Doğum Fiyatlarını Burada Paylaşıyoruz

kızlar devlet hastanelerinde mecburi sezeryanlarda doğum ücreti alınıyor mu bilginiz var mı ?:44:

slm kızlar bu gece acilden medipol üniversitesi hastanesine gittim betül hanım diye bir kadın doğumcuya göründüm o kadar tatlı okadar ilgiliydiki çok memnun kaldım iletişimi yaklaşımı çok iyi 27 haftalık hamileyim bebeğim ters dönmüş vve iltahap çıktı :KK43:((( doğum için medipolu düşünüyordum zaten içim rahatladı inanın. ilk defa gitmeme rağmen cep tel bile verdi aklına takılan herşeye arayabilrsin dedi çok sevdim kendisini :KK70:
acile gitmeden önce kadın doğum dr varmı diye aramıştım aramışken doğum fiyatlarınıda sordum

normal doğum 550 tl (sgk lı)
sezeryan 1350 tl ( mecburi durumlarda sgk lı)
sezeryan 1900 tl ( sgk sız özel fiyat )

Herkese merhabalar,
Bende 16 haftalık hamileyim ve hastane konusunda çok kararsızım.
Dr. Akif Alkan 'a gidiyorum. Doktorumdan çok memnunum olduk.a tecrübeli, Zeynep Kamilde uzun yıllar çalışmış. Şuan muaynehanesine gidiyorum.
Ama doğum konusunda henüz hiç konuşmadık.. Daha dogrusu konusmak istemedi, çok erken diye.
Muhtemelen özel bir hastanede doğum yapacağım ve doktorumuda getireceğim.

Bu sebeple çok çok pahalı olmayan ve yoğun bakım ünitesi olan hastane arıyorum Anadolu yakasında.
Sizleri takip ediyorum. Paylaşımlarınıza deva ederseniz sevinirim.

Teşekkürler,
Seda

Merhabalar, 16 haftalık hamileyim ilk kontrollerime ataşehirdeki şifaya gittim; normal doğum 4.900 TL, sezaryen 5.500 TL dediler.
şimdi memorial ataşehir hastanesine gidiyorum; doğum fiyatlarını henüz öğrenemedim ama bir arkadaşım normal 7.500 TL, sezaryen 8.500 TL demişti; umarım yanılıyordur :S çünkü eğer fiyatlar böyleyse yine hastane arayışına girmek zorunda kalacağım.

merhabalar, benim kafama bişey takılıyo ama, şimdi ben kontrollerime doktorun özel muayenehanesine gidiyorum. doktorumuzun sekreterinden öğrendiğim kadarıyla iki hastaneyle anlaşması varmış. henüz erken olduğu için doğum konusunda konuşmadık ama ben merak ediyorum. ödeme nasıl oluyor ? hastaneye ayrı doktora ayrı mı yoksa anlaşmalı diye sadece doktora mı yapıyorum ? :44:

merhabalar, benim kafama bişey takılıyo ama, şimdi ben kontrollerime doktorun özel muayenehanesine gidiyorum. doktorumuzun sekreterinden öğrendiğim kadarıyla iki hastaneyle anlaşması varmış. henüz erken olduğu için doğum konusunda konuşmadık ama ben merak ediyorum. ödeme nasıl oluyor ? hastaneye ayrı doktora ayrı mı yoksa anlaşmalı diye sadece doktora mı yapıyorum ? :44:

benim doktorum da özeldi.Hem doktora hem de hastaneye ücret ödedik. 3.500 doğuma verdik toplam. ama hastane 400 gibi bir şey almıştı sadece.Sezaryen oldum ben tabii normalde düşüyor fiyat.

kızlar devlet hastanelerinde mecburi sezeryanlarda doğum ücreti alınıyor mu bilginiz var mı ?:44:

Yoo alınmıyor bildiğim kadarıyla..Teyzem geçen sene sezeryanla devlet hastanesinde doğum yaptı beş kuruş da ödemedi.

Memorial Ataşehirden fiyat aldım. Özel sigortam var ama doğum kapsamıyor. sadece %30 indirim yapacaklar. Fiyatlar aşağıdaki gibi;

Doktor dışardan olursa;
Normal 2460
Sezeryan 3325

Doktorda Memorialdan olursa;
Sezeryan 5300
Normal 4500

Epidural için ortalam 1000 tl fark alınıyormus

ben maltepe üniversitesi hastanesine gidiyorum...
normal doğum (paket) 1050 tl
sezeryan (paket) 1550 tl
epidural ekstra 550 tl

çok farklı fiyatlar var anlamadım gitti:KK19: bazıları çok uçuk fiyatlar vermiş. bazı yerlerde doğum 500 bazı yerlerde 1500-2000 (istanbul) ben kızımı 2010 da jfk bahçelievlerde 1400e sezeryanla doğurmuştum çok memnun kalmıştık doktorumda doç ali utku özdü. şimdi aile hastanesi olmuş adı değişmiş nekadar acaba bide acıbadem almış, iyice uçmuştur fiyat. :KK20:

ben konyadan bilgi vereyim bugün öğrendim.anıt hastanesi,normal doğumu unutmuşum sezaryen,550 tl. medline hastanesi normal doğum 350,sezaryen 400,epidural 750.diğerlerini de öğrenince yazarım büyük ihtimal benzerdir.ama belki medicana biraz daha fazla olabilir.

