz. Mardin nispeten ucuz bir şehir. Avlusu olan , 4 odalı, eski bir Mardin taş evine arkadaşımız 500 lira kira ödüyordu 2 sene önce. Yalnız çok sıcak tabi ki bütün güneydoğu gibi.. Kadın için yaşanacak bir şehir. Siz sevgilinizle yaşayacaksınız sanırım, Mardin'de size kimse karışmaz ama Muş'ta sizi taşlarlar arkadaşım, tercih yaparken bunlara da dikkat edin, şehrin doğasından önce halkı nasıl bunu araştırın.
Süryani şarabı da içersiniz bol bol..
Peki Kızıltepe den minibüs mü kalkıyor nasıl oluyor ? Ne kadar ücret veriliyor mesela gidişe ? Sürekli araç bulunabiliyor mu ?

Peki Kızıltepe den minibüs mü kalkıyor nasıl oluyor ? Ne kadar ücret veriliyor mesela gidişe ? Sürekli araç bulunabiliyor mu ?

Minibüsler var evet ama ücretini ve geçme sıklığını bilmiyorum lakin seyrek olduğunu da düşünmüyorum, çünkü havaalanı kızıltepede olduğu için merkeze sık araç vardır.

Bence Muş'u çıkarın bu listeden. En sonlara yazın yazacaksınız. Mardin, Urfa, Diyarbakır olabilir. Bu üç ilin hiçbirine gitmedim bu arada. Atanırken ben de epey araştırmıştım Mardin'de Midyat ve Kızıltepe önerildi, Urfa'da olup da memnun olan hiç duymadım. Özellikle de sınıfçı, Diyarbakır için gelişmiş diyorlar merkezden geliş gidiş yapan çokmuş. İstanbul açılmaz demeyin belki sürpriz olur açılır. Kısmet bu işler biraz. Niyetiniz 4 yıl sonra hizmet puanı toplayıp daha gelişmiş bir şehre ya da memleketinize dönmek değilse Gaziantep ve Hatay da olabilir.

Bence Muş'u çıkarın bu listeden. En sonlara yazın yazacaksınız. Mardin, Urfa, Diyarbakır olabilir. Bu üç ilin hiçbirine gitmedim bu arada. Atanırken ben de epey araştırmıştım Mardin'de Midyat ve Kızıltepe önerildi, Urfa'da olup da memnun olan hiç duymadım. Özellikle de sınıfçı, Diyarbakır için gelişmiş diyorlar merkezden geliş gidiş yapan çokmuş. İstanbul açılmaz demeyin belki sürpriz olur açılır. Kısmet bu işler biraz. Niyetiniz 4 yıl sonra hizmet puanı toplayıp daha gelişmiş bir şehre ya da memleketinize dönmek değilse Gaziantep ve Hatay da olabilir.

Ben de Urfa'ya atanıp mutlu olan bir öğretmen duymadım. Bir kadın arkadaşımız atandı bu sene, müdürü yarım kollu bile giymesini istemiyormuş kadın öğretmenlerin, kız nefret etti ilk senesinde.

Ben de Urfa'ya atanıp mutlu olan bir öğretmen duymadım. Bir kadın arkadaşımız atandı bu sene, müdürü yarım kollu bile giymesini istemiyormuş kadın öğretmenlerin, kız nefret etti ilk senesinde.
Urfa hakkında ben de hiç olumlu bir şey duymadım maalesef. Herkes aynı tarz seyler anlatıyor. Bir arkadaşım 3 yıl çalıştı orada şimdi İstanbul Esenyurt'ta. Yani Esenyurt'ta bile daha rahat ettiğini söylüyor şimdi.

X