Son düzenleme:
çok farklı fiyatlar var anlamadım gitti:KK19: bazıları çok uçuk fiyatlar vermiş. bazı yerlerde doğum 500 bazı yerlerde 1500-2000 (istanbul) ben kızımı 2010 da jfk bahçelievlerde 1400e sezeryanla doğurmuştum çok memnun kalmıştık doktorumda doç ali utku özdü. şimdi aile hastanesi olmuş adı değişmiş nekadar acaba bide acıbadem almış, iyice uçmuştur fiyat. :KK20:

Hemen söyleyeyim daha bugün konuştum Utku Bey in hastaları için sezeryan 3500TL epidural istenirse +500 TL daha yani 4000 TL. Suit oda dedikleri aslında iki ayrı odadan oluşmayan ancak diğer odalardan biraz daha büyük olan oda tercih edilirse gecelik 150 TL daha.

Ben de 2009 Kasımda oğlumu orada dünyaya getirmiştim. Utku Beyin hastası olarak. Epidural sezeryanla toplamda 1650 TL ödemiştik. Büyük odada kalıp suit oda farkı da vermemiştik. Şu anda duyduğum fiyatlar beni dumura uğrattı. Sadece bir isim değişikliiği doktor aynı dr, hastane aynı birkaç rütuş yapılmış ki bence eskisinden çok da bir fark yok ve fiyat üç katına çıkmış üç senede.

Bu arada bu fiyat Uktu Bey icin geçerliymiş doç. farkı olarak diğer dr a yaptırılırsa 2500 TL

Son düzenleme:
Marmara eğitim araştırma Pendik :

normal --- ücretsiz
sezeryan--ücretsiz
spinal------ücretsiz
epidural---ücretsiz
:KK34::KK34::KK34:
ben çok memnun kaldığımı söylemeden edemeyeceğim anadolu yakasının en iyi devlet hastanesi.

slm arkdslar haftaya epidural sezeryan olucam memoriali düşünüyoruz benim doktorum dışardan gelicek 1850 istiyolar başka bilgisi olan varmıı???

Hemen söyleyeyim daha bugün konuştum Utku Bey in hastaları için sezeryan 3500TL epidural istenirse +500 TL daha yani 4000 TL. Suit oda dedikleri aslında iki ayrı odadan oluşmayan ancak diğer odalardan biraz daha büyük olan oda tercih edilirse gecelik 150 TL daha.

Ben de 2009 Kasımda oğlumu orada dünyaya getirmiştim. Utku Beyin hastası olarak. Epidural sezeryanla toplamda 1650 TL ödemiştik. Büyük odada kalıp suit oda farkı da vermemiştik. Şu anda duyduğum fiyatlar beni dumura uğrattı. Sadece bir isim değişikliiği doktor aynı dr, hastane aynı birkaç rütuş yapılmış ki bence eskisinden çok da bir fark yok ve fiyat üç katına çıkmış üç senede.

Bu arada bu fiyat Uktu Bey icin geçerliymiş doç. farkı olarak diğer dr a yaptırılırsa 2500 TL

canım çok sağolasın cevabın için sağlıklı ve kolay bir doğumun olur inşallah..valla bende dumura uğradım şimdi bu ne ya:26: ben 2010da yaptım 1450 verdim ve oda kocamandı çok güzeldi ozaman utku bey farkta almıyodu, sadece muaynede alıyordu. hala bi hastane bulamadım burasıda yalan oldu:KK14:

canım net bilgi ben başından beri oraya gidiyorum Ekin hanıma tavsiye ederim tecrübeli ve ilgili bir doktor, arkadaş gibi... sezeryansa eğer doğumun 2 gün yatış bebeğin ilk bakımı ve tahlilleri sezeryan öncesi tahliller dahil 750 TL canım, normal olursada doğumun 1 gece yatış bebeğin ilk bakımları aşısı tahlilleri senin doğum sonrası ilk bakımların bu fiyata dahil 600 TL... benim arkadaşım 2 yıl önce aynı doktorda ve yunus emrede doğum yaptı çok memnun kaldı... bende tavsiye üzerine gittim yanii...

MERHABA;
BENDE YUNUS EMRE HASTANESİNE GİDİYORUM. AZ ÖNCE DOĞUM FİYATLARINI ARAŞTIRDIM. 1025 TL SEZERYAN FİYATI YANİ 750 TL DEĞİL. SİZE KİM NASIL VERDİ BU FİYATLARI ACABA..

X